Antalya Gençler Şampiyonası Yapılmalı..
Bilindiği gibi turnuvalar sürekli çeşitli yaş gruplarına ayrılarak yapıyor..Bu minik arkadaşlarımızın satranca hevesini sürekli tutmak için yararlı olsa da çoğu kez rekabeti azaltıyor...Ben artık Ufuk Sezen ARAT'la, Umut Barış ARAT'la, Melih YURTSEVEN'le, Umut Utku TAHAN'la...................... ve daha bir sürü arkadaşımla İLK defa turnuvada karşılaşmak istiyorum ama bu nitelikte bir turnuva çok nadir düzenleniyor..
Antalya yerel turnuvalar açısından gerçekten mükemmel..İl temsilcimiz ve değerli hakemlerimiz bu konuda bizleri hep hoş tuttular..Ancak ben Antalya Gençler Şampiyonası(20 YAŞ ALTI) yapılsın istiyorum..Bunun için de birçok temasta bulundum..

1.Bülent (ERŞAHİN) Abi böyle kuvvetli bir turnuva yapılırsa ilk beşe girenlere burs olarak ders vereceğini söyledi!!Bu dersin detayları daha sonra ayarlanacak fakat muhtemelen turnuvadan sonra birkaç günlük bir kamp şeklinde gerçekleşecek..
2.Çallıspor adına İlyas (ÜMİT) Hoca'mla görüştüm ve o da Çallıspor'un klimalı olması sebebiyle yer olarak düşünülürse kapılarını açacaklarını söyledi.-biz turnuvanın sınırlı sayıda oyuncuyla yapılması taraftarı olduğumuz için Çallıspor'un kulüp binası yeterli olacaktır fakat elbette her şeyi başka türlü ayarlamak da mümkün-
3.Mustafa (İMAMOĞLU) Hoca'mla görüştüm ve o da bu turnuvanın özel turnuva statüsünde yapılabileceğini ve çok olsa katılımcılardan 5YTL civarı bir katılım ücreti alınacağını söyledi ve eğer sponsor bulunamazsa hakemlik ücreti almadan böyle bir turnuvada çalışabileceğini de ekledi!!
4.Abidin (ÜNAL) Hoca'mla da çeşitli fikir alışverişlerinde bulunduk..Ve daha birçok isim bu konuda yeşil ışık yaktı..
....

Şimdi durum buyken buradan soruyorum:
Sayın İl Temsilcimiz Mustafa Şahin Hoca'm,
Acaba böyle bir turnuva düzenlenebilir mi?Bizler bu turnuvayı çok istiyoruz çünkü yaşlarımız farklı olduğu için birçoğumuz resmi turnuvalarda karşılaşamıyoruz..
Zaten bütün sene yoğun bir turnuva programını gerçekleştirmek için nasıl çaba harcandığının farkındayız ama araya böyle bir turnuva da sıkıştırılamaz mı?Liglerden hemen sonra eğer böyle bir turnuva ayarlarsak bence bu bizim için önemli bir adım olacaktır..
Şimdiden çok teşekkür ediyorum..
Saygılarımla..

NOT: Bu düşünceyi destekleyenlerin bunu açıkça belirtmesine ihtiyacımız var çünkü şu anda bir ikna süreci içerisindeyiz..İstediğimizi ne kadar gösterirsek o kadar iyi olur:)

NOT:Eğer kabul edilirse turnuvanın detayları tarihleri tekrar konuşulur..Bu sadece bir fikir..Her türlü karara saygılıyız..
Ara
tam hayallerimdeki turnuva Big GrinBig Grin
bencede düzenlenmeli böyle bir turnuva ..bizler için çok yararlı ve zevkli olur.
Ara
bende böyle bir turnuva düzenlenmesi taraftarıyım ethem arkadaşıma katılıorum
benim için vezir degil at daha onemli
Ara
Böyle bir turnuva olursa çok güzel olur.Ben de başta Mustafa Şahin hocamız olmak üzere bütün yetkililerden bu turnuvanın yapılması konusunda en azından görüşlerini bildirmelerini bekliyorum...
Ara
Evet kesinlikle böyle bir turnuva yapılmalı...yapılırsa çok kuvvetli olabilir başvuruların özellikle ilk 20 si alınırsa sonuncu giren nerdeyse 1800 lü olur...Böyle bir turnuva için elimizden geleni yaparız..Çok zevkli maçlar olucağı kesin..İyi haberlerinizi bekliyorum.. Smile

Umut Barış Arat
Ara
Böyle bir turnuva sanırım herkesin hayalindeki turnuva. Eğer bu turnuva düzenlenirse çok yüksek bir katılım olacağından ve çok zevkli geçeceğinden eminim.(kamp ödülü de cabası)
Ara
bence de böyle bir turnuva yapılmalı ibrahimi fikrinden dolayı kutluyorum
Ara
ibrahim güzel soylemiş..
Boyle bi turnuva Antalya satrancının daha iyi yerlere taşınmasına vesile olacaktır diye düşünüyorum.
Idea Bu turnuvanın en kısa zamanda yapılması dileğiyle ..
Umarım herkes gereken ilgliyi gösterir..
Bir kez daha tsk. ibrahim..

Yiğit Emre ARI
Ara
Başta İl Temsilcimiz Mustafa Şahin Hoca'm olmak üzere bu turnuvanın yapılması için elinden gelen her şeyi yapan Sevgili Bülent Erşahin'e, Abidin Ünal'a, İlyas Ümit'e ve şimdi ismini anımsayamadığım pek çok isme teşekkürler!!
Antalya Gençler Şampiyonası Yapılıyor Ey Ahali!
Duyduk duymadık demeyin!
Tüzük için:
www.satranc07.com
Ara
ibrahim abi fikir senden çıktı . büyük iş başardın tebrik ederim .

yanlız tüzükde 90+30 demişler süreye. çok iyi bi süre turnuva alanında deiştirilmesin lütfen.ne biliyim 60+30 a düşürülmesin lütfen
Ara
www.satranc07.com adresinde başvurular güncellenerek yayınlanmaktadır.

Selamlar
Abidin Ünal
Ara
Turnuva tarihi Mersin de yapılacak 16 yaş altı Olimpiyatla çakışmış.Ufuk,Taylan can ve Ayça ne yazikki katılamayacak.
Ramazan_Savas_SK
Başvuru sayısı şuan için 13

http://www.satranc07.com/

ANTALYA GENÇLER İL BİRİNCİLİĞİ
Baslangic siralamasi listesi
SNo. isim NRtg IRtg Dogumtarihi
1 SÖYEK RAMAZAN m 2012 2024 24.04.1989
2 EKEN YUSUF MERT m 1769 1529 14.07.1992
3 AY İBRAHİM ETHEM m 1921 0 16.02.1990
4 KESER MURAT m 1817 0 07.05.1990
5 BURCU ÇAĞATAY m 1750 0 23.12.1996
6 SABA ZAFER RABİN m 1704 0 21.09.1998
7 AY YUNUS EMRE m 1621 0 25.02.1992
8 ALPER EDİP m 1606 0 08.09.1990
9 TAŞ SALİH m 1478 0 11.04.1992
10 TOKER YALIN m 1476 0 17.06.1998
11 CİHANGİR GÜLDEREN f 1356 0 30.01.2000
12 GÜLEBAY TOLGA MERT m 1280 0 27.03.2000
13 ŞİMŞEK YASİN m 1049 0 28.07.1992
Ara
Sayın Edip Alper,

Bu turnuvada göstereceğiniz
üstün başarıya olan inancım tamdır.

Kolay gele,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
aslında şimdi farkettimde
yaş sınırını sadece üsten almak çok iyi olmamış.
genç deyince 12-20 arası olmalıydı diye düşünüyorum şimdi
8 yaşında katılımcı bile var. gençten ziyade çocuk oluyorlar.
turnuvanın sonucunu etkileyebilir. neticede kapalı bir turnuva sayılır.
belki seneye bir kaç değişiklik yapılabilir.
Ara
Yani Edip, Oldu mu yahu?
İkide iki yapacakken ikide sıfır çekmek.

Gene hüzünlü bir pazar.

:-(

yü,
Hah şöyle, Edip, pazar günü ikide iki
yapmışsın. Aynen devam.

Şimdi neşelendim işte. Öperim.

yü,

PS: Katılan az olmuş gibi sanki. Ben
enaz beşyüz başvuru bekliyordum ki
orada da yanılmışım.
harun abi nedir bu edip hayranlığı Big Grin...

ama bu turnuvada edip in sessizliği dikkate değer.hiç bi şeye karışmıyo Smile
Ara
y.mert.eken Nickli Kullanıcıdan Alıntı:harun abi nedir bu edip hayranlığı Big Grin...

ama bu turnuvada edip in sessizliği dikkate değer.hiç bi şeye karışmıyo Smile

Edip, bizim mahalleli sayılır.

Ayrıca bu turnuvaya iyi hazırlanmış

olduğu izlenimini almıştım. Takım

tutmak nasıl normal ise, oyuncu

desteklemek de normal karşılanmalı.

yü,

PS: Seni de destek programıma alayım mı? Wink
Destek programına beni almanı isterdim abi ama sürekli taş uyuyan birini desteklemek istemezsin.Gelecek vaat etmiyorum.Ama sen bizim destek programımızdasın ona göre oyna:)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi