nacizane acizane önerilerim.
1. bazı yorumlarım gerekçe gösterilmeden siliniyor. Şahısma ilişkin desem, her mesajımda uygulanmayan bir hareket bu. neden rahatsızlık duyulduğunu bilsem bende hashas olunan noktalarda dolanmamaya gayret ederdim. Benim özgürlüğüm basit bir özgürlük değildir. bunu altını felsefik anlamda doldurmaya çalışırım.
2. lütfen bana hitap edilirken sayın @şen diye bir hitap kullanılmasın.
efendim herkese kullanılan bir hitap biçimidir, şu şu dur filan açıklaması beni tatmin etmez. bana benim istediğim gibi hitap edilmesini isterim. Oda "Tuncay Şen" yada sadece "sayın Şen" ( resmiyeti sevenler için) hatta ben mesleki anlamda alıştım doktor bey deyin, küçük olanlar "tuncay abi" deyin.

toplumda yayınca kullanılan kısaltmalarda vardır. İbrahim Tatlıses kendine "ibo" diye hitap edenlere kızmaz. Müslüm Gürses, "müslüm baba", Orhan Gencebay, "orhan baba", ... siyasette "kurtar bizi baba", "ana" , apo, apdo ağa, maho ağa.. inin yaşar kemal in kitaplarına çok bulursunuz...
çoğaltmak mümkün.
bana "ey şen oğlu şen" de deyin, asla kızmam..alınmam . çünlü ben Şen oğlu Şen im.
bana hiciv de edebilirsiniz. ama hiciv eden hiciv edilmeyi de göze alır.

bana yaptığınız hitap biçimizle benim de benzer hitap biçimleri kullanma hakkı veriyor demektir. Bende bana verilen bu hakkı seve seve çekinmekten gerei durmam.

Hülasa, sayın @şen sıfatı beni rahatsız ediyor. Böyle durumlarda algıda seçililik yapıyorsun diyebilirsiniz. eh soy ismim geçtiği yerde yapayım artık. siz yapıyorsunuz ya, diyebilirsiniz. ben kime isim ve soy isminle yaptığımı ispat edin derim.

@ işaretini ben okunuş itibariyle anladım beğenmedim kendimede yakıştıramadım, kullananada yakıştıramadım.
efendim bu forumlarda olur ben herkese kullanıyorum filan falan. bana o zaman resi takılım "sayın şen" deyiniz. soy ismim kıasltılamayacak kadar kısa, kimse yazmaktan yorulmaz.
araya klayve işaretleri sokmayalım.
ben kimseye et demem. o ederse eder, etmesse etmez.

algıda seçilikde kimse benimle yarışamaz ben bu konuya ömrümü verdim.
benim bilinçli yaptığım hataları nezaket sınırları içinde düzeltin. nezaket ne kadar aşılıyorsa ben onun bir altında hareket ederim.

Benim donanımıma ilişkin kuşkusu olan varsa efendim bir hafta sonu o yörenin entellektüel ulemalarını toplasınlar, bunlar felsefe, siyaset, fıkıh,kelam, sanat ( mümkünse şiir, hiciv, resim, karikatür dalları tercihimdir. müzik kulağım yok. sanat ekollerinide biraz bilen cinsler olsun. dadaistilk yapma dediğimde yakama yapışıp ne küfrediyorsun denilmesin.) bir sohbet yapıveririz. Yada stand up mudur böyle sohbetler yapabiliriz. Ancak mesleki açıdan buna çok vaktim yok.
Ben herkesi peşinen asgari ölçülerde donanımlı olarak kabul ediyorsam, bi zahmet de beni de asgari ölçülerde donanımlı kabul edin.

Bu arada “ uyarılmışım”.. keşke uyarmasaydınız ya…
Zamanında dünya dönüyor diye yakılanları birkaç asır sonra valla gerçekten de dönüyormuş adamcağızı boşuna yakmışlar,demişler. Onu yakanların o zaman elbette kendilerince haklı gerekçeleri vardı. Mahkemesini bile yaptılar. Asıl yazık olan hem o yakılana hemde yakılırken seyredenlere....
kararınıza saygı duymama hakkım varsa bunu kullanma hakkımı kullanmak istiyorum. yoksa bu konuda yorum yapmayayım.

saygı benden sevgiyle harmanlanaraktan

Hadi hoşçakalın…

not:
bizim forumda bundan beteri de olsa o cezayı vermezdik. gelin test edin.
ben sözlü olaraktan bol bol yazar yazar durumu belli ederdim. benim tarzım da bu.
Ara
göreve başladığımdan beri hep kurum amirliği yaptım.
memuriyette verilen cezalar şahsidir ona yazılı tebliğ ve tebbellüğ ettirilir. dosyasına kaldırılır. sicil notu verilme zamanı eğer durumunda düzlme görülmüyorsa bu ceza belge gösterilerek düşülür.
Verilen ceza muhakkik olarak atanan kişi yada 1 ci sicil amirince açılan soruşturma neticesinde verilir. suça isnat ettirilecek ceza büyük ise 1 sicil amirini aşar. onun vereceği cezalar bellidir.

demagoji yapmıyorum.
ben den takdir alan memurlarımda oldu az da olsa ceza alan memurlarımda.
ama takdir alan bilindi herkesçe.
ceza alanı cümle aleme ilan edip bi daha ceza vermedik.

siz iki defa ceza veriyorsunuz.

böyle durumda konuyu getireceğim yere getreyim.
benim de onurum üst kurula gitmek yollarını isterdim. haksızlığım için vs vs. meslek yaşamımda bunun gibi can sıkıcı ufak şeyler yaşamıştım. üzreine gittim hakkılığım çıktı.

benim burada başvuracağım bir üst kurul yok.

o zaman ben özgür forumda ki memuriyetim den istifa ediyorum.
lütfen istifamı kabul ediniz.
böylelikle sizi rahatlatmakda istiyorum.
ben yazdıkça siz nasıl olsa beni atarsınız.

gerekçelerini de yazsaydınız. sevinirdim.
ibrati alem cinsinden gibimsi oldu. nak drtuncaysen bile yer bu cezayı, ona göre ...

ama ister inanın ister inanmayın iç önemli değil bu saatten sonra son sözüm de şu olsun:

ben sizi gerçekten çok sevmiştim!

haydi eyvallah!
Ara
Tuncay bey,

"Türkü yine o türkü, sazlarda tel değişti,
Yumruk yine o yumruk, bir varsa el değişti!"

Neyzen Tevfik'den bu ikilik geldi aklıma.

Yeni forumda sizi de görelim.

Saygılar
Ara
Sarge57 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Tuncay bey,

"Türkü yine o türkü, sazlarda tel değişti,
Yumruk yine o yumruk, bir varsa el değişti!"

Neyzen Tevfik'den bu ikilik geldi aklıma.

Yeni forumda sizi de görelim.

Saygılar

Hanidir anımsayamıyordum bir türlü:

"Türkü yine o türkü,
Sazlarda tel değişti,
Yumruk yine o yumruk,
Bir varsa el değişti!"

Yani değişenler:

Tası kalaylamışlar
Hamamı boyamışlar

kg,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213