Alternatif bir hobi :)
Çocukluğumun hayaliydi, kendimin uçurduğu oyuncak bir uçak, o eşsiz gökyüzünü keşfetmek. Bu hayalim babamın misineye bağlanıp kendi yörüngesinde pilinin elverdiği koşullarda saatlerce dönen aptal helikopterle sona ermişti Smile taa ki bu siteyle ve doğal olarak bu hobiyle tanışana dek. Evet Model uçaktan bahsediyorum. Sizce de zevkli olmaz mi? Sanırım herkesin evet dediğini duyar gibiyim. O zaman size güzel bir site ve Model uçak, araba vs. alabileceğiniz bir site.(İnternetteki alışverişe biraz tereddütle yaklaşanlar için: site kesinlikle güvenilirdir. Zaten türk hava kurumunun resmi sitesidir. Heralde daha güvenilir bir site olamaz diye düşünüyorum Smile )

-Bu hobby hakkında herşeyi bulabileceğiniz, forumda her türlü soruya cevap alabileceğiniz site : www.hobbyrc.com

-Ve alışveriş yapabileceğiniz ve bir çok model bulabileğiniz THK'nin sitesi: http://modelucak.thk.org.tr/satis1/satis.php

Yazın Antalya'da ilk uçuşlarımı gerçeleştireceğim. Smile Hatta çok orjinal fikirlerim var. Model uçagın üstüne kayıt yapabileceğim bir kamera koyacagım ve antalyanın o eşsiz güzelliğini bir de havadan görecegim Wink Çoook zevkli olacak çook....

iyi günler...
Efe Kerem UZUNOĞLU
iletişim: [email protected]
Ara
Smile Sevgili Efe,

Aslında benim hayalim uçağın içine binmek değil,
uçağı kendim yapabilmekti.
Benimde çok ilginç fikirlerim var.

Maalesef Öss sınavına ilk girişimde çok istediğim İTÜ Uçak Mühendisliğini kazanamadım. Zaten ailemde bu fikri desteklemiyordu. O yüzden 2. seneyi beklemek yerine Mak. Mühendisliğine girdim.
İlk zamanlarımda biraz hüsrana uğradım ama
şimdi Mak. Müh. olduğumda da fikirlerimi gerçekleştirebileceğimi düşünüyorum. Çok çalışmak lazım....

Eğitimimi (inşallah yüksek lisans ve doktora) tamamladıktan sonra model araba ve uçaklar üzerinde çalışma yapmak istiyorum.

Belki ilerde beraber çalışırız Smile
Ara
Sevgili onur,

Bende Mak. Müh. okuyorum. Ve uçak tasarımıyla uğraşman mümkün. kaçıncı sınıfta oldugu bilmiyorum ama Akışkanlar dinamiği dersi alıp, daha sonra ileri akışkanlar alıp üstüne de bitirme projesini akış üzerine yaparsan, bu konularla baya ilgilenmiş olursun, hatta belli mi olur belki de bir uçak fabrikasına girersin.(Bİtirme projeni bile belki model uçaklarla ilgili alabilrsin bu senin elinde). Yani işin özü bu hobi ile ilgilenmek için okulunun bitmesine gerek yok Wink Sen uçak tasarlamak istemişsin bu hobinin bir kısmında da inşaat kısmı var. Yani sen kalıplara sığmak zorunda değilsin. Kendi hesaplarını kitaplarını yapıp model uçağını kendin bile tasarlayabilrisin!!! Kaldı ki bende yazın bunu deneyeceğim. Verdiğim site de bu konuyla ilgili cok geniş bilgi var ve insanlar yenilere özveriyle yardım ediyorlar. Bol bol o sitenin dforumunu okumanı öneriyorum. Bir çok sey ögrenebilirsin. Eger ciddiysen ben sana daha bir çok alternatif site verebilirim.

Şimdi ben bitirmemi insansız hava aracı için kanat tasarımı üzerine aldım. Bence makinenin en eğlenceli alanıdır. Tavsiye ederim.

Benimde çocukken uçağa binmek değil Model uçak uçurabilmekti zaten. Tabi o zamanlar böyle şeyler bulabilmek mümkün değilmiş Smile
Efe Kerem UZUNOĞLU
Ara
Efe ben 2005 (hz dahil) girişliyim ama dediğim gibi ilk senelerde bölümden memnun değildim. Şimdide düşürdüğüm ortalamamı düzeltiyorum. Sanırım 2012'de mezun olacağım. Okulu 2 sene uzatmanın avantajı diploma ortalamasının yüksek olması Wink Söylediğin gibi bitirme projemi bu konu üzererine yapabilirim. (iyi fikir Smile)
Akışkanlar Mekaniği favori dersim fakat ne yazıkki sistem henüz almama izin vermedi. (ardışık gano sistemini getirenlerin kulağı çınlasın. pek iyi şeyler söylemiyoruz arkalarından :evil: ) neyse..

Bu arada bizim bölüm Forumula G üzerine çalışmalar yapıyor. Bu konuda ilgimi çekiyor. Bilgin var mı?
Ara
Wallahi şimdiden söyliyeyim akışkanları aldıktan sonra bu fikrin değişebilir Big Grin

Ayrıca formula arabasının üstündeki hava akışını inceliyorlarsa eğer, akışkanlar ilgisi wardır. Ama sanırım içindeki kişinin üstüne uygulanan G'yi(bilmeyenler için yerçekimi) inceliyorlarsa bu daha çok mekanik ağırlıklı olmalı bence. Ama yalan yanlış bilgi vermiş olamayayım sen bir git izle, sohbet et, zaten sırf artistik yapmak için bile bişeyler anlatırlar Big Grin Tongue

iyi günler
Efe Kerem UZUNOĞLU
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi