Gençler kazandıkça seviniyorum.
Merhaba Arkadaşlar,
Ben nedendir bilmiyorum; üst düzey turnuva olduğunda sürekli turnuvayı yaş ortalaması en küçük olan kişilerin kazanmasını istiyorum. Bunun sebebi nedir kendimce çözemedim.
Örnek vermek gerekirse 17 yaşındaki Magnus Carlsen ve ya 13 yaşındaki Hou Yifan olsun , büyük turnuvalarda güçlü rakiplerini yenince seviniyorum.
Arkadaşlar benim bu durumum anormal mi? ve ya benim gibi düşüneneler var mı?
Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Sevgi ve saygılarımla...
İhsan KILIÇ
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Bende aynı fikirdeyim. İhsan nedendir bilinmez (ama tahminim var)ama çocukların kazanması bana ileride çok güzel oyunlar bırakacağı intibası bırakıyor sanırım nedeni bu,
Ara
Kesinlikle haklısın hasan.
Eğer seni doğru anladıysam, sende benim gibi gençlerin gelecekte daha iyi olabileceklerini düşünüyorsun.
Satranç bir bilimdir ve ancak genç beyinlerde kendini geliştirebilir.
Ara
Satrancçta şu anda yenilmez bir idol yok gibi. İlerde bu gençlerden biri çıkıp idol olabilir. Satrancın böyle örneklere ihtiyacı var. NBA Jordan'dan sonra bir sürü süper yıldız yetiştirse de Jordan gibi bir idol gelmedi bir daha. Satrançta da böyle bir idol olsa sevilmesi açısından da, gelişimi açısından da faydalı olur bence
...
Ara
Miniklerin ve gençlerin kazanması çoooooook zor!!

Bu forumda da bugün de gördüğümüz gibi
deneyim her zaman kazanır!

yazışmak üzere,

:mrgreen:
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
yorumlara katılıyorum; ancak bence daha önemlisi insanın küçük yaşta bile olamayacak gibi görünen işleri başarabilmesi gibi bir his sizdeki ihsan hocam. yani insan isteyince neler yapabiliyor? bunu benimsediğiniz için bence gençlerin kazanmasını daha çok istemektesiniz. saygılarımla...
Ara
Haklısın Sena, benim düşüncelerimi özetledin.GÜzel yorumun için teşekkürler .
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi