Nazmiye Sanlı
Sayın Kuvay Sanlı'nın annesi, emekli öğretmen Nazmiye Sanlı hanımefendi, 27 Mart Çarşamba günü, bir süredir mücadele ettiği hastalık nedeniyle yaşamını yitirmiştir. Merhumenin cenazesi, 29 Mart Cuma günü, öğle namazının ardından İstanbul Suadiye Camiinden son yolculuğuna uğurlanacak ve Ihlamurkuyu Mezarlığına defnedilecektir.

Bu acı günlerinde başta arkadaşım Kuvay olmak üzere tüm Sanlı ailesine sabırlar diliyorum.
Ara
Başın sağolsun Kuvay abi.
...
Ara
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Allah'dan rahmet, kalanlara bağsağlığı dilerim.
Ara
Kuvay Bey başınız sağ olsun.. Allah rahmet eylesin.
Ara
Allah'dan rahmet, kalanlara başsağlığı dilerim.
Ara
"Drama Köprüsü" türküsünü severim. Diğer tüm türküler gibi... En güzel de bence, Ruhi Su söyler.

Türkünün bir dizesi "Anadan geçilir, yardan geçilmez." der. Başka türkülerde de geçer bu sözler. Geçer ama, annesini kaybetmemiş bir ozan söylemiştir olsa olsa.

Anne başka.

Bu süreçte, satranççı dostlarım da beni yalnız bırakmadılar. Yanımda oldular. Hepiniz sağ olun. Ailenizle, yakınlarınızla, hepinize sağlıklı ve uzun bir ömür dilerim.

Yerimi bilemiyorum ama belirtmeden geçemeyeceğim. Öğretmen olan annemin, satranca ufak da olsa bir katkısı olmuştur. 80'li yıllarda yönetici olduğu okulda, satranç derslerinin başlamasına önayak olmuştur. Matematik öğretmeni olan, tanıdığımız isim Savran Tekeli, okullarda satranç dersi de veren ilk öğretmenlerdendir. Malum o yıllarda "okulda satranç" yaygın değildi ve Savran Öğretmen'in varlığı, belki biraz da annemin desteğiyle, bir satranç kursu başlatılmıştı.

Saygı ve Sevgilerimi sunarım.
Ara
Kuvay Abi başın sağ olsun. Annenizin mekanı cennet olsun..
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi