İzmir 9 Eylül Satranç Derneği Açıldı
İzmir 9 Eylül Satranç Derneği'nin açılışı 09.09.09 gibi anlamlı bir tarihte gerçekleşti. İzmir'li satrançseverler, 9 Eylül, İzmir'in Kurtuluş günü etkinlikleriyle aynı günde yeni bir satranç derneğinin açılış sevincini yaşadılar.

Satranç yaşamına adına uygun bir tarihte merhaba diyen derneğin açılışı, günün tarihi coşkusuna ve geleceğe verilen öneme de uygun olarak, bayraklar, Atatürk posterleri, satranç afişleri, çiçekler, balonlar tabii ki çocukların neşesiyle süslüydü. Satrancın, sevenlerin gözüyle bir yaşam biçimi olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Açılışta çeşitli külüplerden yönetici, antrenör, oyuncu, veli ve çocuklarıyla satranç severler hazır bulundu. İzmir'in değerli oyuncu ve antrenörlerinden İsmail Doğantuğ açılış onuruna bir simültane gösterisi sundu.

Açılıştaki incelikleri düşünen derneğin bu özenli çalışmalarıyla, satrancı bir yaşam biçimi olarak gören, sanatsal, estetik ve saygın yönleriyle birlikte özümsemiş yetenekler yetiştireceklerine inanıyorum.

97726149.jpg
İzmir 9 Eylül kutlamaları ile birleşen derneğin kuruluşundan, Yurt sevgisini İzmir 9 Eylül Atatürk Anıtının ön yüzünde ve en önde zincirlerini kırmış, bayrağı taşıyan Türk kadınıyla temsil etmeyi düşünen bir kentten, İzmir’lilerden biri olmakla onur duyduğumu söylemeliyim.
68147953.jpg
Adres: Nebioğlu İşhanı 847 sok. No:19/103 1.Beyler Kemeraltı / İZMİR
İletişim için telefon : 232 – 4467636
Ara
Sayın Hocam;
İzmir'li satrançseverlere bir dernek kazandırmakta emeği geçenleri tebrik ediyorum başarılar diliyorum. Sizi de bu haberi İzmir'e yakışır şekilde vermenizden dolayı kutluyorum.
Ara
hayırlısı olsun.
Emeği geçen herkesi tebrik ederim.
Ara
9 Eylül Satranç Derneği'nin internet sitesi http://www.9eylulsatranc.org/24 Kasım Öğretmenler Günü'nde yayın hayatına başlamıştır. "Satranç ailesine güzellikler getirmesini diliyoruz".

Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutlarız.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi