YARDIMSEVER KARDEŞİMİZ TURGUT ERKAYNAK
Merhaba Arkadaşlar ,
Ben ihsan KILIÇ, Siirt'in çevre okullarından biri olan Gazi İlköğretim Okulunda sınıf öğretmeniyim. Hafta sonları da satrancı seven öğrencilere satranç egzersiz dersi veriyorum.
Bizim okulun öğrencileri; çoğunun maddi imkanları kıt ailelerden oluşuyor.
Bunları anlatmamın sebebine gelince; Playchesste tanıştığım İstanbul'da yaşayan Turgut ERKAYNAK (playchessteki niki BU DA MI VARDI )adlı kardeşimiz bana Siirt'e satrancın ne durumda olduğunu sordu. Ben de yetenekli öğrencilerimizin olduğunu yalnız derste ne verdiysem onlarla yetinen evinde uygulayacak satranç takımları alamıyacak öğrencilerimin olduğunu söyledim.
Kendisi hiç düşünmeden bu öğrencilere bir yardım yapmak istediğini söyledi. Güzel teklifini kırmadım. Teşekkür ettim kendisine.
Bugun sınıftayken İstanbul'dan bir koli geldi, öğrencilerimle beraber koliyi açtık.
Sağ olsun Turgut kardeşimiz elindeki imkanlarla İçinde 3 adet satranç takımı , 10 tane satranç kitabı , çalışma ve notasyon kağıtları , kalemler ve benim kullanmam için bir ajanda gönderdi.
Ben ve öğrencilerim Turgut kardeşimizin hiç bir karşılık beklemeden yaptığı bu davranış için Türk satranç camiası önünde teşekkür ederiz.
Siirten Sevgi ve Saygılarımla...
İhsan KILIÇ
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Güzel bir haber İhsan. Umarım aynı duyarlılığı imkanı olan tüm satranç severler gösterir.

Turgut beyi bu düşünceli yardımından dolayı kutluyorum.
Ara
Ben ülkemizde çok yardımsever olduğunu biliyordum da bu şekilde bir köye koli gönderme tarzı yardımların filmlerde kaldığını düşünüyordum..Demek hâlâ insanlar bir köy öğretmeninin çağrılarına kulak verip imkanları el verdiğince bu tür yardımlar yapabiliyor..Bakın arada ne bir yardım derneği var ne de üçüncü bir şahıs..KUSURSUZ...İnanın çok duygulandım...Turgut Hoca'ma ve İhsan Ağabey'e çok teşekkür ediyorum..

Saygılarımla...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi