MİLLİ SPORCU BELGESİ NE İŞE YARAR
Değerli Arkadaşlar;
Konu yeterince tartışıldı. Sorular cevaplandı, cevapsız kaldı. Ben bu sorulara cevap verilmeyeceğini biliyordum. Beklemem o değildi. Bu hafta yeni verilen MİLLİ SPORCU belgeleri onandı burslar verilmeye başlandı.şimdi isim vermeyeceğim. İki sporcumuz belgesini aldı ve burs alma hakkı onandı. Hala 3 sporcumuz alamadı. 3 de geçmiş yıllardan bekleyen sporcumuz var etti 6.Başka isteyip te alamayan var mı bilemiyorum. Eğer açıklarlarsa bilgi sahibi oluruz.
Ama sıkı durun...
Önemli soruyu soruyorum:

Kuvay Sanlı nın kafile başkanı olduğu bir Avrupa Şampiyonasına hangi kulüp başkanının oğlu açıktan götürüldü ve bu yıl o sporcuya nasıl olduda MİLLİ SPORCU BELGESİ verildi?
Sayın Başkan bu belgeyi nasıl imzaladı?
Sayın genel sekreter nasıl oldu da havuz araştırması yapmadan bu belgenin verilmesini sağladı?
Açıklayabilirler mi acaba?

Sakın yanlış anlaşılmasın: Ben bu sporcunun haksız belge aldığını iddia etmiyorum. Bana göre bu sporcu kafile ile gitmiş maçlarını oynamış ve MİLLİ SPORCU olmuştur. İlgili prosedürler bunu söyler. Mümkün mü bir sporcunun tek başına uluslararası bir turnuvaya katılabilmesi. İşte Atalıkların durumu: Ne diyor federasyon bizden izinsiz uluslararası turnuvaya katılamazlar ve kendilerini yine kendilerince savunuyorlar. İşte bu sporcu da federasyonun kafilesinden gitmiş ve oynamış. Anasını ak sütü gibi belgesini istemiş ve almıştır.
Demek ki verilebiliyor. Sayın Gökermanın dedikleri boşa çıktı. Sayın Ülkerin dedikleri de. Değerli arkadaşlar bu konu basit bir konu değildir. Şu sporcuya veririm şu sporcuya vermem mantığının dayanağı kalmamıştır. Arkadaşların dediği gibi MİLLİ SPORCU enflasyonu da olmaz. Bu sporcular oynadılar. Haksız bir belge istenmedi.Sadece çeşitli bahanelerle vermeme çabası vardı ama bu yıl balon patladı. Demekki verilebiliyormuş. Havuz falan da boşmuş.

Sevgili çocuklarım verecekler. İsteminizi yenileyin. Vermek durumundalar. Örnek var. Eğer vermezlerse biraz araştırın örnek gösterin. ÇALLISPORA gidin yeniden isteyin.

Sayın ÇALLISPOR yöneticileri bu çocukların hakkını arayın. Bu sizin görevinizdir.Bu sporcular yıllarca ÇALLISOR adına yarıştılar, sizi ve ülkemizi uluslararası yarışmalarda temsil ettiler. Ben de tanıkları oldum.Şimdi siz de yandaş kulüp oldunuz. Gittiniz paşalar gibi ellerinizi kaldırıp federasyonu akladınız.Şimdi de paşalar gibi bu sporcularınızın hakkını isteyin

Uluslararası karşılaşmalarda oynayan tüm sporcuların MİLLİ SPORCU BELGESİ ni almaları ve üniversite çağına gelince de hakettikleri bursu almaları ve yandaş kulüp, yandaş olmayan kulüp değerlendirmelerinin yapılmadığı bir federasyon yönetimine kavuşmak dileğiyle.
Selam ve sevgiler.
İlyas Ümit-ANTALYA
Ara
Milli Sporcu belgesi ile ilgili yönetim kurulu kararı ve İlay Ümit'im şikayetçi olduğu durum, benden önceki yönetim kurulu zamanında alınmıştır. Konuyla hiçbir ilgim yoktur.

Ancak federasyon Asbaşkanı olarak Antalya ziyaretlerimde hiçbir ayrım yapmadan İlyas Ümit'in görevli olduğu kulübe de defalarca uğramış, kendisi ile görüşmüşümdür. Bu görüşmelerde sürekli bu milli sporcu belgesi konusunu gündeme getirmiştir.

Turnuva Türkiye'de yapıldığı için, doğrudan hakkı olmayan ancak ev sahibi ülkenin sporcusu oldukları için bir ayrıcalık olarak uluslararası turnuvalarda oynayan sporculara bu belge verilmemiştir. Konu İlyas Ümit tarafından tahkim kurulu ve mahkemeye taşınmış ve İlyas Ümit iddialarında haksız bulunmuştur.

Tüm bunlar benden önceki dönemde gerçekleşmiş konulardır.

Benim kendisine söylediğim; hukuken kapanmış olan bu konuda yapılabilcek birşey olmadığıdır. İlyas Ümit, bu anlamda mağdur edildiğini düşündüğü bir genç kızımızı bu işin sözcülüğüne soyunduracağını ifade etmiştir. Sporcuları, genç insanları hukuken neticelenmiş böylesi zor konularda öne çıkartmaması gerektiğini ifade etmiştim.

Bu konuda ve daha önceleri sorduğu bilgilere ve istediği yanıtlara ulaştığı için teşekkür ettiğini de iletmeliyim. Ancak kişi bu konuyu başka görüşmelere de taşımış ve içerisinde bulunduğu olumsuzluk kulüp yöneticilerince de tesbit ve ifade edilmiştir.

Şimdi ise bu konuyu gene malzeme ederek, hala daha aynı vurguyu sürdürmektedir. Yani, hak aramak değil, hak arar gibi yaparak kendi iktidar mücadelesini vermektedir.

Ben sadece bir tek Avrupa Şampiyonası'nda kafile başkanlığı yaptım. Bu kafilede erkek milli takım sporcularımız bulunuyordu. Hepsi en üst düzey oyuncularımız ve hiçbirisi bir kulübün başkanın oğlu değildir.

Bu konuda isim ve tarih açıklarsa ben de kendilerini aydınlatırım. Ayrıca kafile başkanlığı verilen bir görevdir. Milli takım seçme işi ise kafile başkanlığının dışında bir konudur.

Görüyorum ki, İlyas Ümit bu kadar ilgisiz olduğum konularda adımı anmak zorunda hissetmektedir kendisini. İlyas Ümit'i matematik doğrular ve bilgiler üzerinden konuşmaya davet ediyorum.

Bir alt mesajında sözünü ettiği toplantıdaki saygısız tutumuna, kendi kulüp yöneticileri de şahit olmuş, adını bu şekilde anmak istemediğim büyüğümüz, herkesin bildiği bu değerli insan telefon açarak, oğlu yaşındaki benden özür dilemek durumunda hissetmiştir kendisini. İlyas Ümit'in ev sahibi olarak, nezaketsiz üslubundan dolayı! İlyas Ümit Bey, bu olayların devamında görevinden de alınmıştır. Adını bu şekilde anmak istemediğim için uzun süredir yanıt vermediğim bu başlığa, tutumunu sürdürdüğü için yanıt vermek zorunda kalmış bulunuyorum.

Tüm bunların sonunda ise, Ali Nihat Yazıcı İbrahim Şencan Bey'den Mustafa İmamoğlu'na görev vermesini istemiş ve bu gerçekleşmiştir.

İlyas Ümit'in görevinde kalmasını ve biraz olsun yapıcı olmasını dilerdim. Bunu gerçekten isterdim. Kendisini hemen her Antalya ziyaretimde kulübüne giderek ziyeret etmişimdir. Her toplantıya davet etmişimdir. Ve maalesef defalarca, saldırgan üslubunun katkı sağlamadığını, birbirimize ihtiyacımız olduğunu belirtmeme rağmen tutumunu değiştirmemiştir.

Ben kendisine federasyon görevlisi olarak nezaket içerisinde ve görev sorumluluğu içerisinde yaklaştım. Ancak forum ortamında bunca zaman sonra o hala, bu saldırgan üslubunu devam ettirmektedir.

Öteden beri tercih ettiği yolda başarılar diler, suçalamarda bulunacaksa, zaman ve zemin olarak önce bir yazacaklarını gözden geçirmesini tavsiye ederim.

Saygılarımla

Kuvay Sanlı
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi