Hıncal Uluç'tan Kübra Öztürk Zaferi
Haber.. Ne haber!.. Hangi haber?..
Her gazetenin kaç spor sayfası var?.. En az beş.. Ona kadar çıkıyor.. Yığınla da spor gazetesi var ayrıca..
TV'lerde spor haberleri.. Spor kanalları tonla..
Şimdi size soruyorum..
Antalya'da 11 Kasım'da Dünya Gençler ve Yaş Gurupları Satranç Şampiyonası başladı. Ve geçen Pazar da sona erdi..
Haberiniz var mı?..
Haberi olan kaç kişi var ülkede..

Haberin devamı için kaynak adres:

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/20...angi_haber
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Haberi ben de okudum, Sayın Solakoğlu'nun paylaşımı sayesinde. Aynı konuda kendisiyle Dünya Şampiyonasının neden basında yer almadığı üzerine konuşmuş ve birkaç haber sitesine mail attığımı söylemiştim.

Mail attığım yerlerden daha bir haber yok. Geleceği konusunda da şüpheliyim. Ama bu konuda sessiz kalmamak lazım, çaba harcamaya devam.

Satranç Spor Yazarlığımız ya da Satranç Gazete Yazarlığımız henüz yok, birkaç kişinin kişisel çabaları söz konusu. Bu alanda bir sektörleşme ya da uzmanlaşma henüz olgunlaşmamış durumda.

Bu durumu nasıl sağlayacağımız konusunda ise ufakta olsa yol katettim sanırım. Zamanı geldiğinde paylaşacağımı bilmenizi isterim. Tekrar paylaşımınız için teşekkür ederim.
Menderes Sargın
Satranç Akademisi
Eğitim Merkezi
Ara
1GG67S.jpg
Hıncal Uluç, köşesinde satrançtan bahsetmeye devam ediyor.
Yeni yazısı:

Hangi spor?..
YENİ Asır'daki yazısında Öcal Ağabeyim sormuş, soruları.. Ben de size sorayım..
"Bu spor dalında, Türkiye'de 150 bin lisanslı sporcu var. Hangisi?.."
"Ülkemizde 2 milyondan fazla insan bu sporu yapıyor?.."
"Türkiye'de 1324 kulübü var?.."
"Bu spor dalı okullarda seçmeli ders olarak okutuluyor?.."
"Geçen yıl 100 bin öğrenci seçmişti, bu yıl 17 misli arttı. 1 milyon 700 bin.."
Bulamadınız mı?.. Devam..
Bu sporun, geçen yıl Türkiye'de yerel, ulusal, uluslar arası tam 1400 turnuvası yapıldı?. Türkiye son dört yılda 5 dünya, 6 Avrupa Şampiyonası dahil, bu turnuvalarda 75 madalya kazandı?. 2 altın, 5 gümüş, 7 bronz..
Hâlâ mı "Tıs?.."

Yazının devamı için kaynak adres:

http://sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2009/12/02/hangi_spor
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi