Yeni Kitap: Satrançta Kazandıran Taktikler
Satrançta Kazandıran Taktikler, Yasser Seirawan
Türkiye İş Bankası Yayınları / Satranç
Etiket fiyatı: 16,00 TL
253 sayfa, 2. hamur, ISBN: 978994888943;
Boyut: 14 x 20 cm; Baskı Tarihi: Ağustos 2010

Birkaç yıldır yayımlanan "Satrançta Kazandıran" dizisinden çıkan
en yeni kitabın tanıtım yazısından:

Taktik hamleler, genel bir strateji içindeki akıncı kuvvetleridir. Rakibinizi tuzağa düşürmek veya köşeye sıkıştırmak için karşınıza çıkan kısa vadeli fırsatlardan yararlanmanızı sağlarlar.

İlk hamleden itibaren tüm oyununuzu planlayın. Adım adım ve ileriye dönük olarak düşünün. Rakibinizin karşınıza çıkarabileceği her engeli öngörün. Son darbeyi indirmenizi sağlayacak rüyalarınızın oyunsonunu hazırlayın. Uluslararası Büyük Usta Yasser Seirawan, satranç tahtasındaki klasik pozisyonlardan hareketle bir tek hamlede bütün bir oyunun akışını nasıl değiştirebileceğinizi gösteriyor.

Çifte hücum, açmaz, şiş, yem, temizlik fedası, Şah taktikleri... Dünyanın büyük satranç taktisyenlerinin oyunlarından örnekler. Kitaptaki her başlık için deneme testleri ve çözümleri. Satranç tahtasının başına büyük bir özgüvenle oturmanızı sağlayacak her şey...

Yasser Seirawan'ın eğlenceli ve kolay izlenen yöntemiyle bütün oyunlarınızda kullanabileceğiniz taktik ilkelerini büyük ustaların hamlelerini izleyerek öğrenecek, yaratıcı bir şekilde uygulayabileceksiniz.

Unutmayın Bu yöntemle, Beyaz da oynasanız, Siyah da oynasanız avantaj sizde
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi