MALİ GENEL KURUL
Ali Nihat Yazıcı Yazdı:

Mali Genel Kurul
2010 Mali Genel Kurul

2010 Mali Genel Kurulumuz 27 Kasım 2010 günü Ankara'da toplanıyor. Şimdi hesap verme ve sizlerle başarılarımızın keyfini paylaşma zamanı, bu tabii bir ara. Bildiğiniz gibi yönetimimiz 2008 yılında, 'Biz Büyük Bir Aileyiz' sloganıyla 2012'ye kadar seçildi.

Şu geçen iki yıla baktığımda, Türk Satrancının en başarılı iki yılı, Dünya satrancının da bana göre en başarılı federasyonunu görüyorum. Başkaları bunu bizden fazla söylüyor, aslında mütevazı olmamak lazım birileri 'gerçek' sanabilir.

Böylesine başarılı bir yönetim ve iki yılın ardından ne beklersiniz? Kıymetli muhalefetimizin gelip elimizi sıkmasını, 'tebrikler bunları iyi yaptınız - ama, şu konularda da ciddi eksiklikler var, bunlarda şöyle olmalı demesini..

Bırakın böyle diyenleri siz. Hanımefendiler ve beyefendiler, ortalıkta gezip, '13 kulüp ardımızda yönetimi devireceğiz, darbe yapacağız' demezler mi?

Bakalım 13 kulüp mü 13 kişi mi olacak.

Türk Satrancının tekerine çomak sokmaya kalkan 'dâhili ve harici bedhahlar' saygın genel kurumuzdan yanıtlarını alacaklar.

Onlara diyecek bir çift sözüm var:

'Hodri Meydan!'

Sayemizde yönetim yüzü gören, kaybetmeye ebedi olarak mahkumların yüzünü bakalım genel kurulda görebilecek miyiz?

İyi insanları yalanlarla dolanlara kandırmaya çalışanlara, tamamı çuvalın dışında kalan mızrak nasıl batacak göreceğiz.

Hodri Meydanın ne anlama geldiğini hep birlikte 27 Kasım günü göreceğiz.

Onlara akıllarına gelmeyecek bir sürprizimiz de olacak. Bakalım yürekleri yetecek mi?

Biz camiamıza, kendimize, başarılarımıza, sizlerle birlikte yarattığımız dünyada rüzgar gibi esen 'Satranç efsanesine' güveniyoruz.

Hayırlı olsun?
"İyi insanları yalanlarla dolanlara kandırmaya çalışanlara, tamamı çuvalın dışında kalan mızrak nasıl batacak göreceğiz."

E, eli nasıl bilirsin, kendin gibi!...
Mali Genel Kurul Delege Listesi GSGM Web sitesinde açıklanmış.

http://www.gsgm.gov.tr/sayfalar/fed_duyu...atranc.xls

adresinden ulaşabilirsiniz.

Alıntı:yönetici düzenlemesi notu:
Bilgisayarında Excel ve benzeri bir görüntüleyici program bulunmayanlar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak dosyayı internet tarayıcılarında görünteleyebilirler:

http://sheet.zoho.com/view.do?url=http:/...atranc.xls

(a.arik)
Onlara akıllarına gelmeyecek bir sürprizimiz de olacak. Bakalım yürekleri yetecek mi?

Nedir acaba bu yüreklerin yetemeyeceği süpriz? çok merak ettim.

tahmin edelim

a) Çok büyük bir sponsorluk
b) İçinden Dansöz çıkacak bir pasta
c) Muhalif diye adlandırılan beddahlara güzel bir meydan dayağı
d) Yönetimin hodri meydan deyip istifa ederek seçime gidilmesi
e) hiç biri
Ara
Sayın Ali Nihat Yazıcı

TSF sitesindeki köşenizde yer alan Mali Genel Kurul başlıklı yazınızı, 28 Ekim günü saat 14:55 de okumaya başladım.

Bu forum ortamında da dile getirilen "kaybedenlerin kendilerini anlamaları için zaman tanımak lazım" temalı düşüncelerin son seçimleri kazanmanızdan bu yana tarzınıza, üslubunuza, camianızdaki anneleri, genç kızları, çocukları dikkate alan olumlu bir yansıması olmadığını görmekten üzgünüm.

Başkanlığını yaptığınız camiadan bir çocuk bu yazınızı okuduğunda, kendisini sonu karakolda bitecek büyük bir dövüşün, tehditler, feryatlar arasında havada uçuşan mızrakların birilerine "battığı", satranç tanıtım filminin bizzat başkanları tarafından gerçek silahlarla dişe diş, kana kan bir savaş sahnesine dönüştürülmek üzere olduğunu sanabilir.

Satırlarınızdan taşan öfkenizden sürpriz olarak planladıklarınızın şimdiden insanları ürkütmesini arzuladığınız anlaşılıyor. Sanırım babalarının ya da annelerinin o gün toplantıya katılacağını öğrenen çocuklar, büyüklerini göndermek istemeyeceklerdir. Gelenler de yakınlarıyla helalleşmeden bulunduğunuz ortamda olmak istemeyeceklerdir. Hiçbir çocuğun o gün "gelecekleri varsa görecekleri de var" tarzında çizdiğiniz sürpriz tabloyu görmek isteyeceğini sanmam.

Bence toplantıya katılanlar eğer ikna edebilirlerse, en iyisi oraya çocuklarıyla gitsinler. Başkandan da genel kurula mutlaka kendi çocuklarıyla gelmesini rica etsinler. Çocukları yönetenler, ağızlarından çıkan sözcükleri seçerken belki çocuklarından, çocuklarımızdan çekinir, utanırlar.

Yazınız bir intikam yemini gibi. Keşke filmlerdeki gibi sitenizde de küçük çocukların okumasını engelleyecek bir uyarı sistemi devrede olsaydı. TRT kökenlisiniz. Bu yazınız TRT 'de her yaştan aile ortamına uygun etiketiyle yayınlanabilir sözler midir? Siz 6 yaşından itibaren lisanslı yaptığınız ve satranç oynattığınız çocukların da başkanısınız. Bu üslup mahalle kavgasını andırır bir üslup. Hanımefendiler beyefendiler diye başlayan, diyorlar, dolaşıyorlar, görecekler diye biten sözler, değil bir federasyon başkanına, saygıdeğer hiçbir kimseye yakıştıramayacağım bir üslup. Hatalarımızı söyleseler, şunu şöyle yaptınız deseler diyorsunuz ama yazınızı kaleme alırken fark etmediğiniz gibi şu anda bile hatalarınızı anlayabileceğinizi sanmıyorum.

Satranç adına bizim ve çocuklarımızın sevgiyle, fedakârlıkla harcadıkları emeğinin karşılığı, bu üslupta bir başkanın yönetimiyle şaha kalkmak ise; ben kasası zengin bir federasyon yerine, ruhu ve değer yargıları zengin bir federasyon yönetimine kasası zengin olmasa bile, tüm haklarımı helal edeceğim. Onun için bu mali kurulda sizin lehinize oy kullanan insanlara, öncelikle değişmez değerlerim ve satranç adına, hele kendilerine hakkım geçmişse o haklarım adına, hakkımı asla helal etmeyeceğim.

Benim ailemin sezgileri ve gönlü, birçok Türk ailesinin gönlünden geçenle benzerdir. Gönlümüzü fethedemedikten sonra dünyayı fethetseniz "bizim" olamazsınız. Bizim de asla "sizin" yolunuzda, yanınızda, yakınınızda olamayacağımız gibi.

Dilerim zenginlik, hırs, kendini beğenmişlik, sevgisizlik, seviyesizlik karşısında Türk satranç ailesinin asil değerleri kazanır.
Ara
Hayırlı olsun?!

Hayır mı? Şer mi? GÖRECEĞİZ!!!
ANLADIM
ANLADIM
DENİYOR Kİ
2012’ye kadar seçildik.
Şimdi toplanacağız, yaptıklarımızı anlatıp yorumlarınızı dinleyeceğiz AMA : İYİ, BAŞARILI, AFERİN, BRAVO kabul edilecektir. Biz büyük bir aileyiz! Kol kırılır yen içinde kalır; şikayet edilmez, çok ayıp olur. Biz varken size laf düşmez.Biz dünyadaki komşularla çok iyi geçinirken, siz her ailede olabilecek ufak tefek şeyleri dert mi sanıyorsunuz?... Aslında dua etmeniz lazım; beterin beteri var! Şükredeceklerine bir de eleştiriyorlar.
Hatta o da yetmezmiş gibi, bir de bizi beğenmeyip değiştireceklerini söylüyorlar. HADLERİNE Mİ DÜŞMÜŞ! Böyle düşünenler düşman sayılır ve düşmanın dostu da düşmanımız olur mantığı kabul göreceği için hele onlarla konuşun, fikir alışverişi yapın, ya da onlar gibi düşünün bakın başınıza neler gelir! Artık kırk katır mı, kırk mızrak mı? SEÇİN!

Aba altından sopa göstermek işte budur! (Bu arada bahtiyar C ŞIKKI diyorum.)

Satrançta iyi ve başarılı oyun oynayamayanlar rakiplerini bu ve benzeri taktiklerle yenmeye çalışırlar. Bu hiç de centilmence değildir, ÖNERİLMEZ.

Önerdiklerim:

İnsanlar tecrübeleri oranında değil, tecrübelerinden aldıkları dersler oranında OLGUNDURLAR.
Bernard Shaw

Yiğit harpte, dost dertte, OLGUN ADAM hiddette belli olur.
Arap Atasözü

Çocuklarımıza ders vermek istiyorsanız ( BU HİÇ DE GEREKLİ DEĞİL ) kendinizi örnek gösterin. Ama sizin gibi olmaları için değil SİZİN GİBİ OLMAMALARI İÇİN.
Bernard Shaw

Bu forumda Ataol Behramoğlu'nun kulaklarını çok çınlatıyorum ama bu şiiri de tam buraya uygun:

Bir Çocuğa Layık Olmak

Çoğumuz yetişkin yanlışlarız aslında
Katı, güvensiz, kibirli,
Çocuklar yaşar yanıbaşımızda
Gizlice koruyarak güzelim bir sevgiyi

Narin bir duygudur onları dolduran
Karşılıksız henüz ve hazır bağışlamaya
Soralım kendi kendimize bazen:
LAYIK MIYIZ ÇOCUKLARIMIZA ?
Ara
Kurumların resmi web sitelerinde bu tarzda grupçuluk mesajları hoş olmuyor. TSF'nin sitesinde "mızrak-çuval-bedhah-hodri meydan" sözlerini okumaktan rahatsızlık duydum.
Ara
Ey muhalefet! Falaka 27 Kasım'da Big Grin

tsBNA.jpg
Kötülerin hakim olmaması için tek şart iyilerin gayret göstermesidir.
Ara
Evet,
Duyuruyu TSF sitesinde okuduğumdan beri düşünüyorum bir yandan. Bu duyuruda ne olmalıydı?
Genel kurul kararı kısaca açıklandıktan sonra;

1- Mali genel kurul nedir?
2- Neden yapılır? İçerik anlatılmalıydı.
3- Nasıl yapılır? Yöntem bilgisi anlatılmalıydı. (Gerçi bu konuda biraz bilgi ve görgü aktarılmış)
4- Niçin (ne için) Amaç anlatılmalıydı. Demokratik sitemlere vurgu yapan, "satrançsever" arkadaşın kaygıları doğrultusunda, yazıyı okuyan çocuklarımızın demokrasi dersleri çıkarabileceği bir "yarışma kompozisyonu" olmalıydı bu metin...

Zor bu işler zor. Söze hakim çok olmak zor... :!:
Bu adamın satrançla zerre kadar ilgisi yok ben buna eminim. düşünsenize bir kaç insan bir araya geliyor ve satranç için bir şeyler yapmaya çalışıyor ama Türkiyede bu makamın en yetkili isimleri sırf biraz malzeme yardımı vermemek için köşe bucak kaçıyor bu kadar zor mu ya yardımcı olmak.Gözden ırağız evet ama en kötüsü gönüllerden de ırak olmak .Mazlum edebiyatı yapmak istemiyorum ama satranca en çok kapalı bir toplum içinde yaşayan sosyal aktivitesi kıt hakkarili çocukların gençlerin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Ali Nihat Beye son sözüm mesele mali kuruldan geçmek değil gönüllerin kurulundan geçmektir ki siz bu konuda ibra etmiyoruz

Bir Anektodu anlatayım; Ali Nihat beyle Doğubeyazıtta tanıştığımda yanında iran satranç federasyonundan bazı yetkililer vardı.Hakkari ili için yardım istediğimde bozuldu, hoşuna gitmedi İran Federasyonu yetkilisi isterlerse biz yardımcı oluruz dedi Ali Nihay bey hemen geçiştirdi ve bize birazda kızdı.şimdi yardım istiyoruz federasyondan adamlar ismimizi duyunca hemen geçiştiriyorlar bu mudur satranç sevgisi..
Keşke farsça bilsemde iran federasyonundan malzeme yardımında bulunsam eminim bana yardımcı olurlar
Empati
Ara
Bu yönetim tarzı, bu yöneticiler içime sinmedi sinmezzzz.

TSF de Başkanın bayram kutlaması yazısını görmeyi umarken. İçimi acıtan bir yazısını okudum. Bayramım zehir oldu desem yeridir. Sonra biz neye layığız diye düşüncelere daldım. "Açtırmayın benim bayramlık ağzımı""Açtırmayın kutuyu, söyletmeyin kötüyü" deyimleri aklıma takıldı kaldı. Herkesin bayramı farklı oluyordu demek. Bizim ailede herkesin bayramı aynıdır oysa. Dini, ulusal farketmez bayramlarda, neşe, hoşgörü, sevgi, saygı edep, adap paylaşılır. Öfkesini paylaşan sıradan biri olsa onu da bayramdır deyip hoş görürüz. Sıradan biri mi?

Zaten sitede bayram boyunca mali kongre ilk haber Cumhuriyet Bayramı yazısı aynen geçen yıl arşivlendiği haliyle kelimesi kelimesine aynı ve alt sıralarda şeklen bir haberdi. Öncelik Mali işlerde belli.

Hatırlıyorum. Başkan iki yıl önceki seçimlere az bir süre kala Vietnam'da Cumhuriyet Bayramımızı kutlayan kafile resmini kapattığı forumda görünce bizim gibi güzel duygularına hakim olamamıştı. Bense o resmi yazıcıdan bastırıp arkadaşlarım da görsün diye gururla panoya asmıştım. Yurt dışında yaşayan arkadaşlarıma moral olsun diye göndermiştim. Bakın, görün dünyanın taa nerelerinde Türkiye'nin satranççı gençleri Cumhuriyet Bayramını böyle içten kutluyorlar. Bu ülkenin insanına inanın, güvenin övünün diye.

Başkalarının samimiyeti konusunda yanılmış olmalıyım. Bu bayram sitede, köşe yazılarında o duygulardan eser yok. Dahası bu kez başkan, baskın olan öfkesine hakim olamamış üzücü...

Satrançsever'in yazısı bu ülkede umutlar tükenmez inan dedirtti. Yazdıklarına katılmamam mümkün değil. Adeta hislerime tercüman olmuş. Yazısı çocuklarımız ve bu ülkenin örf, anane, gelenekleri adına haklı bir öfkenin bile seviye korunarak ifade edilmiş hali. Herkesin her yerde susturulmaya çalışıldığı bir ortamda. Hiç bir entelektüel üslüp taşımayan, kamplaşmayı, ayrışmayı yaratacak şekilde tehdit içeren, saygın forumların kurallarına aykırı şekilde isimsiz ithamları dedikodu üslubuyla aktaran yazısı silinsin. Başkanın köşesi kapatılsın dememiş. Küçük çocuklar için bir uyarı konmasını önermiş ki bu yaklaşımını çok zarif buldum.

İlknur hanım kendime getirdi beni. Biz ve çocuklarımız hangi tür bir anlayışla yönetilmeye layığız soruma cevap buldum. Biz çocuklarımıza layık olmak zorundayız. Yöneticiler de çocuklara layık olmaya çalışsınlar mali işler çocuklardan ve bayramlardan daha önemli değil.

Gecikmiş olmanın özrüyle birlikte Cumhuriyet Bayramınızı Kutlarım.

Atatürk dyor ki " Toplumsal ilerlemenin de, çöküşün de temelinde yöneticilerin tavrı yatar"
Ara
-

‎''Onlara; akıllarına gelmeyecek bir sürprizimiz de olacak. Bakalım yürekleri yetecek mi?''

Ali Nihat Yazıcı-Tsf Web:

Mali Genel Kurul başlığı, 13. satır.( 28-10-2010 )

Ali Nihat Yazıcı Başkanlığında ki Federasyonun yaptığı; başkaları tarafından yapılması imkansız iyi şeyleri görüp, elini sıkıp saygılarını sunması gereken, hiç bir zaman iktidar yüzü göremeyecek olan muhalefete seslenişi, Kur'an-ı Kerim de yoldan çıkmış Lut Kavmi'ne helak edilmelerinden önce yapılan son seslenişler gibi.
Ara
TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU 2010 MALİ GENEL KURULU TÜRKİYE İŞ BANKASI SATRANÇ LİGİ KULÜPLERİ

Doruk Koleji SK Manisa
1 - TAYFUN ÇİLOĞLU
2 - METİN HOCALAR
3 - BAHATTİN ÖZCAN
4 - ABDULLAH BEKÇİ
5 - H.ZEKİ DİRİL

Truva Satranç SK Adana
6 - MENDERES ÇOBAN
7 - CEMİL SABAHİ
8 - MUZAFFER ŞEKERLİ
9 - HÜSEYİN BULDUK
10 - FERRUH MEHMET KANGÖZ

İSEK AQUAMATCH SK İstanbul
11 - EMİN ERŞAN GÖKERMAN
12 - EVRİM GÖKERMAN
13 - SUAT ATALIK
14 - CELAL KAZDAĞLI
15 - DENİZ BAŞ

Beşiktaş Jimnastik K. İstanbul
16 - ALAATTİN AYKAÇ
17 - DOĞAN KÜÇÜKEMRE
18 - HAKAN AKSOY
19 - ŞEREF YALÇIN
20 - NECİP SEVER

Büyükçekmece Mersin Ezgi Satranç K. Mersin
21 - NİHAL DUMAN
22 - AYDIN DUMAN
23 - KUVAY SANLI
24 - TÜLİN GÜVEN
25 - NEZİH GÜVEN

Tarsus Zeka Satranç S.K. Mersin
26 - GÜLKIZ TÜLAY
27 - CAN ARDUMAN
28 - KIVANÇ GÜNGÖR
29 - MEHMET KAYA
30 - ÖMER KÜÇÜKÖZCAN

Tophane E.M.L. S.K Bursa
31 - MUSTAFA BAYIR
32 - NECATİ BESLEN
33 - M.İHSAN DİRİCAN
34 - ERCAN TUNÇ
35 - CENGİZ ÖZDEMİR KELEŞ

Çelikkol T. Pamukkale Ü. S.K Denizli
36 - AYDIN İLHAN
37 - EMİN ÖZTOP
38 - VEDAT ERÇAK
39 - MEHMET TOLGA BAKIRTAŞ
40 - ALİ ÖZEN

THY S.K. İstanbul
41 - AHMET DUYSAK
42 - RECEP ATAYSAGGIN
43 - FUAT ERGÜR
44 - ALİ KÖSE
45 - SEBAHATTİN YILDIZ

İSTANBUL TEKNİK Ü. S.K İstanbul
46 - A. NAFİZ ÖZALP
47 - SELİM ÇITAK
48 - SERKAN YEKE
49 - ZEHRA TOPEL
50 - SERDAR ÇELİK

YEŞİLKÖY SPOR KULÜBÜ Denizli
51 - KADRİ ÇAĞLAYAN
52 - YUNUS BAHADIR
53 - MURAT ŞENGÜL
54 - OSMAN MARDİNOĞLU
55 - BAYRAM CAN CEVİZ

ODTÜ SPOR KULÜBÜ Ankara
56 - ŞAHİN OĞUZ
57 - ATAMAN AYDOĞDU
58 - N. PINAR AYDIN
59 - TARIK SELBES
60 - ARTU ERGÖNEN

ULUDAĞ Ü. S.K Bursa
61 PROF. DR. SELÇUK KÜÇÜKOĞLU
62 - PROF. DR. MUSTAFA SEVÜKTEKİN
63 - DOÇ. DR. RAMİZ ARABACI
64 - EMİNE KURT
65 - RAMAZAN ÜZÜ

SAMANDAĞ ROK SATRANÇ S.K Hatay
66 - CEMİL BİZİM
67 - BEDRETTİN GÜNAY
68 - MURAT KUL
69 - HAYAT GÜZEL BİZİM
70 - SİNEM ZEHRA

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU 2010 MALİ GENEL KURULU TÜRKİYE KULÜPLER ŞAMPİYONASI KULÜPLERİ

Ramazan Savaş SK Antalya
1 - HASAN FEHMİ ARAT
2 - ABİDİN ÜNAL
3 - KADİR EROĞLU

Gazi Ün. SK Ankara
4 - AHMET REHA HAN
5 - ÖZGÜR SOLAKOĞLU
6 - ENES ÖZEREN

Deniz Gençlik SK Antalya
7 - TAYFUN TÜRKER
8 - SADULLAH EKEN
9 - ÖZGÜR ÖZBOSTANLAR

Ceyhan Beldiyesi SK Adana
10 - MÜKREMİN DUYGUN
11 - TUNCAY BAYRAM
12 - GÖKHAN ÖLMEZOĞLU

Çallı SK Antalya
13 - İBRAHİM ŞENCAN
14 - MUSTAFA İMAMOĞLU

Taşduvar Satranç SK Ankara
15 - EREN CAN GÜLER
16 - CUMALİ ÜNVER

Moda SK İstanbul
17 - VELİ OZAN ÇAKIR
18 - TURGAY SEÇKİN SERPİL

Boğaziçi Ün. 1896 SK İstanbul
19 - CEVDET ŞİMŞEK
20 - DENİZ SEYHANOĞLU

Kocaeli B.Şehir Bel. Kağıt Spor K. Kocaeli
21 - RECEP KEMAL AKYÜREK
22 - İSLAM YÜCEL

Dobruca SK İstanbul
23 - HÜSEYİN TEPELİ
24 - MEHMET GÜLEY

Erbakır SK Denizli
25 - HALİL HİLMİ DARI

Gerçek SK Samsun
26 - BAHATTİN KOÇ

Net Satranç SK Antalya
27 - OSMAN AKDOĞAN

GSK Manisa
28 - ÜMİT AKCAN

SGK Spor Kulübü İzmir
29 - HÜSEYİN YILDIZ

Cumhuriyet Ün. Koleji SK Sivas
30 - PROF. DR. HALDUN SÜMER

Erkin SK Konya
31 - PROF. DR. YUSUF DOĞRUER

Ereğli Erdemir Satranç İh.SK Zonguldak
32 - İSKENDER HATİP

Hacettepe Ün. SK Ankara
33 - PROF. DR. CEM DENK

GSK Siirt
34 - İSMET ERMAN

Şişli SK İstanbul
35 - ARSEN TOKATLIOĞLU

Özel Biltepe SK Osmaniye
36 - CEVDET ASLANGÖREN

Belediye SK Aydın
37 - MUSTAFA KELEŞ

Dalyan Belediye SK Muğla
38 - ENGİN DENİZ ALEV

Belediye SK Karaman
39 - A. FARUK AYDIN

Çanakkale Belediyesi SK Çanakkale
40 - TURGUT TUNCA

Sader Satranç SK G.Antep
41 - HANİFİ KIRMIZIOĞLU

Erzurum B.Şehir Bel. SK Erzurum
42 - CAHİT DUMLUDAĞ

Satranç İh.SK Denizli
43 - AHMET YILDIRIM

Akademik Satranç SK Denizli
44 - TAHSİN AKTAR

SHÇEK SK Konya
45 - HASAN ONAT

Bulancak SK Giresun
46 - ALİ KEMAL BODUR

Belediye Gençler Birliği SK Kastamonu
47 - MUZAFFER BERBER

07 Deniz Gençlik SK Antalya
48 - HÜSEYİN AKTAŞ

Fethiye Satranç SK Muğla
49 - OSMAN YAVUZ

Denizli Belediyesi SK Denizli
50 - BAHTİYAR MAT

Halk Eğitim Mer. SK Antalya
51 -

Azdur SK Ordu
52 - ZEKİ DEMİRCAN

Kahramankent SK K.Maraş
53 - ADEM YÜKSEKOĞLU

Düvenciler Lisesi SK Kırklareli
54 - RAFET GÜLMEZ

Tarım SK Ordu
55 - OSMAN ÜNAL

İl Özel İdaresi SK Burdur
56 - CANTÜRK AKSÖZ

Özel Ender Koleji Satranç SK Osmaniye
57 - BARIŞ VELİECEOĞLU

Doğukışla SK Karaman
58 - HÜSEYİN KANTAR

Ortaoba SK Karaman
59 - MUSTAFA EROĞLU

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU 2010 MALİ GENEL KURULU RESMİ DELEGASYON

7/2-a GENÇLİK VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
1 - Genel Müdür ANKARA YUNUS AKGÜL
2 - Genel Müdür Yar. ANKARA ATİLLA FERAH
3 - Genel Müdür Yar. ANKARA MEHMET KOCATEPE
4 - Genel Müdür Yar. ANKARA MEHMET ALİ BABACAN
5 - Genel Müdür Yar. ANKARA NURİ DEMİRCİ
6 - İl Müdürü ANKARA AHMET SAĞLAM
7 - İl Müdürü İSTANBUL TAMER TAŞPINAR
8 - İl Müdürü İZMİR SABRİ SADIKLAR
9 - İl Müdürü ADANA FAZLI BAYRAM HADİ
10 - İl Müdürü AYDIN BEKİR ÇEKER
11 - İl Müdürü KONYA MUHİTTİN YILDIZ
12 - İl Müdürü ZONGULDAK EYÜP ERMAN
13 - İl Müdürü KOCAELİ KENAN MALKOÇ
14 - İl Müdürü GAZİANTEP M.NURİ ÖCAL
15 - İl Müdürü ERZURUM FATİH ÇİNTİMAR

7/2-b MERKEZ DANIŞMA KURULU
16 - Bakanlık Temsilcisi ANKARA METİN SERTOĞLU
17 - Bakanlık Temsilcisi İZMİR KEMAL ZORLU
18 - Bakanlık Temsilcisi İSTANBUL ORHAN AYHAN
19 - M.S.B Temsilcisi ANKARA HV.ÖĞ ALB.MURAT YÜCEL YILMAZ
20 - TMOK Temsilcisi ANKARA SEZAİ BAĞBAŞI
21 - İçişleri Bakanlığı Temsilcisi ANKARA ALİ FİDAN
22 - TSYD Temsilcisi ANKARA UĞUR TENEKİOĞLU
23 - TASKK Temsilcisi ANKARA ADNAN ERSAN
24 - Üniversiteler Temsilcisi ANKARA PROF.DR. EYÜP G. İSPİR
25 - Sağlık Bakanlığı Temsilcisi ANKARA UZM. DR. AHMET REŞAT DOĞUSAN

7/2-c MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ
26 - Yönetim K.Üyesi İSTANBUL BİLAL PORSUN
27 - Yönetim K.Üyesi İSTANBUL TURGAY KIRAN

7/2-ç AMATÖR SPOR K. KON.
28 - Yönetim K.Üyesi KONYA MEHMET BAYKAN
29 - Yönetim K.Üyesi ANKARA ÖMER REMZİ ARIKAN

7/2-e ÖNCEKİ BAŞKANLAR
30 - Önceki Başkan ANKARA EMREHAN HALICI
31 - Önceki Başkan ANKARA ALİ NİHAT YAZICI

7/2-ı TSYD
32 - Yönetim K.Üyesi ANKARA DEVRİM SAĞIROĞLU
33 - Yönetim K.Üyesi ANKARA GÜRAY SOYSAL
Artık bilinçli bir toplum olduğumuza inancım tam

Yazanlar ve yazılanlardan anlaşıldığı üzere, satrançtaki sorunun temeli ve nedeni velilerimizce açık ve seçik olarak anlaşılmış. Ama malesef biz veliler sadece düşüncelerimizi yazarak rahatlama yoluna gidiyoruz.

Çocuklarımız ve velilerimizin oluşturduğu yüzbinlerce bireyden oluşan bir topluluğu idare edenler sadece 150 kişinin seçtiği bir yönetim tarafından idare edilmektedir. (Özellikle yönetilmektedir kelimesini kullanmıyorum.)

150 kişilik bu seçici grubun çoğunluğu maalesef bizlerin duygu ve düşüncelerini temsil edememektedir. Resmi ve Özel kulüplere yapılan her türlü baskı ve tehditler sonucu Satranç emekçilerinden oluşmayan bir seçici grup oluşturulmaktadır.

Bir kulübe müsteşarla, bir kulübe belediye başkanıyla, bir kulübe valiyle , bir kulübe rektör ile delege yazdırılarak koltuklarını korumaya çalışıyorlar.

Aslında biz velilere düşen görevde burada başlamaktadır. Çocuğumuzun kulübünün başkanına, idarecesine, müsteşera, valiye, rektöre kulübümüze etki yapmaya çalışan herkeze gerçekleri anlatmak, yıllardır nasıl kandırıldığımızı anlatmak, rahatsızlıklarımızı dile getirmek gerekmektedir.

Ayrıca Delege listesine baktığımız zaman yıllardır bu yönetimin yanlışlıklarını, haksızlıklarını ve bir takım eksikliklerini anlatmaya çalışan, zaman içerisinde Sn Ali Nihat YAZICI ile çalışarak onu daha yakından tanımış ve ekibinden ayrılmış bir çok isan var. Bu sayı giderek çoğalmaktadır. Bu düzene son vereceklerdir.''Belki yarın belki yarından da yakın''

Ama biz veliler artık futbol taraftarı gibi davranmalıyız. 27 Kasım 2010 saat 13.30 da Ankara Rixos otelin önünde toplanmalı ve hep bir ağızdan

''DELEGE UYUMA SPORCUNA SAHİP ÇIK''
''EN BÜYÜK SPORCU BAŞKA BÜYÜK YOK''
''YÖNETİM İSTİFA''
''CEBİMİZE UZANAN ELLER KIRILSIN''

gibi pankartlarla tepkimizi dile getirmeliyiz.
Ara
TSF'den Duyuru:

Genel Kurul Üye Listesinde Değişiklik
Pazartesi, 01 Kasım 2010 18:34
Burdur İl Özel İdaresi Spor Kulübü ve Antalya Halk Eğitim Spor Kulübü’nden gelen resmi başvurular doğrultusunda, 27 Kasım 2010 tarihinde yapılacak olan Mali Genel Kurul’un, üye listesinde değişiklik yapılmıştır. İlanen duyurulur.

Üye Listesi (01 Kasım 2010)

Fırtınayı duyuyor musunuz?! VOOOUUUFFF!... Big Grin Big Grin Big Grin
Yapılan şeyler iyi mi? Bu konu ayrı bir tartışma konusu.
Ama, Yazıcı'nın ve sizin üslubunuz çok uygunsuz.

Eray Selim Er Nickli Kullanıcıdan Alıntı:-

‎''Onlara; akıllarına gelmeyecek bir sürprizimiz de olacak. Bakalım yürekleri yetecek mi?''

Ali Nihat Yazıcı-Tsf Web:

Mali Genel Kurul başlığı, 13. satır.( 28-10-2010 )

Ali Nihat Yazıcı Başkanlığında ki Federasyonun yaptığı; başkaları tarafından yapılması imkansız iyi şeyleri görüp, elini sıkıp saygılarını sunması gereken, hiç bir zaman iktidar yüzü göremeyecek olan muhalefete seslenişi, Kur'an-ı Kerim de yoldan çıkmış Lut Kavmi'ne helak edilmelerinden önce yapılan son seslenişler gibi.
Ara
Bir önceki kutuda TSF WEB sitesinden yapılan değişiklik duyurusunu yayınlamıştım.

Bu duyuruda "resmi başvuru" yapan takımların her ikisinin de kısmen hükümet bürokrasisi denetiminde olan takımlar olduğunun altını çizmek gerekir. Biri "Halk Eğitim" bünyesinde, diğeri "Özel İdare" bünyesinde.

Burdur'u bilmiyorum. Ancak Antalya Halk Eğitim bünyesindeki takımda yıllardır kimlerin emeği olduğunu biliyorum. TSF seçimleri, gerek Genel Kurul gerekse Mali Genel Kurul düzeyinde bu denli çekişmelere sahne olamadığı dönemlerde, Antalya Halk Eğitimde Ümit Parçaoğlu adlı arkadaşımız çalışmalar yapmıştır. Ümit Parçaoğlu arkadaşımız tamamen bir satranç gönüllüsü olarak, Halk Eğitim bünyesinden de çocuklarımızın satranç ile buluşması doğrultusunda çaba sarfetmiştir. Ümit öğretmen döneminde Halk Eğitim Spor kulübünün delege düzeyinde temsili olmamıştır.

Ümit Parçaoğlu'ndan sonraki dönemde İsmail Bursalı arkadaşımız burada çalışmaları devralmıştır.
İsmail Bursalı'dan sonra ise Hasan Kara arkadaşımız çalışmaları devralmıştır.

Hasan Kara arkadaşımız ise kurduğu takımla bu yıl Antalya'dan Konya seçmelerine katılmaya hak kazanmış ve Halk Eğitim Spor Kulübünü Konya'ya götürmüş, takımın başında da Cengiz Gülebay arkadaşımız kafile başkanı olarak Konya'da bulunmuştur.

Tamamen doğal süreçler içerisinde Cengiz Gülebay bu takımı temsilen Delegelik görevini üslenmiştir.

TSF'nin ilk açıkladığı listede de Cengiz Gülebay delege olarak yerini almıştır...

Şimdi ne oldu da Antalya Halk Eğitim Kurumu "resmi olarak" TSF'ye başvurup, Mali Genel Kurula delege göndermeyeceğini söyledi? Ne oldu da delegelerin bildirilmesi aşamasında Cengiz Gülebay resmi olarak TSF'ye bildirildi de, sonradan yine resmi olarak vazgeçildi?

Ben Halk Eğitim eğitmeni olarak da görev yapmış biriyim. Bundan daha önemsiz resmi işlemlerde bile kılı kırk yaran görevlilerimiz hangi ciddiyetsizlikte bulundular da, bildirdikleri delegeyi geri çektiler? Çocuk oyuncağı mı bu işler?

Ha, birilerine göre çocuk oyuncağı tabi...

Şimdi bazı olasılıklar üstünde duralım bakalım:

1- Antalyalı arkadaşlardan bazıları gidip gidip Halk Eğitim önünde 50 bin takla atmış olabilir mi? "Bu delegelik Cengiz Gülebay'ın hakkı değil, bak bizim gibi takla atamaz o" demiş olabilir mi?

2- Yaşamlarında bir kez olsun Antalya Halk Eğitim önünden geçmemiş, yolunu izini bilmeyen bazı TSF yöneticileri Halk Eğitim Müdürlüğünü arayıp durmuş ve "bizim önerdiğimiz arkadaş Cengiz'den güzel" demiş olabilir mi?

3- 1. ve 2. şıklardaki çabalar sonuç vermeyince başka birileri Halk Eğitim Müdürünü telefonla arayıp ricada bulunmuş olabilir mi? "Eğer çikin Cengiz'i almazsan vallahi ayayğının altına zeytinyağlı sabun koyarım " demiş olabilir mi? Yani bürokrasi çarkı içerisindeki kurum yöneticilerine üst amirlerinden baskı yapılmış olabilir mi? Alt amir tüm direnişine rağmen, üst amirin dediğini yapmayıp,"Zeytinyağlı yiyemem aman basma da fistan giyemem aman" türküsünü söyleyip, ardından da "Alın atınızı silerim delegenizi" demiş olabilir mi?

Öyle ya, "madem bu kulubün hakeden delegesi gidemiyor genel kurula, sizin dediğiniz de olmayacak, delege göndermeyeceğiz" demiş olabilir mi? Yoksa ille de direndi alt amir, baktılar yapacak bir şey yok, "madem delege göndermeyin hiç olmazsa bir muhalif oyu silmiş oluruz" diyerek, kulübün mali genel kurula katılmaması istenmiş olabilir mi?

Başka olasılık bilen varmı? Matematiği kuvvetli arkadaşlar bu olasılık hesaplarını benden daha iyi yapabilirler. Bizim matematik pek bir işe yaramıyor. Biz gönül adamıyız.

Satrancın kendi güzelliği, satranç üstüne oynanan çirkin oyunları -er ya da geç- kendi üstünden silip atacaktır. Ben onu biliyorum.

Antalya Halk Eğitim Spor Kulübünün delegesinin devre dışı bırakılarak, delege iradesi üzerine yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyorum!...

"Tek Kişilik Sırlar" adlı yazımda anlatmıştım. Hiç bir şey gizli kalmaz. "İki kişinin bildiğini bütün köy bilir". Hele de ikiden fazla ise bilenler ve bilenler arasında "ikilik" varsa, her şey ortaya çıkar. Utancınızla başbaşa kalırsınız birgün.

O gün yaklaşıyor!...
Hüseyin AKTAŞ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bir önceki kutuda TSF WEB sitesinden yapılan değişiklik duyurusunu yayınlamıştım.

Bu duyuruda "resmi başvuru" yapan takımların her ikisinin de kısmen hükümet bürokrasisi denetiminde olan takımlar olduğunun altını çizmek gerekir. Biri "Halk Eğitim" bünyesinde, diğeri "Özel İdare" bünyesinde.

Burdur'u bilmiyorum. Ancak Antalya Halk Eğitim bünyesindeki takımda yıllardır kimlerin emeği olduğunu biliyorum. TSF seçimleri, gerek Genel Kurul gerekse Mali Genel Kurul düzeyinde bu denli çekişmelere sahne olamadığı dönemlerde, Antalya Halk Eğitimde Ümit Parçaoğlu adlı arkadaşımız çalışmalar yapmıştır. Ümit Parçaoğlu arkadaşımız tamamen bir satranç gönüllüsü olarak, Halk Eğitim bünyesinden de çocuklarımızın satranç ile buluşması doğrultusunda çaba sarfetmiştir. Ümit öğretmen döneminde Halk Eğitim Spor kulübünün delege düzeyinde temsili olmamıştır.

Ümit Parçaoğlu'ndan sonraki dönemde İsmail Bursalı arkadaşımız burada çalışmaları devralmıştır.
İsmail Bursalı'dan sonra ise Hasan Kara arkadaşımız çalışmaları devralmıştır.

Hasan Kara arkadaşımız ise kurduğu takımla bu yıl Antalya'dan Konya seçmelerine katılmaya hak kazanmış ve Halk Eğitim Spor Kulübünü Konya'ya götürmüş, takımın başında da Cengiz Gülebay arkadaşımız kafile başkanı olarak Konya'da bulunmuştur.

Tamamen doğal süreçler içerisinde Cengiz Gülebay bu takımı temsilen Delegelik görevini üslenmiştir.

TSF'nin ilk açıkladığı listede de Cengiz Gülebay delege olarak yerini almıştır...

Şimdi ne oldu da Antalya Halk Eğitim Kurumu "resmi olarak" TSF'ye başvurup, Mali Genel Kurula delege göndermeyeceğini söyledi? Ne oldu da delegelerin bildirilmesi aşamasında Cengiz Gülebay resmi olarak TSF'ye bildirildi de, sonradan yine resmi olarak vazgeçildi?

Ben Halk Eğitim eğitmeni olarak da görev yapmış biriyim. Bundan daha önemsiz resmi işlemlerde bile kılı kırk yaran görevlilerimiz hangi ciddiyetsizlikte bulundular da, bildirdikleri delegeyi geri çektiler? Çocuk oyuncağı mı bu işler?

Ha, birilerine göre çocuk oyuncağı tabi...

Şimdi bazı olasılıklar üstünde duralım bakalım:

1- Antalyalı arkadaşlardan bazıları gidip gidip Halk Eğitim önünde 50 bin takla atmış olabilir mi? "Bu delegelik Cengiz Gülebay'ın hakkı değil, bak bizim gibi takla atamaz o" demiş olabilir mi?

2- Yaşamlarında bir kez olsun Antalya Halk Eğitim önünden geçmemiş, yolunu izini bilmeyen bazı TSF yöneticileri Halk Eğitim Müdürlüğünü arayıp durmuş ve "bizim önerdiğimiz arkadaş Cengiz'den güzel" demiş olabilir mi?

3- 1. ve 2. şıklardaki çabalar sonuç vermeyince başka birileri Halk Eğitim Müdürünü telefonla arayıp ricada bulunmuş olabilir mi? "Eğer çikin Cengiz'i almazsan vallahi ayayğının altına zeytinyağlı sabun koyarım " demiş olabilir mi? Yani bürokrasi çarkı içerisindeki kurum yöneticilerine üst amirlerinden baskı yapılmış olabilir mi? Alt amir tüm direnişine rağmen, üst amirin dediğini yapmayıp,"Zeytinyağlı yiyemem aman basma da fistan giyemem aman" türküsünü söyleyip, ardından da "Alın atınızı silerim delegenizi" demiş olabilir mi?

Öyle ya, "madem bu kulubün hakeden delegesi gidemiyor genel kurula, sizin dediğiniz de olmayacak, delege göndermeyeceğiz" demiş olabilir mi? Yoksa ille de direndi alt amir, baktılar yapacak bir şey yok, "madem delege göndermeyin hiç olmazsa bir muhalif oyu silmiş oluruz" diyerek, kulübün mali genel kurula katılmaması istenmiş olabilir mi?

Başka olasılık bilen varmı? Matematiği kuvvetli arkadaşlar bu olasılık hesaplarını benden daha iyi yapabilirler. Bizim matematik pek bir işe yaramıyor. Biz gönül adamıyız.

Satrancın kendi güzelliği, satranç üstüne oynanan çirkin oyunları -er ya da geç- kendi üstünden silip atacaktır. Ben onu biliyorum.

Antalya Halk Eğitim Spor Kulübünün delegesinin devre dışı bırakılarak, delege iradesi üzerine yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyorum!...

"Tek Kişilik Sırlar" adlı yazımda anlatmıştım. Hiç bir şey gizli kalmaz. "İki kişinin bildiğini bütün köy bilir". Hele de ikiden fazla ise bilenler ve bilenler arasında "ikilik" varsa, her şey ortaya çıkar. Utancınızla başbaşa kalırsınız birgün.

O gün yaklaşıyor!...

Cumhuriyet Bayramı turnuvasında Cengiz Gülebay ile bu konularda
uzun uzun muhabbet etmiştik. Mali genel kurulda söz alıp belirli hususları
dile getireceğini söylemişti. Benim de enine boyuna tartışılmasını doğru
bulduğum birçok haklı saptama ve istemlerdi bunlar. Demek ki birileri
"ortam dinlemesi" yapmış. Smile

Daha sonraki bir yazıda bu hususları madde madde yazarım.

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi