MALİ GENEL KURUL
Bu yönetim tarzı, bu yöneticiler içime sinmedi sinmezzzz.

TSF de Başkanın bayram kutlaması yazısını görmeyi umarken. İçimi acıtan bir yazısını okudum. Bayramım zehir oldu desem yeridir. Sonra biz neye layığız diye düşüncelere daldım. "Açtırmayın benim bayramlık ağzımı""Açtırmayın kutuyu, söyletmeyin kötüyü" deyimleri aklıma takıldı kaldı. Herkesin bayramı farklı oluyordu demek. Bizim ailede herkesin bayramı aynıdır oysa. Dini, ulusal farketmez bayramlarda, neşe, hoşgörü, sevgi, saygı edep, adap paylaşılır. Öfkesini paylaşan sıradan biri olsa onu da bayramdır deyip hoş görürüz. Sıradan biri mi?

Zaten sitede bayram boyunca mali kongre ilk haber Cumhuriyet Bayramı yazısı aynen geçen yıl arşivlendiği haliyle kelimesi kelimesine aynı ve alt sıralarda şeklen bir haberdi. Öncelik Mali işlerde belli.

Hatırlıyorum. Başkan iki yıl önceki seçimlere az bir süre kala Vietnam'da Cumhuriyet Bayramımızı kutlayan kafile resmini kapattığı forumda görünce bizim gibi güzel duygularına hakim olamamıştı. Bense o resmi yazıcıdan bastırıp arkadaşlarım da görsün diye gururla panoya asmıştım. Yurt dışında yaşayan arkadaşlarıma moral olsun diye göndermiştim. Bakın, görün dünyanın taa nerelerinde Türkiye'nin satranççı gençleri Cumhuriyet Bayramını böyle içten kutluyorlar. Bu ülkenin insanına inanın, güvenin övünün diye.

Başkalarının samimiyeti konusunda yanılmış olmalıyım. Bu bayram sitede, köşe yazılarında o duygulardan eser yok. Dahası bu kez başkan, baskın olan öfkesine hakim olamamış üzücü...

Satrançsever'in yazısı bu ülkede umutlar tükenmez inan dedirtti. Yazdıklarına katılmamam mümkün değil. Adeta hislerime tercüman olmuş. Yazısı çocuklarımız ve bu ülkenin örf, anane, gelenekleri adına haklı bir öfkenin bile seviye korunarak ifade edilmiş hali. Herkesin her yerde susturulmaya çalışıldığı bir ortamda. Hiç bir entelektüel üslüp taşımayan, kamplaşmayı, ayrışmayı yaratacak şekilde tehdit içeren, saygın forumların kurallarına aykırı şekilde isimsiz ithamları dedikodu üslubuyla aktaran yazısı silinsin. Başkanın köşesi kapatılsın dememiş. Küçük çocuklar için bir uyarı konmasını önermiş ki bu yaklaşımını çok zarif buldum.

İlknur hanım kendime getirdi beni. Biz ve çocuklarımız hangi tür bir anlayışla yönetilmeye layığız soruma cevap buldum. Biz çocuklarımıza layık olmak zorundayız. Yöneticiler de çocuklara layık olmaya çalışsınlar mali işler çocuklardan ve bayramlardan daha önemli değil.

Gecikmiş olmanın özrüyle birlikte Cumhuriyet Bayramınızı Kutlarım.

Atatürk dyor ki " Toplumsal ilerlemenin de, çöküşün de temelinde yöneticilerin tavrı yatar"
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
MALİ GENEL KURUL - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 28-10-2010, 09:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 28-10-2010, 09:49
GENEL KURUL - Yazar: muzafferkucuk - 28-10-2010, 10:14
Re: MALİ GENEL KURUL - Yazar: bahtiyar - 28-10-2010, 12:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Şahin Sever - 29-10-2010, 13:24
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: İlknur Salğın - 29-10-2010, 17:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: serhad kangöz - 29-10-2010, 19:24
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Gülayşe Yılmaz - 29-10-2010, 20:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 29-10-2010, 23:17
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ersin ERİP - 29-10-2010, 23:47