TSF "marketing" Sunar:
TSF "marketing" Sunar:
http://www.tsf.org.tr/component/koseyazi...66&task=yg

TSF "analitik düşünce satıyor", yok mu alan?!...

Şurasına çok güldüm:

Ben merak ettim! Sesli azınlıktan biriyim! Federasyonun amacı nedir bu lisans kampanyasında?
Milli Eğitim Bakanlığının resmi rakamlarına göre, 2005 yılından bu yana satranç dersi alan öğrenci sayısı 2.250.000. velilerini de eklersek neredeyse 4-5 milyon kişilik satrançla ilgilenen yurttaşımız var.
Oysa, bizim lisanslı sporcu sayımız ise 160.000 civarında. yani düşük bir oran federasyona sporcu olarak katılıyor. Bu kampanya ile amacımız yüzbinlerce lisanslı sporcuya ulaşmak. Bu şekilde, devletin desteğiyle, sponsorumuzun desteğini artırmak.”

Tabi tabi, böylece çocuklarımızın analitik düşünme yeteneklerini geliştirmiş olacağız!!...

"Derya içre olup deryayı bilmeyen balıklar" gibi derler ya, TSF geldiği noktada, satrancı bir eğitim çalışması, aydınlanma ve bu doğrultuda örgütlenme eyleminden çıkarıp, pazarlama ve tüketim faaliyetine dönüştürüyor. Bunu da bayram hediyesi olarak sunuyor.

Nereden nereye geldik, nereye gidiyoruz?...
"TSF ticaret yapmamalıdır" demiştik! Gelinen nokta, satrancın amaçlarına "yabancılaşmaktan" başka birşey değildir. Tabi bu arada ülkede satranç üretimi yapan Düşün, Şah, Kale, Piyon ve daha bilmediğim bir çok üreticinin ocağına incir dikmek de başka bir pazar savaşını oluşturacak. Oysa TSF'nin bu üreticileri bir araya getirebileceğini ya da onların TSf için üretim yapmalarını sağlayabileceğini de daha önce yazmıştık. Çünkü Türk satrancının gelişiminde onların da payı vardır ve bunu gözetmek yakışırdı TSF'ye...

Ama en önemlisi şu:
"2005 yılından bu yana satranç dersi alan 2.250.000. öğrenci" neden etkin satrancı bırakıyor?
Bu soru neden sorulmuyor?
Sorulmaz elbette. Soru sorulmasını sevmiyor yöneticiler!...

"Taktik olmadan strateji, zafere uzanan en yavaş yoldur. Strateji olmadan taktik , yenilgiden önceki gürültüdür." Sun Tzu ...
.

Sayın Aktaş bu güzel başlığı açarda, sıfat zengini yönetim temsilcileri başlığın hakkını vermez mi?

Verir tabi!

www.izmir.tsf.org.tr/2010/11/satranc-a-s-urunleri/

Satranç A.Ş. Ürünleri
Sayın İl Temsilcimiz, Bölge Temsilcimiz, Federasyon Yetkilimiz,

İlk kez size federasyon başkanı unvanı dışında bir unvan ile sesleniyorum. Türkiye Satranç Federasyonu, 2008 yılında seçim kampanyası içerisinde anonim bir şirket kurma ve satrançla ilgili ticari faaliyetlere girme konusunda söz vermişti. Federasyonumuz, 2010 Haziran ayında Satranç Anonim Şirketini kurdu. Bu şirketin 1000 hissesi var ve 996sı TSF?ye ait. 4 hisse de, yönetim dışındaki 4 arkadaşımıza sembolik olarak verilmiş durumda.

Satranç A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak, yönetimi, TSF yönetiminden üyelerden oluşan ve tamamen fahri olarak yönettiğimiz Satranç A.Ş.?nin ilk ürünü, yine tamamen tasarımı kendimize ait olan çok kaliteli satranç takımları üretmek oldu. Ekte bu ürünlere ilişkin bilgileri bulmanız mümkün.

Şirketimizin şu anda Genel Müdürü Ümit Özkan?dır. [email protected] ya da 0 532 4069390 nolu cep telefonundan Genel Müdürümüze ulaşabilirsiniz.

Genel Müdürümüz ekte görülen fiyat çizelgesinde bulunan ürünleri sizlere sunmaktan mutlu olacaktır. Tüm ürün siparişlerinizde Satranç A.Ş.?nin hizmetinizde bulunduğunu belirtir, yaklaşan Kurban Bayramınızı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dileriz.

Ali Nihat YAZICI

Satranç A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkanı

Düşündüm, düşündüm, düşündüm..... nutkum tutuldu; yorum yapamadım. ( ALLAH'IM KÖR ET BENİ!! )

----------------------------------------------------------------------------------------

Özel not:

Dikkatinizi çekerim! Bu yazı http://izmir.tsf.org.tr/ Resmi web sayfasında Birol Yüce isimli ''satranç gönüllüsü'' tarafından 13 Kasım 2010 – tarihinde; saat 23:19'da yayımlanmış.

İzmir'in Türkiye satranç ortamından farkını ve bizim ayrıcalığımızı kolayca anlayın diye sakince ve üzerine basa basa tekrar vurgulamaktan gurur duyarak söylüyorum ?!

........tsf.org.tr alan adlı tüm il web sayfalarını gezdim. Bu erken bayram kutlaması, özel pazarlama, ( kapıya özel diyelim.! ) özel özel vede güzel açıklamalar; ...............Sadece ve ve Sadece............. biz İzmir'lilerin web sayfasında var.

Ben düşündüm.!

Birazda siz düşünün..
Ara
http://www.tsf.org.tr/component/koseyazi...er&aid=366

Alıntı:Yani hakemler, antrenörler de puan kazanabilecekler mi?Evet, her türlü antrenör, hakem, sporcu vize, tescil işlemlerinde puan kazanılabilecek.

http://kampanya.tsf.org.tr/lisans-kampanyasi
Alıntı:Lisans Türü Lisans Bedeli(TL) Puan

Sporcu (+18) Yaş 20 20
Sporcu (-18) Yaş 10 10
Sporcu+Yardımcı Antrenör 30 30
Sporcu+2. Kademe Antrenör 50 50
Sporcu+3. Kademe Antrenör 100 100
Sporcu+4. Kademe Antrenör 150 150
Sporcu+5. Kademe Antrenör 250 250
Sporcu+Hakem (İl) 20 20
Sporcu+Hakem (Ulusal) 30 30
Sporcu+Hakem (FA) 40 40
Sporcu+Hakem (IA) 50 50
Aday hakemi göremedim.

Alıntı:Ben lisansımı 7 Ağustos 2010'da elden ödemeyle ya da banka ödeyerek çıkartmıştım, nasıl sisteme katılabilirim?Çok kolay, önce kullanıcı ismi alacaksınız. Sonra, Federasyonumuzdaki lisans masasına başvuracaksınız arkadaşlarımız sitemden vizenizi kontrol edecekler eğer sistem de işleminiz gözükmüyor ise ödeme makbuzunuzu ibraz ettikten sonra, puanınız hesabınıza yatırılacak, ardından dilediğiniz ürünü seçerek edinebileceksiniz. Yalnız bu uygulamaya 1 Ocak 2011'den sonra başlayacağız. Önce online lisans çıkartma sistemini tam olarak uygulamak istiyoruz. Biraz sabır lütfen.
Mailim:
- TSF Lisans Sistemindeki bilgilere göre:
10.08.2010 tarihinde Aday Hakem lisansımın (10 TL)
15.10.2010 tarihinde 2. Kademe Antrenör Lisansımın (50 TL)
vizelerini yaptırdım.Bu sebeple 60 TL karşılığı puanın kampanya hesabıma yüklenmesini talep ediyorum.
İyi çalışmalar...

Cevap:
- Sayn Dinçer,

Geriye dönük ödemelerinizden hakkınız olan puanlar Ocak 2011 tarihinden itibaren hesabınıza aktarılacaktır.Bilgilerinize.

Mailim:
- Ocak ayının sonuna yaklaştığımız bu günlerde halen puanlarım hesabıma yüklenmemiştir.Bunun sebebinin kişisel olarak başvuru yapmam gerektiği olduğunu düşünerek bu mail ile sizlerden 2. kademe antrenör+sporcu ve aday hakem vize bedellerim karşılığı olan puanımın hesabıma yüklenmesini talep ediyor, iyi çalışmalar diliyorum.

Cevap:
-Sayın DİNÇER;

Sistem ile ilgili çalışmalar halen devam ettiği için şu anda talebinizle ilgili bir işlemi maalesef yapamıyoruz. Bilgilerinize.

Umarım kampanyadan yararlanabilmek için bir dahaki genel kurulu beklemek zorunda kalmayız.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi