Sayın Murat KUL, gerçekten ağladınız mı?
Laf Cambazlığı Ustası (Word Acrobat Master – WAM ) KUL'un peşrev bölümüne, tarzı olduğu üzere kinaye sanatından örnekler sergileyerek yazdığı güzelim yazıyı; sanki o güzel insanın emeklerine katkıları olmuşçasına sahiplenip, kendine ve yönetime manevi "huzur payı" çıkarır yazması dışında Sayın GÜMÜŞTAŞ'ın yazısı içimi ısıttı.

Ben bu değerli satranç emekçisinin ve gönül adamının yaptıklarından büyük gurur duydum. Gümüştaş kendi başardıklarını yazarken size teşekkür etti mi KUL?

Ilgaz Gümüştaş'ın Hopa için yaptıkları gibi, TSF sitesine girmeyen pek çok adsız gönüllünün satranç adına yaptıkları işler de var bu memlekette.Sıfıra yakın maddi kaynakla yapılan, manevi kaynağın ise federasyondan asla gelmediği ve böyle giderse de hiç gelmeyeceği işler.Bütçelerde yer almayan ama memleketin dört bir yanında, gani gani olan gönül zenginliğimizle yapılan işler.

Bir arkadaş daha önce yazmıştı sanırım. Başkalarının fikirlerini, başarılarını sahiplenme konusunda bu yönetim çok başarılıdır. Bilirim. Federasyonumuzun jesti falan diye o gün sahiplenilip sonra unutulan incelikler.

Bu yönetimin sponsora havale ettiği satranç tanıtım filmini, satrancı seven, satrancın içinde olan öğrenciler daha güzel yaparlar. Daha güzel ödül törenleri, daha hatırlanası turnuvalar, daha hoş güzellikler, sürprizlerle anılarda yer ederler. Afişleri daha güzel, sertifikaları öyle güzel yaparlar ki hem belge hem hatıra niteliğinde yapmayı akıl ederler. KUL, biraz da bunlar üzerinde çalışsın.Sırça köşkünden,beş yıldızlı otellerden çıkıp oralara da gitsin,nice nice gönüllülerle,satranç neferleriyle daha tanışsın.

Ilgaz, Gümüştaş, Hüseyin, Aktaş, Atilla, Alpaslan, Atlas ne güzel adlar-soyadlar. Ne güzel satranç merkezi adı ATLAS ışıltısı buraya kadar geliyor. Bazı insanlara adı soyadı çok yakışır, huyuna da yansır derlerdi inanmazdım. Allah ne muradınız varsa versin. Her şey gönlünüzce olsun.

Atilla Bey, Anıtkabir'e de uğrayın bizim için. İzmirliler İlk Kurşun ve 9 Eylül anıtlarına kazıdıkları "Vatan ve Namus" sözünü yüreklerine de kazımışlar kimse silemez. Atamız rahat uyusun.

Ne güzel demiş Pir Sultan Abdal

Kul Olayım Kalem Tutan Ellere,
Kâtip Arzuhalim Yaz Yare Böyle.
Şekerler Ezeyim Şirin Dillere,
Kâtip Arzuhalim Yaz Yare Böyle.

Herşey gönlünüzce olsun.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 25-11-2010, 01:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Şahin Sever - 25-11-2010, 12:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Eray Selim Er - 26-11-2010, 14:59

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi