TSF web sitesinde sosyal paylaşım haberleri
TSF sitesinde sosyal paylaşım haberlerinin yayınlanmasının yanlış olduğunu düşünüyorum.
Bir federasyon çalışanının evlenmesi, camianın yakından tanıdığı birinin bebeği olması vb. bilgilerin web istesinin ana sayfasında yayınlanması bana sportif değil keyfi bir uygulama gibi geliyor ve kurumsallığın zayıf olduğunu düşündürüyor.
Konuyla ilgili GSGM'ye BİLGİ EDİNME amaçlı eposta yolladım:

Sayın ilgili,

Özerk Federasyonların web sitelerinde sportif faaliyetlerle ilgili olmayan haberlerin yayınlanması mevzuata ve etiğe uygun mudur?
(Örneğin, hakemler, sporcular, il temsilcileri, federasyon çalışanlarının yakınları vefat ettiğinde, bebekleri dünyaya geldiğinde ve benzeri durumlarda bu haberlerin web sitesinin ana sayfasında yayınlanması..)
Bu sabah Satranç Federasyonu web sitesine girdiğimde bir antrenörün ağbisinin amansız bir hastalıktan vefat ettiğini okudum. Allah rahmet eylesin, ama bu haber Federasyon web sitesinde neden verilir ki?

Bu konuda yasal bir kısıtlama yok ise yapılması uygun olmaz mı?

Teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyorum.
Şeref Serhad Kangöz
Ara
Bu konuya bende dikkat etmiştim,satranç spor haberlerinin yeralması gereken,türkiyenin satranç sitesinde,özel haberlere çok yerverilmeye başlandı.Biz bir aileyiz mantığıyla yapılıyorsa,diğer satranç oyuncularının da haberleri yeralmalı.
İstisnai durumlar olabilir tabiki;satranç camiası tarafından tanınan,sevilen veya sayılan birinin vefat etmesi durumunda camianın bundan heberdar edilmesi bence gereklidir.

Olabilcek bir çözüm:tsf'nin sitesinde bu tür haberlerin yeralacağı başka bir bölüm olabilir.
Haberin niteliği burada belirleyici gibi.

Fırat Bey'in altını çizdiği nokta değerli; Bir vefat haberi bir nevi davet niteliğindeyse çok anlamlı ve yerindedir.

Fakat, çocuklar doğarlar, büyürler, okula başlarlar. Eşler evlenir mutlu olur, bazen mutsuz olur ayrılırlar. Bunun ne kadarı kimi ilgilendirir ve hangisinin haber değeri vardır?

Benzer haberler basında magazin sayfalarında yer alıyor. TSF sitesinde magazin bölümü açılsın mı diyoruz? Kimin buna ihtiyacı vardır?
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi