YETKİSİZ İMZA KONUSU
Sn Ali Nihat YAZICI'nın Köşesinden yayımladığı Kuvay SANLI'nın yetkisiz olarak imzaladığı sponsorluk ve otel antlaşmaları ile ilgili konuşulması gereken konular vardır.

Belgeler incelendiğinde; içerik olarak tamamen federasyon menfaatini gözeten hatta gruba extralarda %20 indirim uygulanırken Ali Nihat YAZICI'YA %50 indirim uygulayan güzel bir anlaşma olmuş.

İkinci olarak TSF genel sekreteri Erman ÜSKÜDARLI Kuvay SANLI'ya mail atıyor Kuvay bey'de her şeyin sponsorlar tarafından karşılacağını bildiriyor. Bu yazışmalarda Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkana CC konuluyor.

Yani konudan herkezin haberi var. Gelelim asıl önemli noktaya

Kuvay bey her nekadar yönetim kurulu üyesi olsada mevzuat bilgisi yetersizdir.

Burada Mevzuat Bilgisi üst düzey olması gereken Başkan, Genel Sekreter ve yıllardır Asbaşkanlık yapan Tahsin AKTAR ve Murat KUL dan hiç kimse nerde bu sponsorluk antlaşması diye sormuyor.

TSF var olan sponsorluk yasası çerçevesinde hareket etmesi gerekirken kimse sesisini çıkarmıyor.

Bu durum iki şekilde açıklanabilinir.
1- Kuvay beye tuzak kurmak için ses çıkarmamak
2- Federasyonun gayri ciddi yönetildiğidir.

Bizlerde TSF nin nasıl yönetildiğini bu atışmalardan gayet iyi anlamaktayız.
Ara
birde e-mail den anlaşılan imzalanan protoklü Tahsin AKTAR kuvay beye göndermiş.

İlginç bir şekilde Kuvay beye protokol gönderen, herhalde prosedür hakkında bilgi vermiyor.

Sonra Genel Kurul'da, köşelerinde çok iyi bir işmiş gibi Kuvay SANLI'ya saldırıyorlar.

Saldıranların hepsininde konudan haberdar olduğu E-mail ile doğrulanmışken.

Bu konuya ilişkin en güzel açıklama Muat Kul'un Son yazısında kendisi vermiş tekrar tekrar okunmasını, Murat KUl'un tekrar kendinin okumasını öneririm

http://www.tsf.org.tr/component/koseyazi...80&task=yg
Ara
Değerli Arkadaşlar,

Ben Bursa haricinde başka sponsorluklar için sözleşme hazırladım ve federasyonu birçok şekilde yazılı ve sözlü temsil ettim. Federasyon lehine bunlar gerçekleşti. Dikkat edin: Ali Nihat Yazıcı'nın sözünü ettiği konular neredeyse bir yıl önceki konulardır. Elbette herşeyden haberdardır. Elbette memnun olmuştur bu işlerden. Elimde bu tarihler sonrası bana teşekkür mesajları vardır! Verdiği plaketler, televizyonlarda memnuniyet konuşmaları vardır.

Sanırım Yazıcı kendi yanlışlarını onaylamadığım ve onu desteklemediğim noktada, geriye dönüp birşey bulmaya çalışmış ve bunları kullanmayı düşünmüştür. Hukuken ve ahleken bu konularda en ufak bir sıkıntı yoktur. Olsa: Bundan önce Ali Nihat Yazıcı'nın bizzat kendisi baş sorumludur.

Ama, ama!! benim kendsine yönelttiğim sadece evrakla sabit olan konularla ilgili tüm bilgilere bizler son aylarda vakıf olabildik. Ona eleştirilerimin, özür dilerim teftiş kurulunun eleştirilerinin tamamı yeni konulardır.

Bir konuya dikkatlerinizi çekerim: Ben Ali Nihat Yazıcı'yı bu konulardan ötürü desteklemeyi bırakmadım. Onun iyi bir yönetici olmadığını anladığım ve bana verdiği sözlere rağmen düzelmeyeceğini anladıktan sonra onunla yolumu ayırdım. Bu kadar usulsuzlüğe, yanlışa girildiğini o tarihlerde bu kadar net bilmiyordum bile!!

Teftiş Kurulu raporonu ben mali genel kurul sürecinde görebildim. Denetleme kurulu raporunu da öyle. Sizlerle aynı tarihlerde okudum. 31 Temmuz'da alınan yanlış kararlardan da çok sonradan haberdar olabildim. Bu kararlar yönetim kurulu üyesi olmama rağmen bana ulaştırılmamıştır.

Şimdi daha iyi anlıyorum ki; bu arkadaşlar, yöneticilik usluplarını bile eleştirdiğim tarihlerde, bu olumsuzluklardan haberdarlarmış ve muhtemelen Kuvay Sanlı bunları bilse, bize geçit vermez diye düşünüyorlarmış.

Yazıcı'nın kafasında ECU için bu işler önceden varmış. Teftiş Kurulu raporu Ocak tarihli.

Elbette anlaşmazlıklar yaşadık. Son derece olumlu yaklaştığım, tüm çabamı sarf ettiğim bu kişilerin bu denli olumsuzluk içerisinde olduklarını bilemezdim.

Arkadaşlar,

Yazıcı 6. yanıt yazısında dahi konulara yanıt verememiştir. Veremeyecektir. O konulara yanıt veremedikçe, yeni konular ortaya çıkmaktadır. Global Chess evrakı tam bir skandaldır. Biz kusur bir derken kusurlar üç beş ortaya çıkmaktadır.

Ben sizlerle bilgileri paylaşacağım. Ali Nihat da muhtemelen bana yönelik yaklaşımını, dozaj arttırarak devam ettirecektir. Yapabileceği başka birşey yoktur!

Birlikte gelişmeleri yaşayacak, izleyeceğiz.

Saygılarımla

Kuvay Sanlı
Ara
Sn YAZICI köşesinde Konu ile ilgili;

Kuvay Sanlı'nın Genel Sekreter Erman Üsküdarlı'ya ve bize de bir kopyasını yolladığı e-posta (pdf dosyası) incelendiğinde durum çok net olarak ortaya çıkıyor. Genel Sekreterimiz, Kuvay Sanlı'ya, oteller ile ilgili teknik şartname oluşturulup ihaleye çıkılmasını söylerken, Kuvay Sanlı, bütün masrafları Bursa Büyük Şehir Belediyesi'nin karşıladığı bu yüzden buna gerek olmadığı yanıtını veriyor. Bu durumda biz de bu ifadeye güvenerek, yine Kuvay Sanlı'nın Büyük Şehir ile imzaladığı sözleşmeyi de göz önüne alarak, otele girdik faaliyeti gerçekleştirdik. Biz her şey yolunda gidiyor derken, faaliyetin tamalanmasının ardından, önce Almira Otel'den sonra taşıma şirketinden bir protesto aldık. Konuyu araştırdığımızda, Kuvay Sanlı bize Büyük Şehir'in tüm masrafları ödeyeceğini söyledi. Büyük Şehir ile olan sözleşmeyi devreye koyduğumuzda ise, rakamın Kuvay Sanlı tarafından daha sonra yazıldığı bilgisini aldık. İnanılmaz bir tezgâh ile karşı karşıya kaldığımız için de yapacak bir şey olmadığından otel ve taşıma ile ilgili bedelleri ödedik. Tabii, ödeme konusunda yapacak bir şey yoktu... Yapılacak şeyler var ve yapılacaktır.

ifadelerini Kullanmış.

Yıllarca TRT bürokratlık ve 10 yıldır Federasyon başkanlığı yapan bir kişi sanki Mevzuat, kanun bilmiyormuş gibi olayı saptırması çok komik.

Bunlara kim inanır tabiki KADİR İNANIR Smile
Ara
Bahtiyar Bey,

Konuya ilişkin açtığınız başlık yanlıştır. Dünya Şampiyonası için federasyon başkanı ve diğer kişilerin bilgisi dahilinde imzaladığım konaklama sözleşmesi sırasında:

1. Federasyonun yönetim kurulu üyesiyim ve asbaşkanıyım.
2. İmzam Ali Nihat Yazıcı adı altında olduğu gibi sizlerle önceden paylaştığım örnekte olduğu gibi farklı imzalar değildir. Kendi adım ve kendi ünvanımla imzalıyorum.
3. Bursa Dünya Takımlar'da federasyonun resmi "turnuva organizatörü" olarak imzalıyorum.
4. İmzalanan hizmetler memnuniyetle alınıyor. Ödemeler yapılıyor. Benim bir beş yıldızlı şehir otelinden aldığım indirim, toplamda %50'dir. Acenta rakamı üzerinden bu indirimdir söz konusu olan. TP fiyata bir bakın. Otel burada sponsorluk üslenmiştir. Gene benim girişimlerimle gerçekleşmiştir bu.
5. Bursa Dünya Takımlar için Bursa'da en az 30 gece konaklamışımıdır. Federasyona bir lira, yol, konaklama, yeme - içme hatta bir çay faturası dahi yansıtmamışımdır. Benim ne denli özveriyle bu işleri yürüttüğümü Ali Nihat Yazıcı en iyi bilmektedir.

Tam yetkiyle imzalanmıştır tamamı. Hukuken durum budur.

Sadece Bursa Dünya Takımlarla ilgili bazı gerçekleri "Yazıcı'nın ortaya koyduğu seviyede" ortaya koysam, tahmin edebileceğiniz bir iki arkadaş hoş durumda kalmayacaklardır.

Yazıcı kendisi hakkında evrakla sabit ortaya çıkan konulara yanıt veremediği için, bu işlerde karşısına dikilen kişiye saldırmayı yöntem olarak seçmiştir.

Saygıyla...

Kuvay Sanlı
Ara
Kuvay Bey,

Başlığımdan dolayı alındığınızı hissettim. Bizler yapılan açıklamalar doğrultusunda fikir yürütüyoruz.

Eğer bir Başkan Asbaşkanını gerçekleşmiş , bitmiş bir turnuvada ahlak dışı veya hukukdışı iş yapmakla suçluyorsa, konu ile ilgili gerçekleri tartışmak gerekir. Eğer Sn Başkan köşesinden belgeleri, genel sekreterin e-mailini yayımlamasaydı hep benim kafamda da sizinle ilgili bir soru işareti olacaktı.

Siz Organizatör olarak ve asbaşkan olarak Federasyonu temsilen imza atmış iş almış olabilirsiniz gayet doğal. Ama bu imzalarla ve alınan işlerle ilgili size yöneltilen suçlar Gerek Mali genel kurulda gerekse köşe yazılarında bayağı ağırdı. Şahsen ben sandımki Federasyonu dolandırdınız, çaldınız çırptınız. Koparılan yaygaralar bu yönde idi.

Ama bir başkan kurumun sevk ve idaresinde kurallar ve kanunlar çerçevesinde hareket etmeli. Yapılan antlaşmaları hukuki olarak garantiye almalı. Eğer bir protokol, antlaşma veya herhangi bir kağıda federasyonu temsilen imza atılacaksa bu imzanın hangi şartlarda kimler tarafından atılacağını bilmeli ve uygulamalı.

En azından Genel sekreter, başkan ve asbaşkan size demeliydiki

Kuvay Bey çalışmalarınız için çok teşekkür ederiz ama otel ile Sözleşme imzalanmalı ve imzayı ancak şu kişiler atabilir. Belediyenin yükümlülükleri ağır Antlaşmayı Noter aracılığı ile yapalım veya şu şudur bu budur şeklinde uyarmaları gerekirdi.

Bunlar yapılmadan size ağır bir şekilde ithamda bulunurlarsa bu ithamları yazılı sözlü her yerde kullanırlarsa o zaman bu kişilerin yöneticiliği, kişilikleri tartışılması gerekir.

Benim tartışmaya açmaya çalıştığım konu budur.

Yanlız benim merak ettiğim bir konu var Yıllardır TSF yönetiminde Başkan, Tahsin AKTAR ve Murat KUL dan başka kimsenin sesini duymuyoruz. Birde siz çıktınız ama kısa zamanda Başkanın yönetim anlayışı ve zaafiyetleri yüzünden ayrıldığınızı beyan ettiniz.

Size sormak istediğim bir soru var. Diğer Yönetim Kurulu üyeleri içerisinde yapılan yanlışlıkları, haksızlıkları gören aklı selim hiç kimse yokmu?

Saygılarımla
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi