Ankara MEB İl Birinciliği
Sayın Okay yakınmasında haklıdır.Hiç kimse İl Milli Eğitim Birinciliği için Satranç Federasyonu İl temsilciliğinin web sayfasını izlemek zorunda değildir.İl Milli Eğitim Müdürlüğü tüm okullara zamanında yönerge göndermeli ve Okul da tüm öğrencilere yarışmayı duyurmalıdır.
Milli Eğitim Birinciliklerinde uzun yıllar çok sıkıntı çekmiş bir veliyim.Ağaçtan düşeni ancak ağaçtan düşen anlar.Milli Eğitim Satranç Birinciliklerinde tek sorun yoktur.Çok sorun vardır.Bu sorunların çözümü yönünde de çaba gösterilmemektedir.Sayın Okay'ın karşısında yapacağımız savunmalar şimdilik günü kurtardığımız izlenimini verir.Belki Sayın Okay'ı kandırabiliriz.Ama biz eskiler birbirimizi kandıramayız.İsterseniz gelin biraz eski tartışmaları hatırlayalım!Hatırlayalım da Okay da bilgi sahibi olsun...
1.Çift lisans uygulaması(Federasyon ve Milli Eğitim ayrı ayrı lisans ister)
2.Senebaşında ücret yatırmayan Okulların o dalda yarışmaya alınmaması(bu defa web sayfasını izleyenler dahi katılamayabilir)
3.Kızların ayrı grupta oynatılmaması nedeniyle yarışmalara katılan kızların sayısının son derece az olması
4.Yarışmaların ısrarla ders gün ve saatleri ile çakışması
5.Yarışmaların yapıldığı salonların yer ve havalandırma yönünden yetersiz olması
6.Küçük öğrencilere refakat etmek isteyen velilerin yarışmanın yapıldığı kampüsten içeri girmelerine izin verilmeyerek soğukta dış kapının önünde bekletilmeleri
7.Nüfus cüzdanında fotograf olmayanların yarışmaya katılamamaları
geçmişte bizim çoğu İstanbul'da tanık olduğumuz olaylardan bazılarıdır.
Yakınması olan veli tamamen haksız mıdır?Milli Eğitim ve Okul yöneticileri ile öğretmenlerin de kusurları var mıdır?Bir öğrencinin Milli Eğitim yarışmasını Satranç federasyonu web sayfasından izlemekle yükümlü olması sizce gerçekten olması gereken bir uygulama mıdır?Yoksa Satranç öğretmeni tarafından bilgilendirilmesi daha doğru değil midir?
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Ankara MEB İl Birinciliği - Yazar: OKAY - 25-01-2011, 21:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 26-01-2011, 00:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: UgurayOzalp - 28-01-2011, 12:48
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 30-01-2011, 00:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 30-01-2011, 02:13
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: UgurayOzalp - 30-01-2011, 14:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 02-02-2011, 00:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: UgurayOzalp - 02-02-2011, 19:21
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 04-02-2011, 14:31