GERÇEKLER-1
Sn Özgür Solakoğlu TSF nin web sayfasındaki köşesinden gerçekler başlığı altında açıklamalarda bulunmuş.

http://www.tsf.org.tr/component/koseyazi...82&task=yg

TSF'nin yaptıklarını ballandıra balandıra anlatmış. Herhalde devamıda gelecektir.

Yazıda üstüne vurgu yapılan konular; maliyetlerin federasyonca karşılanması, sporculara ücretsiz imkanlar ve indirimlerden bahsetmektedir.

Federasyon olarak zaten bu hizmetleri yapmak asli göreviniz. Ayrıca Kayda değer bir hizmet yok. Bu hizmetleri yapmak içinde üstün meziyetlere sahip olmaya gerek yok.

Yazım şekli ve ifadelerden anlaşılan sizin yönetim kabiliyetiniz bu kadar.
Yaptıklarınızı marifet gibi anlatıyorsunuz.

Satrançcı veliler kan ağlıyor siz onlarla dalga geçer gibi sizden alınan paralarla şunlar yapılıyor diyorsunuz.

Asıl yöneticilik sporcunun, velilinin, antrenörün cebine göz dikmeden sponsorlukla, reklamla, bağışla veya herhangi bir şekilde kaynak sağlayarak federasyonu yönetmektir.

Artık biraz utanın
Ara
Sayın Solakoğlu'nun yazısında TSF tarafından üstlenilen masrafları, paramızın kullanıldığı yerleri görünce gözlerim yaşardı.

Demek ki, bu paralar buralara kullanılmayabilirmiş. TSF Yönetimi lütüfta bulunarak bu masrafları yapıyormuş.

İki hususu belirtmek istiyorum:

1- Bu masraflar zaten TSF'ye ait olması gereken giderlerdir, lütuf veya başarı olarak gösterilemez. Bizim itirazımız TSF tarafından yanlış kullanılan israf edilen kaynaklardır, şahsi kullanılmasıdır, örneğin dış mihraklarla sınırı belli olmayan para ilişkilerine girilmesi, gazetelerde 10-15 kelimelik haber olabilecek bir seçime 1 milyon harcanması, Dünya Şampiyonasına 1 milyon harcanması ama basında duyurulmaması, sürekli business class uçulması, kendi çapında saltanat sürülmesidir.

2- Sayın Solakoğlu'nun TSF'deki görevi nedir? Milli Takımlar Sorumlusu konumundan istifa etmişti. Yönetimin bir parçası değilse, bu bilgileri niye o veriyor? Yönetimin sözcüsü veya bir parçası değilse kendisine tavsiyem köşesinde Alper Efe Ataman gibi "satranç" hakkında yazılar yazmasıdır. Yönetim iyi biliyor ki, yağ ve dikkat çekmek isteyen onlarca değerli delegemiz var. Onlara da birer köşe verilsin, ağızlarından bal damlatsınlar
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi