OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL 10 MAYIS DA ANKARA'DA
Türkiye Satranç Federasyonu Olağanüstü Genel Kurul için kulüplerden delege bildirimi istedi.
Yönergedeki bir maddenin değişimi yönünden yapılacak olağanüstü genel kurul 10 mayısta gerçekleşecek.

Saygılarımla...
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Türkiye Satranç Federasyonu web sayfasından yayınlanan açıklama

Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı
Pazartesi, 31 Mart 2008

Bilindiği üzere, Spor Federasyonlarının seçimi her dört yılda bir Olimpiyat Oyunlarından iki ay sonra yapılmaktadır. Federasyonumuz da bu çerçevede seçimli Genel Kurulunu yasada belirtilen sürede yapacaktır. Ancak, Federasyonumuzun ilk Özerk olan Federasyon olması nedeniyle, 2004 yılında Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Ana Statümüz, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün Çerçeve Statüsünün bu dört yıl süresince sık sık değişmesi nedeniyle, Çerçeve Statüye uygun kalamamıştır. Yapılacak seçimlerin ve Genel Kurulun, Çerçeve Statüye uygun halde gerçekleştirilebilmesi için, Ana Statümüzde değişiklikler yapılması zorunlu hale gelmiştir. Bu konuda yetkili tek kurumun Genel Kurulumuz olması nedeniyle de, Yönetim Kurulumuz, Ana Statümüzün uygun hale getirilebilmesi için Mayıs 2008'de Olağanüstü Genel Kurula gidilmesine karar vermiştir.

Camiamızda konu bazı unsurlarımız nedeniyle yanlış anlaşılmış, erken Genel Seçim ya da seçmli genel kurul olarak algılanmıştır. Olağanüstü Genel Kurul tek gündem maddesiyle toplanacaktır. Başka bir konunun görüşülmesi mümkün değildir. Tek gündem maddesi de Ana Statü değişiklikleridir. Bu da Genel Kurul tarihinden önce ilan edilecektir. Bu bilgi, delegelerimizden gelen sorular karşısında Başkanlığımız tarafından açıklama olarak yayınlanmıştır. Camiamıza duyurulur.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 31 Mart 2008 )
Ara
Ben de seçim var diye heyecanlandıydım.

Sad

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi