Soğuk, Satranç, Küçükler, Veliler. Para
Şu anda Antalya'da bir 5 yıldızlı (????) bir otelde Küçükler Satranç Şampiyonası yapılıyor.

Otelde klimalar 9 - 16 çalışmıyor.
Otel yönetimi "Satranç Federasyonuna söyleyin" onların direktifi doğrultusunda çalıştırmıyoruz diyor!! "Eğer arayıp söylerler ise çalıştırırız" diyor.

Veli+Sporcu= 800 TL civarı para alıyor.

Antalya'da don uyarısı var. Deniz kenarı. Yüksek rutubet var. Çocukların içine işliyor soğuk.

Fotolara baktığınızda çocukların şapka ve gocuklarla oturduğunu görüyorsunuz çocukların... Hemde maç esnasında...

Dışarıdan birisi olarak; son seçimlerden sonra kopan yaygara...
Geçen sene ki mesajlardan anlaşılan aynı otelin bu tip sorunlarının devam etmesi...
Kavga...
Rant...
Veli...
Soğuk...

Ne düşünmeli bilmem ki...

Çocuğu ve eşi şu anda orada donmakta olan bir veli....
Ara
Efendim biraz sabredelim.

o salonda 1000 tane çocuğumuz var bir iki güne kadar vucut ısılarıyla ve nefeslerinden çıkan sıcak hava ile salonu ısıtacaklardır.

Büyüklerimiz yıllardır bu otelde turnuva yaptıkları ve her yıl aynı sorunlarla karşılaştıkları için çözümüde biliyorlardır.

Odaya da gelince 9-16 turnuva saati ve kimse odada olmaz matığıdır.

Lobide sıcak bir şeyler içip ısınırsınız diye yakılmıyordur.

5 yıldızlı otelin nimetlerinden faydalanmaya devam edelim.

Yaşasın Satranç Federasyonu ki bize bu imkanları sağlıyor
Ara
Smile
Sanırım haklısınız...
Lobiye veliler sığmıyor ama olsun. Bahçede yakın durarak ısınabilirler..
Çözümü bulmuşlar dediğiniz gibi diğer veliler.. Biz akılsızlık etmişiz. Yarı fiyatına çevredeki sıcacık otellere yerleşmişler Big Grin Onlarda bahçede bekliyor. Aynı otelde kalanlarda!!!???
Çay ile odalar arası deniz kenarından fırtına altında 5-6 dk gibi sürdüğü için artık İngiliz soğuk çayı içmeye başlamışlar Smile
Yazdığım sırada az sinirlenmişim galiba bu çözüm yolunu da bilememeişiz..

Eh napalım çocukların beyinsel yorgunlukları bize sirayet etmiş anlaşılan.
Yaşasın federasyondaki arkadaşlarımız!!!
Ara
Otel merkezi ısıtma sistemi ile belli sıcaklık seviyesini sağlamak zorundadır. Termometre ile ölçüm yaptıktan sonra eğer sıcaklıklar düşük ise -sanırım- Turizm Bakanlığı ile temas kurmak gerek.
Otel Yönetimi, Satranç Fedrasyonu'nun direktifi ile hareket ediyorsa sorumluluktan kurtulamaz.
[Otellerde sağlanması gereken sıcaklıkları da Turizm Bakanlığı'ndan öğrenebilirsiniz.]

nuktan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Şu anda Antalya'da bir 5 yıldızlı (????) bir otelde Küçükler Satranç Şampiyonası yapılıyor.

Otel yönetimi "Satranç Federasyonuna söyleyin" onların direktifi doğrultusunda çalıştırmıyoruz diyor!! "Eğer arayıp söylerler ise çalıştırırız" diyor.

Veli+Sporcu= 800 TL civarı para alıyor.

Antalya'da don uyarısı var. Deniz kenarı. Yüksek rutubet var. Çocukların içine işliyor soğuk.

Fotolara baktığınızda çocukların şapka ve gocuklarla oturduğunu görüyorsunuz çocukların... Hemde maç esnasında...

Dışarıdan birisi olarak; son seçimlerden sonra kopan yaygara...
Geçen sene ki mesajlardan anlaşılan aynı otelin bu tip sorunlarının devam etmesi...
Kavga...
Rant...
Veli...
Soğuk...

Ne düşünmeli bilmem ki...

Çocuğu ve eşi şu anda orada donmakta olan bir veli....
Ara
Biz de o çocukların yaşlarındayken ya da biraz büyükken aynı fotoğrafı veriyorduk: "Üstünde gocuk olan iki kişi satranç oynamaya çalışıyorlar."

Üstelik biz bu fotoğrafı verirken, en azından turnuva masraflarımıza bir miktar devlet kesesinden katkı da oluyordu. Şimdi üstüne para verip donmak, herhalde mazoşistik bir durum olsa gerek.

Kişisel kanaatim, bahsettiklerinizin doğru olduğu yönünde, ancak sistem bellidir: Otel yönetiminden, sorunuz üzere size verilen yanıtı yazılı olarak alırsınız ve şikayeti de gerektiği gibi yaparsınız.
Üstüne para verdikten sonra çocuklar donuyorsa, ortada sorun var ve ivedilikle çözün yollarına bakılması gerek demektir.

Hakkımızı yanlış merciler karşısında aramayalım. Önce haklı olduğumuzu zabt altına alalım, sonra kimse böyle bir durumun altında kalmak istemez.
Ara
Hangi saatlerde yanmadığını anlamak için zabıta vs ye gerek yok... 1000 küsür kişi var orada..
İlk yazımda yazdım zaten
"Ne düşünmeli bilmem ki" diye...
Bu tip bir şeyi otel mi yapar federasyon mu bilemem.
Bildiğim bir şey varsa oradaki herkes federasyonun güvencesi altındadır.
Otel yönetimini arayınca tele çıkan operatörün bağladığı kişinin yalan söyleyip söylemediğini de bilemem.
Bildiğim bir şey varsa o tele çıkan kişinin "olayın federasyonun sözleşmesinde" olduğunu belirtmesidir.
Bu yüzden yalansa federasyon el koysun oradaki gocukla oturan çocukları mağdur etmesin. Belli saatlerde velileri ve çocukları dondurmasın.
Yok doğru ise zaten ne yapmaları gerektiğini biliyorlardır.

Ha bu arada benle görüşmek isteyen varsa Antalya satranç camiasındakiler aracılığı ile telefon numaramı bulup görüşebilirler.
Kusura bakmasınlar ben yetkili ve etkili kişileri bilmiyorum. Bir başkanı resimlerden medyadan tanıyorum. Çözümcü olacaklarsa görüşelim lütfen. Kalp kırmak istemem...

Tansel TAŞDÖĞEN
Ara
Bildiğim bir şey varsa o tele çıkan kişinin "olayın federasyonun sözleşmesinde" olduğunu belirtmesidir

eğer gerçekten federasyon otelle sözleşmesine böyle bir madde koymuşsa yazıklar olsun o federasyona, sözleşmeye imza atana.

başka bir şey diyemiyorum
Ara
Eveeet olay belli oldu...
Operatöre bakan kişi yetkili birini bağlayın diyince gitmiş resepsiyondaki vatandaşı bağlamış.
Resepsiyondaki vatandaşta aynen yukarıdaki lafı söylemiş. Resepsiyondaki bu vatandaşı da bulduk...
Resepsiyondaki bu muhteremin TSF ile yaptığı sözleşmeyi bilmesine imkan olmadığına göre artık ne düşünebileceğimizi az çok kestirmiş bulunmaktayız.

Ama:
Az önce konuştuğum eşim odalarına yatmak için şimdi girdiklerini çünkü Klimaların saat 22:00 da açıldığını o saate kadar birkaç veli başka bir odada battaniyelerin altında saati beklediklerini belirtti.

Daha öncede belirttiğim gibi organizasyonu yapan TSF dir. Biz otelin ne olduğunu nerede olduğunu ne kadar olduğunu TSF sitesinden öğrendik. Dolayısı ile hem resepsiyondaki vatandaşın müdürü ile görüşerek gerekli uyarıyı yapmalarını hemde organizasyondan sorumlu kurum olarak en azından uyarı görevlerini yerine getirmelerini bekliyorum.

Sonuç olarak sorunumuzun halen devam ettiğini; bu topiği okuduklarını çok iyi bildiğim TSF yetkillerinden rica edelim.

Bakarsınız gerçekten onca işleri arasında bir yardımcı olurlarda çocuklarımız hasta dönmez evlerine...
Ara
bence olay daha da vahim bir durum.

TSF otelde 1000 den fazla kişi konaklatıyor ve bu insanların ısınma problemini çözemiyor. Otele yaptırım uygulayamıyor.

Dahada vahim olanı hersene bu otelde ısınma ve yemek problemi olmasına , TSF bunu sorunu çözememesine rağmen hep aynı otelde organizasyon düzenlemeye devam ediyor.

Neden? Ülkemizde, Antalya da başka otelmi yok? Yoksa otelle TSF nin anlaştığı fiyat Isınma parasını karşılamıyorda TSF insanların donmasına gözmü yumuyor?
Ara
Valla olayı büyütüpte vahim falan diyecek bir durumum yok artık..
Sonuçta empati yapıyorum. Yaparım da...
Otel yönetimine belkide söylediler. Otel yönetimide terslik yaptı. Sonuçta silah dayayıp çalıştır klimaları diyecek halleride yok..
Benim üzüldüğüm taraf buraya dileğiniz veya şikayetiniz gerekli yere iletildi diye bir söz yazmamaları veya tel etmemeleri... Hiç ilgilenmemeleri.
Orada üşüyorlar işte her şey bu kadar basit.. Gerisi lafı güzaf!! 2 günleri kaldı. Battaniyeye devam Smile Soba ve kestane olsa zevki bile çıkabilir Big Grin

Ben baktım ki TSF den bir haber yok. Turizm bakanlığının sitesindeki şikayet linkini doldurmaya karar verdim. Belki onlar aracılığı ile neden yanmadığı ortaya çıkar. Şimdilik oraya yazdım. Eğer gene cevap gelmezse bilgi edinme sistemini kullanıp sormayı düşünüyorum. Yok öle hem 5 yıldızlı otelinde misafir edeceksin hemde battaniyede oturtacaksın. Turist gelse aynı şeyi yapabilecek mi bu güzide otel yöneticileri!!
Ara
Kemer'de 4.günün akşamındayız.İlkgünden itibaren havaçok soğuk.Sporcular maça girdikten sonra veliler,antrenörler açık alanda çocukların maç çıkışlarını bekliyoruz.Sonrasında odaya gelip ısınma şansınız yok.Çünkü klimalar 21-22den önce çalışmıyor.Allahtan bugün hava güzeldi çok ihtiyaç olmadı,ama şu saat itibariyla çalışmıyor klimalar!!5 yıldızlı bi otelde böylesi bi uygulama akıl alır gibi değil.
Melike Eşiyok
Veli
Ara
[size=18]Sorun Varmış Gibi!![/size]

''nuktan'' imzalı yazılarda ki; Antalya Kemer'de Limra Otel'de yapılan, Türkiye Küçükler Şampiyonası ile ilgili, özünde odaların ısınmasını sağlayan klimaların kullanıma kapalı olması içerikli şikayet maksatlı yazılarda ki verileri kısaltıp, alıntı yaparak alt alta sıralarsak:

Pts 31 Oca,2011 13: 01
Şu anda Antalya'da bir 5 yıldızlı (????) bir otelde Küçükler Satranç Şampiyonası yapılıyor.
Otel yönetimi "Satranç Federasyonuna söyleyin" onların direktifi doğrultusunda çalıştırmıyoruz diyor!! "Eğer arayıp söylerler ise çalıştırırız"

---Zaten Federasyon yönetimi otelde değil mi? Ayrıca Türkiye Satranç Federasyonu otelde ki turnuvayı yürüten görevlileri dışında her zaman satranç sporu ile ilgili herkese kapısı açık olarak, Ankara'da sabit personeli ve telefonları ve kendi sağlıklı internet iletişim sistemi ile de sabit olarak var olan bir kurum değil mi?

"Otel yönetimi "Satranç Federasyonuna söyleyin" dedi."

Diyorsunuz. Haklı bir şikayetiniz olduğuna inanıyorsanız ve iddia ettiğiniz gibi otel yönetimi ile çözemediğiniz bir teknik sorun varsa onların söylemesine gerek kalmadan kendiniz önce ve öncelikle(!) Federasyon yönetimine başvurup bir sonuç almayı denemeyi düşünemediniz mi?

Yazdıklarınızın tamamında Tsf yönetimine yönelik bir başvuru veya talep den kaynaklanan olumlu yada olumsuz diyalog içeriğine ve herhangi Tsf yöneticisine yapılmış bir başvuru izine rastlayamıyoruz. ( Bir isim veya Otel de rahatlıkla ulaşacağınız herhangi bir Tsf çalışanı.)

Fakat '' Ben baktım ki TSF den bir haber yok. Turizm bakanlığının sitesindeki şikayet linkini doldurmaya karar verdim.''

Şeklinde bir cümleyi de yazınıza eklemişsiniz. Bu foruma yazdığınız yazıları okuyup size cevap verilmesini beklemenizi hayretle karşılıyorum. Turizm Bakanlığı sitesine bir şeyler yazıp konunun boyutunu değiştirmeye çalışacağınıza, öncelikle otel de size Dünya standardının üstünde bir turnuva ortamı yaratan Tsf yöneticilerine ulaşmalısınız!

Daha gerçekliği bile belli olmayan, sizin dışınızda hiç kimsenin şikayetçi olmadığı, fakat gürültü kopartıp Tsf aleyhine bir şeyler yazmak için iyi bir fırsat veya gerekçe olarak görünen bir olayı yazılar yazarak ve bu yazılara muhalif başkaca unsurlar da ekleyerek yayma çabanızı anlamak güç.

Salı 01 Şub,2011 12: 12
Hangi saatlerde yanmadığını anlamak için zabıta vs ye gerek yok... 1000 küsür kişi var orada..
İlk yazımda yazdım zaten
"Ne düşünmeli bilmem ki" diye...
Bu tip bir şeyi otel mi yapar federasyon mu bilemem.
Bildiğim bir şey varsa oradaki herkes federasyonun güvencesi altındadır.
Otel yönetimini arayınca tele çıkan operatörün bağladığı kişinin yalan söyleyip söylemediğini de bilemem.
Bildiğim bir şey varsa o tele çıkan kişinin "olayın federasyonun sözleşmesinde" olduğunu belirtmesidir.

Salı 01 Şub,2011 23: 11
Eveeet olay belli oldu...
Operatöre bakan kişi yetkili birini bağlayın diyince gitmiş resepsiyondaki vatandaşı bağlamış.
Resepsiyondaki vatandaşta aynen yukarıdaki lafı söylemiş. Resepsiyondaki bu vatandaşı da bulduk...
Resepsiyondaki bu muhteremin TSF ile yaptığı sözleşmeyi bilmesine imkan olmadığına göre artık ne düşünebileceğimizi az çok kestirmiş bulunmaktayız.

Ama:
Az önce konuştuğum eşim odalarına yatmak için şimdi girdiklerini çünkü Klimaların saat 22:00 de açıldığını o saate kadar birkaç veli başka bir odada battaniyelerin altında saati beklediklerini belirtti.

Daha önce 16:00 ya kadar klimaların açılmadığını söylemiştiniz. Bu yazınızda "saat 22.00" da açıldığını iddia ediyorsunuz.

Ayrıca 1002 sporcunun katılımı ile yapılan ve 'Dünya çapında' bile gerçek anlamda büyük; katılımcılar ve organizasyon yönünden, 'iyi bir örnek' olan bu turnuvada sizi etkileyen bir sorun var diyorsanız, tabii ki "zabıta vs ye gerek yok... " .

"Tsf organizasyonu üzerinden odaların alındığı" turnuvanın yapıldığı Otel de, size odaları dolayısı ile konaklamayı satan kurum Otel değil Tsf'dir.

"Operatöre bakan kişi", "Resepsiyondaki bu vatandaş", "muhteremin TSF ile yaptığı sözleşme" ile uğraşarak Tsf aleyhine muhalif bir konu yaratma çabası ve heyecanı ile, ""Ne düşünmeli bilmem ki" diye... " sorular sorup yazı yazma çabanızı hiç bir somut, kanıtlanmış veriniz olmadan ve sizden başka aynı konuda şikayetçi de yokken nasıl sonuçlandıracağınız merak konusu? ( Bu forumu okuyan yüzlerce kişi var! Ayrıca Otel de ki internet erişimi dışında pek çok katılımcı mobil modemleri ile de Otel lobisinde ve bahçede internete girebiliyor! Sizin yazınızı okuyup aynı konuya değinen bir kişi daha yok. Otel de olmayıp fırsatı bulmuşken Tsf aleyhine muhalefet yapalım deyip hariçten yazanların dışında!! )

Sizin yazınızda belirttiğiniz gibi, "Geçen sene ki mesajlardan anlaşılan aynı otelin bu tip sorunlarının devam etmesi... " gibi bir durum da yok.

Öncelikle geçen yıl değil, iki yıl önce bir kısım sporcu yakını, bu turnuvayı (ve dolayısı ile Tsf'yi) eleştirme çabası ile bazı konulardan şikayetçi olarak aleyhte yazılar yazmış ve hatta bu turnuva üzerinden Tsf'yi yargılamaya kalkışmışlardı.

Tsf'nin sağladığı olanaklar ile konaklamayı Tsf'den almayıp, başkaca otellerde konaklayıp turnuvaya katılan sporcuların yakınlarının, turnuva salonunun bulunduğu otelin olanaklarını kullanamaması gibi anlamsız basit bir konuyu büyütüp Tsf aleyhine propaganda malzemesi yapma çabasının boşa çıktığını " Beş Yıldızlı Otelde Misafir Bile Olamamak :- ", "5 yıldızlı otelde misafir olmak Big Grin " (başlıkları altında yazılmış onlarca anlamı belirsiz yazıya göz atmaya sabır edebilirseniz kolayca anlarsınız.

Bu yazıların tamamında kulaktan kulağa anlatılan şekliyle, gerçekçi sorun içeren bir konu yok. Üç beş velinin şikayeti üzerine GSİM tarafından yapılan inceler de Tsf lehine sonuçlandığı için, başlığı açıp Tsf aleyhine muhalefet çabası içinde olanların da iddiaları sonuçsuz kalınca, zamanla bu başlıklar altına yazı yazmayı bıraktıkları da rahatlıkla görülüyor.

Çrş 02 Şub,2011 19: 07
Valla olayı büyütüpte vahim falan diyecek bir durumum yok artık..
Sonuçta empati yapıyorum. Yaparım da...
Otel yönetimine belkide söylediler. Otel yönetimide terslik yaptı. Sonuçta silah dayayıp çalıştır klimaları diyecek halleride yok..
Benim üzüldüğüm taraf buraya dileğiniz veya şikayetiniz gerekli yere iletildi diye bir söz yazmamaları veya tel etmemeleri... Hiç ilgilenmemeleri.
Orada üşüyorlar işte her şey bu kadar basit.. Gerisi lafı güzaf!! 2 günleri kaldı.

Bu forumu sizin de öngördüğünüz şekilde hem Tsf, hemde otel yöneticileri okuyor var sayalım.

"Benim üzüldüğüm taraf buraya dileğiniz veya şikayetiniz gerekli yere iletildi diye bir söz yazmamaları veya tel etmemeleri... Hiç ilgilenmemeleri."

Çünkü yukarıda tekrar alıntı yaptığım cümlenizden sizin bu yönde ki kesin kanaatiniz belli oluyor. Çabanız bir sorununuza çözüm aramak yönün de olsaydı, foruma yazılacak size hitap eden olası bir cevapla değil, haklı şikayetinizin karşılık acilen çözüm bulunması yönünde hakkınızı arayarak varsayılan sorununuza, çözüm bulması gereken kurum ile ilgili diyalog içinde olmanız beklenirdi. Turnuvanın bitmesine iki gün kalmış olsa bile, Çrş 02 Şub,2011 19: 07 tarihli yazınızın içeriği de başlı başına çelişkili değil mi?

Sayın Can İnce'nin sizin açtığınız bu başlığa eklediği tespit ve önerinin önemine katılmamak elde değil.

Tarih: Pts 31 Oca,2011 23: 11 canince
Alıntı:
...
Kişisel kanaatim, bahsettiklerinizin doğru olduğu yönünde, ancak sistem bellidir: Otel yönetiminden, sorunuz üzere size verilen yanıtı yazılı olarak alırsınız ve şikayeti de gerektiği gibi yaparsınız.
Üstüne para verdikten sonra çocuklar donuyorsa, ortada sorun var ve ivedilikle çözün yollarına bakılması gerek demektir.

Hakkımızı yanlış merciler karşısında aramayalım. Önce haklı olduğumuzu zabt altına alalım, sonra kimse böyle bir durumun altında kalmak istemez.

Sayın Can İnce'nin özetle vurguladığı konunun altını tekrar çizmek isterim:

" Kimse böyle bir durumun altında kalmak istemez."

Tam da bu noktada:

"Fotolara baktığınızda çocukların şapka ve gocuklarla oturduğunu görüyorsunuz çocukların... Hemde maç esnasında... "

"Dışarıdan birisi olarak; son seçimlerden sonra kopan yaygara... "

"Bakarsınız gerçekten onca işleri arasında bir yardımcı olurlarda çocuklarımız hasta dönmez evlerine..."

---Fotoğraflar da, hemde maç esnasın da şapka ve gocuklarla oturan çocuklar ben göremedim. Maçlar başlarken üç dakika şapka ile oturur (örneğin Limra dışında kendi tercihi olan başkaca bir otelden uzun bir yolu katederek gelen üşümüş bir sporcu) sonra da çıkartır o ayrı.

---Son seçimlerden sonra kopan kamu oyu oluşturacak bir yaygara ben bilmiyorum. Klişeleşmiş muhalifler bir miktar yaygara yapıyor ise de, o da bu konu ile hiç ilgili değil zaten. Hem dışarıdan birisi olup hem başarılı bir yönetimi eleştirmek adına olmayan yaygaradan bahsetmek...? İnanılmaz.

---Federasyon çalışanlarının esas işlerinden en önemlisi, satranç branşında tüm sporcuların katılımını gözeten sağlıklı sportif organizasyonları yapmaktır. "onca işleri arasında" diye vurgulanabilecek başkaca daha önemli bir işleri de yoktur.
Ara
Güzel...
Alıntı yapmadığınız bölümü de ben yazayım Smile
Kısa öz...

"Kusura bakmasınlar ben yetkili ve etkili kişileri bilmiyorum. Bir başkanı resimlerden medyadan tanıyorum."

Eğer sizde birisinin teli varsa iletirseniz memnun olurum.
Tutarsızlık olarak yazdıklarınız söylenenlerin ilk gün söylenildiği gibi yapılması daha sonra satlerin değiştirilmesi vs vs... İstenen ısıtıcıları battaniyeleri sorunu çözmek için yapılan eylemleri burada teek tek yazmamam olayların dediğiniz gibi olduğunu göstermiyor malesef. Ha kusura bakmayın TSF nin sitesi aracılığı ile ulaşmayı akıl edemedim. Bu da doğrudur. Turizm bakanlığını da buradaki bir forumdaşımız söyledi. Bu tip bişi daha önce başımıza gelmediği için o kadar kusurumuz bulunsun. Sonuçta buranın takip edildiğini biliyoruz ya.

Ha bu arada telefon numarasına ulaşmak için eşim aracılığı ile ismi bende saklı bir arkadaşımdan bir atağım oldu ancak malesef yardımcı olmadı.

TSF de olan olmayan her şey hakkında sadece bu forum ve TSF nin kendi sitesindeki yazılı ve görsel yayınların onda birinden fazla bir şey bilmiyorum. Bu yüzden en başta dediğim gibi ne düşünmeli onuda bilmiyorum. Koca TSF den Antalya'da sevgi ve saygı duyduğum 3-4 kişi tanıyorum o kadar...

Ancak anladığım bişi var bunca muhabbetten sonra.
Sanırım artık TSF bu tip şeylere cevap vermeme kararı almış ve buda bıkkınlıktan oluşan bir şey olabilir diye düşünüyorum. Olmadığım bilgi sahipliği sonucu fikir sahibi olamadığım için TSF yi yermek gibi bir niyetim olmadığı gibi artık övmek gibi bir niyetimde yok. Zaten konuların ve sistemin dışında olan benim gibi kişilerin böyle bir lüksü de olamaz.

Ben bir şikayeti dile getirdim. Hepsi bu. 1 günümüz kaldı. İnsanın çocuğu işin içinde olunca bazı şeylerden feragat edemiyor. Daha öncede dediğim gibi gerisi Lafı Güzaf...

TSF yönetiminin ve TSF ile birlikte çalışan herkesin gerçek şikayet ile başka amaçlarla yapılan veya yazılan eylemleri ayırt edebilmesi gerekir. Orada bulunuluyorsa bu aynı zamanda bir görevdir. Basit bir Halkla ilişkiler uzmanı bu konuyu becerebilir. Şikayeti bulunan kişinin neyi yapıp yapmadığına değil de bir kurumun neyi yapıp yapmadığına bakmak sanırım daha önemli olmalıdır.

Sevgilerimle... Smile

Tansel TAŞDÖĞEN
(kusura bakmayın 15 senelik nikim nedeni ile buraya da nuktan diye üye oldum. Adımı soyadımı yazarak değiştirmek istedim ama sistem izin vermiyor.)
Ara
“Şahın üstünde haç mı varmış...?
Hiç dikkat etmemiştim.
Benim için şah 1 karelik hamle yapabilen korunması gereken bir taş...
Görme ile algı arasındaki fark bu olsa gerek!
Satranç gibi bir oyunda acaba hangisi olmalıdır??”

"Çocuklar gocukla, şapkayla mı satranç oynuyormuş.
Hiç dikkat etmemiştim.
Benim için satranç her yerde, her koşulda oynanabilecek 64 karelik bir oyun...
Görme ile algı arasındaki fark bu olsa gerek!
Satranç gibi bir oyunda acaba hangisi olmalıdır??"

Tansel Bey
İlk yorum size ait . İkinci yorumu bu soruna aynı bakış açısıyla uyarlayınca ortaya ilginç bir algılama sorunu çıkıyor. Ne dersiniz? :lol:
Ara
Big Grin
İlginç bu kaadar kini içinizde tutmayın sonra sorun olur Smile

Şahın üstündeki satranç ile çocuğum arasında dilerseniz algı farkım normal olarak olsun ne dersiniz??
Ara
Kin yok
Ama konu aydınlığa kavuşana dek unutmak da yok.
O yüzden içimizde tutmak da yok. Tutmadık görüyorsunuz.
Demek istediğim satrançla birlikte değer verdiğimiz şeyler varsa sineye çekmek de yok. Yukarıdaki basit muhakeme bu yüzdendi. Değerler, değerlerimiz...Kimimizin kişisel, kimimizin toplumsal değerleri...
Ara
Smile Tamam hocam anlaştık o zaman..
İlgili topikte veya hatta özel mesajla bu konuyu tartışalım. Ben tartışma yaratmamak adına herkesin düşüncesi kendisini bağlar manasında söylemiştim o topikteki son cümlemi Smile
Ama madem ki bu şekilde bir yaklaşımınız oldu o halde tartışmak bilgilenmek görevdir benim için Smile
1-2 hafta içinde sizinle buradaki bilgileriniz aracılığı ile düşüncelerimi paylaşacağım inşallah..
Saygı ve sevgiler...
Ara
Anlamak anlaşılmak iyidir güzeldir.
Açtığınız bu etkili başlıkla ilgili sorun konusunda, giderayak federasyondan açıklama talep etmenizi, bizleri de bilgilendirmenizi dileriz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi