Antrenörler dışarı
Ateş Bey söylediğiniz baskı;yani antrenörü olmayan sporcu üzerindeki baskı, bence kişiden kişiye değişir.Aynı zamanda bizler antrenör olarak,turnuva salonunda, öğrencimizle olan ilişkimize dikkat ediyorsak,öğrencimizin rakibine de aynı saygıyı gösterebiliriz.Onuda rahatsız etmiyecek şekilde maçı izleyebiliriz.Eğer
antrenörler iyi niyetli ve dikkatli olursa bence hiçbir sıkıntı olmayacaktır.Artı biz satrancın görselliğini kaybetmesini istemiyorsak,çocuklara da bunu öğretmeliyiz,bir satranççı maçı izlenirken etkilenmemeyi de öğrenmeli.
Diplomalı antrenörlere ayrıcalık tanımak çok büyük yanlış olur demişsiniz.Benim ilk yazımda önerdiğim antrenörlük belgesini almak için kursa giden adaylara ,turnuva salonunda nasıl davranılır ve nasıl davranılmaz gibi ufak ama çok önemli birkaç tavsiyenin en azından verilmesinin çok büyük şeyler değiştireceğinden eminim.Küçük yaş turnuvalarında tabiki bu eğitimi almış antrenörlere ayrıcalık tanınmalı.O zaman asıl sorunu çıkaracak antrenörleri içeri almış olucaz.Amacımız bunları engelleme yolunu bulmak,tatsızlıklar yaşanmadan maçları izlemek,insanları dışarıda bırakmak değildir.Ben bir antrenörün ,öğrencisinin pozisyonuna 2-3 dakika bakmasının yeterli olduğunu düşünüyorum,bence bu süre oyuncu üzerinde de psikolojik baskı yaratmaz.Buna dikkat edebiliriz hepimiz,artı dediğiniz gibi hakemlerde dikkat edebilir,uzun süre bir yerde sabit bekleyen bir antrenöre kibarca hatırlatma yapılabilinir.

Saygılarımla.

Bu Konudaki Yorumlar
Antrenörler dışarı - Yazar: firatsalepci - 25-03-2011, 14:38
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 25-03-2011, 21:55
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Şahin Sever - 25-03-2011, 22:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 25-03-2011, 22:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 27-03-2011, 23:48
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: firatsalepci - 28-03-2011, 23:18
Seyircisiz Spor olmaz! - Yazar: Ateş Ülker - 29-03-2011, 09:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: firatsalepci - 30-03-2011, 01:17
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: firatsalepci - 18-04-2011, 22:37

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi