2011 Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası ve Angora Turnuvası
Herkese merhaba

2011 Avrupa Şampiyonası'nın sonuçlarına baktıkça bir Türk olarak gerçekten çok gururlandım. Kıvanç Haznedaroğlu'nun 4 turdur 2600 ELO ortalamasındaki 4 GM ile berabere kalması, Barış Esen'in 2650'lik GM Gharamian karşısındaki galibiyeti ve son zamanların formda İngilizi GM Luke McShane(2683) karşısındaki beraberliği, Emre Can'ın GM Tkachiev(2646) karşısındaki galibiyeti. Bunların gerçekten çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra alacakları sonuçlar her ne olursa olsun bizlere bu gururu yaşattıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum..

Bir başka değinmek istediğim ise yeni sonlanmış olan Angora Turnuvası. Turnuvada oynayan bütün genç kardeşlerimi yürekten kutluyorum. Yukarıdaki sonuçları bu kardeşlerimin çok yakın bir zaman içinde almaya başlayacaklarından eminim. Ayrıca Cemilcan'ı 13 yaşında 2.IM normunu alıp gerçekten bu müthiş başarıya imza attığı için bir kez daha tebrik ediyorum ve ekliyorum demek ki birşeye gönül verince gerçekten isteyince, çabalayınca oluyor. Tebrikler arkadaşlar.. Başarılarınızın devamını dilerim..

Ataman Aydoğdu
Ara
Ataman sen de bizim gururumuzsun senin de saymış olduğun kişiler gibi başarılar elde edebileceğini düşünüyorum. Türk satrancında -Ankara için söyülüyorum- bizler vardık kimimiz geliştirdi. Şimdi çok güzel pozisyondalar, kimleri de benim gibi benim gibi çeşitli bahanelerle ilerletmeyerek geri pozisyonda kaldılar ama hale gönlümüz satrançla beraber ve siz genç arkadaşlarımızla beraber. Başarılarınız başarımızdır Atamancım. Sizlerle gurur duyuyoruz...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi