Satranç Kamuoyuna Bir Duyuru da Bizden!
İlgili davayla ilgili Hüseyin Abi de, ben de insanlara hep aynı şeyi söyledik.. Olay henüz yargıdayken, hiç kimseyi suçlu ilan edemezsiniz dedik.. Kim neyle suçlanırsa suçlansın yargılanması bitene kadar masumdur dedik.. Ve bunları, beni ve Hüseyin Abi'yi tanıyanlar iyi bilirler, hiçbir menfaat veya hesap kitap yapmaksızın, yalnızca vicdanımızın sesini dinleyerek söyledik..

Elbette gönül isterdi ki; böyle bir olay yaşanmamış olsun, camiamızdan birisi böyle bir iddiadan dolayı hüküm giymesin.. Hele ki Sertaç Dalkıran gibi senelerdir satrancın hep bir şekilde içinde olan, Türkiye'de satrancın gelişmesi konusunda elinden geldiğince bir şeyler yapmış, camianın "o bizden değil ki" diyemeyeceği kadar içinde olan birinin böylesi bir olaydan hüküm giymesi herkes için üzücüdür..

Sözüm şu ki, sonuçta dava neticelendi..
Aslında böyle tatsız bir konuda yazı yazmaktan da hoşnut değilim; ancak nasıl ki geçmişte masumiyet karinesine vurgu yaptıysam, şimdi de söz konusu talihsiz süreci yaşayan kızlarımıza ve onların değerli aileleri başta olmak üzere tüm satranç camiasına geçmiş olsun demeliyim..

Geçmiş olsun Ahmet Bey..
Ben de sizi ilk günden beri koruduğunuz üslubunudan dolayı tebrik ediyor, en kısa zamanda tanışıp, elinizi sıkmak istiyorum efendim..

Saygılarımla..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: bahtiyar - 14-04-2011, 14:55
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Sarge57 - 27-03-2012, 13:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 01-04-2012, 22:21
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 02-04-2012, 16:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Sarge57 - 06-04-2012, 12:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Sarge57 - 06-04-2012, 12:43

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi