IM Doğan Reyhan
DeğerliSatrançseverler
FM Doğan Reyhan 11.Uluslararası Satranç Festivalini 8 p./9 ile kazanmış ve aynı zamanda IM olmuştur. Festival tarihinde puan farkıyla bir Türk sporcusunun tek başına birinci olduğu ilk turnuva olmuştur. 2008 deki 7. Uluslararası İstanbul Satranç Festivalini Levon Arojiyan ile eş puanda bitirip (8 p./9) averajla birinci olan diğer Türk sporcumuz ise GM Suat Atalık idi.
Şu an itibarıyla 2431 ELO'ya ulaşan IM Doğan Reyhan arkadaşımızı bu başarısından dolayı kutlar, milli takımda da görmeyi arzu ettiğimizi bildirmek isterim.
Dr. Murat Akdağ
Ara
Başka başarılar büyütülerek lanse edilirken IM Doğan Reyhan'ın isminin dahi anılmaması, tek kelimeyle ayıptır.
Ara
Doğan Reyhanın başarısı tamamen kendi çabalarıyladır.Norm alabilmek için yurt dışındaki turnuvalara giden gerçek bir satranç severdir.Yurt dışına gitmenin de ne kadar masraflı bir iş olduğunu tahmin edersiniz.Bu duruma kolay gelmedi.

Kendisini tebrik ediyorum.
Yukarıdaki yorumlara katılmamak mümkün değil. Doğan'ın başarısı herkes gibi beni de mutlu etmiştir. Tebrikler Doğan.
Ara
Doğan Reyhan'ı bu önemli başarısı için tebrik ederim.

TSF yönetiminin kişisel sebeplerden beğenmediği oyuncu olunca nasıl muameleye maruz kaldığınızın tipik bir örneği de Doğan Reyhan'ın durumu. Eminim buna benzer durumda çok oyuncu vardır.

Başka bir iletide belirtildiği gibi turnuva sonucu ile ilgili haberin üzerine Tahsin Aktar'ı konu alan uydurma bir haber konmuş.

Bir de bunun üzerine 10. tur Olimpiyat raporu alelacele Doğan Reyhan'ın birincilik haberinin üzerine çıkarılmış. Haberlerin yanındaki saatlerden durumu anlamak mümkün. 8 Eylül 10:42'deki haber 8 Eylül 18:29'da yayınlanmış haberin üstünde.

Utanıp düzeltirler diye resmini yayınlıyorum

ctnjw.jpg
Ara
Doğan REYHAN' ı başarısından dolayı tebrik ediyorum. Başarılıarının devamını diliyorum.
Ara
Sevgili Doğan,
Başarılarının devam etmesini dilerim.
Ateş Ülker
Ara
Sevgili Doğan
Başarından dolayı kutluyorum. Norm almaktan, IM olmaktan daha önemli bir sonuç elde ettin. Devamını dilerim..
Ara
Sevgili Doğan Heval REYHAN'ı ben de canı gönülden kutluyorum...
Doğan Reyhan, uzun yıllardır istikrarlı bir biçimde bireysel gelişimini sürdürerek bu noktaya geldi. Atalık'lar dışında, uluslararası turnuva kazanan oyuncu sayımız bir elin parmakları kadar az. Cengiz Keleş'e katılıyorum Doğan Reyhan'ın elde ettiği birincilik, IM unvanından da daha değerlidir.

Tebrikler....
Ara
Doğan Reyhan'ın hem IM normu için hem de kazandığı birincilik için tebrik ederim.
Ara
Gerçek bir profesyonel gibi turnuvalara hazırlanan, çabalarını çok takdir ettiğim Doğan'ı gönülden tebrik ediyorum. Desteklenmesi gereken sporcuların en önemlilerinden biri olduğunu düşünüyorum. Sporcu ve antrenör olarak Doğan'dan faydalanmalıyız. Oynayabildiği sürece çok daha iyilerini yapacağına inancım tam. Tebrikler.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi