Akıl Tutulması
.

[color=red][size=24]=>[/size][/color]

Değerli dostlarım;

"Akıl Tutulması" başlığı ve Sayın Şahin Sever imzası ile açılmış olan forum başlığı altına "44!" başlıklı bir yazı eklemiştim.

İzmir'de 2001 Temmuz ayında başlatılmış olan ve yıllardır sakar satranç idarecilerinin bazı hataları sebebi ile aksaması-aksatılması dışında sürekli olarak yapılmış olan "İzmir İlkhaftasonu Turnuvaları"na sadece benim katılımı mı engellemek için akla ziyan bir uygulama yapılarak 1-Ocak-1968 ve sonra doğanlar katılabilir şeklinde bir katılım şartı maddesi eklenmişti.

Bende katılamadığım bu turnuva yerine, Facebook'ta, "İzmir'de Satranç" adı ile oluşturulan grup da yapılan çağrıya duyarlılık gösterip, önceden kaydımı yaptırmamış olmama rağmen "Kuşadası II.Altınkale Satranç Turnuvası"na giden grubun oluşturduğu kafileye katılarak bu turnuvaya gittim. Ve süreç aynen bu yazımda tahmin ettiğim şekilde işledi.

Salona ulaşınca kaydımı yaptırırım; masama oturup satrancımı da oynadım!

Fakat ne yazık ki benim için yine satranç oynama zamanı değildi!

En kısa zaman da kendisinden kurtulmam gereken o malum "cüce" peşimi bırakmamış ve ben de ukd kaybettiğim turnuvalar serisini sürdürmüştüm. Bir kısmı bariz kazanç görünen renkli karşılaşmalarımı, yan masalarda oturan değerli dostlarımın şaşkın bakışları altında kaybetme serimi sürdürerek, devam ettirmiştim.

"Akıl Tutulması" başlıklı konuyu aydınlatacak ayrıntılı bir yazı hazırladım.

Bu kadar da ayrıntılı olmaz ki diyecek olanların mırıldanmasını şimdiden duyar gibiyim.

Son bir veriye aydınlık getirdikten sonra bu yazımı da yayımlayacağım.

Saygılarımla.

Atilla Alpaslan-İzmir
Sürekli öğrenmek iyidir.Öğrendiklerini doğru kullanabilmek daha iyi.(Eski lahit yazıtlarından alıntı.)
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Akıl Tutulması - Yazar: Şahin Sever - 27-04-2011, 21:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Şahin Sever - 28-04-2011, 20:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: auxilia07 - 30-04-2011, 01:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: İskender Altındiş - 30-04-2011, 09:25
=> - Yazar: Atilla Alpaslan - 06-05-2011, 09:58
43 - Yazar: Atilla Alpaslan - 04-06-2011, 02:17
Kişi kendini bilmeli... - Yazar: oguzcemakin - 21-03-2012, 23:49

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi