Akıl Tutulması
.

[color=red][size=18]Utanmazlar; utanmazlar! Çünkü “utanmaz”dırlar…[/size][/color]

Facebook da Birol Yüce tarafından oluşturulmuş "İzmir Satranç İl Temsilciliği" isimli bir açık grup var. ( http://www.facebook.com/groups/198331786897951/ )

Bu grupta "Akıl Tutulması" başlığı ile sayın Şahin Sever imzası ile açılan ve benim de altına yazılarımı eklediğim forum başlığını ilgilediren bir tartışma gelişti. Özet ile önce yaşanan tartışmayı sunuyorum:

------
Gökhan Narman Merhaba Birol Bey,
Halen katılım ücreti alınmıyor ve para ödülü dağıtılmıyor. Ben kişisel olarak iyi oyuncuların katılması için para ödülü verilmesi gerektiğini düşünen gruptayım. Sizin İzmir'de satranç faaliyetlerinin artması için gösterdiğiniz iyi niyeti ve çabayı biliyorum ama bu şekilde devam ederek güçlü oyuncuların katıldığı efsanevi ilk hafta sonları turnuvalarını bitirdik gibi geliyor bana.
Merakımdan soruyorum; Şu anki gibi devam etmesini isteyenler çoğunlukta mı yoksa yasal bir nedenden dolayı mı bu şekilde devam ediyor?
Saygılar sunarım
Pazar, 17:27 · 3

Birol Yüce Bu konuda atilla alpaslanın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne verdiği dilekçeler var. Turnuvalarda para alınmasın diye...
Pazar, 19:14 · 4

Gökhan Narman Teşekkür ederim ilginiz ve hızlı cevabınız için. En azından resmi boyutta konunun sorumlusunun sayın Atilla ALPASLAN olduğu öğrendik. Saygılar.
Pazar, 19:47

Irfan Gök İzmir İlk Hafta Sonu Turnuvası bu gidişle TARİH olacak gibi görünüyor. Tabi yanlıştan dönülürse iş değişebilir. katılım durumuna bakarsak, nitelik ve nicelik bakımından en düşük seviyede olduğunu görüyoruz. Eskiden 80-90 kişinin katıldığı kaliteli turnuvalar olurken şu anda 20-30 kişilik turnuvalar görüyoruz. Katılanlar ya 2. sınıf oyuncular ya da hedefi olmayan çocuklar. Bunun sebebinin sadece bir dilekçe olarak gösterilmesi ise tam bir talihsizlik. Halen yapılan ÜSED Turnuvalarında para toplanıyor ve ödül dağıtılıyor. Bence az da olsa para toplanıp ödüller verilmeli. 16 yaşaltı için 5 TL Açık için 10 TL makul olur. ama en önemlisi turnuvalar için SPONSOR bulunmalı ve ödülleri sponsorlar karşılamalı. Bu şekilde tekrar güçlü oyuncuları turnuvaya çekebiliriz.
Pazar, 19:48 · 2

Birol Yüce Sayın Gök, isterseniz bu konuyu sizin de üye olduğunuz izmirde satranç grubunda paylaşın.
Pazar, 20:05 · 1

Irfan Gök Sayın Yüce, fikirlerimi İzmir satrançta da paylaştım. bu görüşlerim yeni değil, ben her platformda bunları dile getiriyorum, amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. satranca olumlu yönde katkı sağlayacak herkesi, her düşünceyi kucaklamak ana prensibimiz olmalı!
Pazar, 22:53 · 2

Birol Yüce Sayın Gök,ben de sizin görüşünüze katılıyorum. Fakat bazı kendini bilmez ve kendini satrançsever zanneden kişiler satrancın kötüye gitmesine çabalıyor. Bu kişilere engel olmak için hepimize iş düşüyor...
Pazar, 23:34 · 1

Irfan Gök Sayın Yüce, hiç kimsenin, hele yıllarını satranca adamış bir satrançseverin satrancın kötüye gitmesi için çabaladığına beni inandıramazsınız. Yapılan şeyler olsa olsa kişisel bazda hesaplaşmalar olabilir. Atilla Bey kendince bazı usulsüzlükleri yargıya taşımak suretiyle birilerinden hesap sormayı kendine görev addediyor olabilir. Haklı mı haksız mı bu bizim karar vereceğimiz bir konu değil. Fakat İzmir satrancının kötüye gitmesi tek bir kişinin üzerine yüklenemez. Yapılan yanlışları düzeltmekle işe başlarsak İzmir satrancı hak ettiği başarıyı elbet yakalayacaktır.
Dün, 00:43 · 1

Birol Yüce Sayın Gök, ben kimseyi hedef göstermedim, ama siz bunu görmediniz. Ben ''Fakat bazı kendini bilmez ve kendini satrançsever zanneden kişiler satrancın kötüye gitmesine çabalıyor. Bu kişilere engel olmak için hepimize iş düşüyor...'' dedim. Bu kişilerin kim olduğundan bahsetmedim. Lütfen yazdıklarımın tamamını okuyunuz...
Dün, 11:31

Irfan Gök Sayın Yüce, " bazı kendini bilmez ve kendini satrançsever zanneden kişilerin" kimler olduğunu söylemezseniz onlara nasıl engel olabiliriz? Bu kişileri ve yaptıklarını açıklamak için neyi bekliyorsunuz? Ortaya birtakım suçlamalar sallamakla hiçbir şey elde edemeyiz. Bu sorunu çözmek istiyorsak, İzmir satrancını daha üst seviyelere taşımak istiyorsak sorunları cesurca tartışabilmeliyiz.
15 saat önce · 1

Gökhan Narman Öncelikle polemik konusu açtığım için üzgünüm. Ben hem İrfan Gök'ün hem de Birol Yüce'nin İzmir de satranç faaliyetlerinin daha çok gelişmesi için çaba sarf ettiğine eminim. Bu konuda gerilimin tırmanmasından çok ne yapabileceğimizi düşünsek amacımıza daha uygun olur bence.
Mesela Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne katılım payı ödeyerek turnuva düzenlemenin daha faydalı olacağını dilekçeyle başvurarak söylesek durum değişir mi?
Ya da başka hangi somut adımlar atılabilir? TSF her hangi bir ilde aktivitelerin artması maksadıyla bütçesinden para veriyor mu? Teklif edilse yardımcı olurlar mı?
Ben oyuncu olduğum için organizasyon düzenlenmesi konusunda fazla bilgiye sahip değilim. İzmirde satranç seven herkes gibi yapabileceğim bir şey varsa elimden geleni yapmaya hazırım.
Saygılar.
13 saat önce

------------------

Sayın İrfan Gök'e öncelik ile açtığı başlık ve duyarlılık göstererek sürdürdüğü tartışma için teşekkür ederim.

Evet, " İzmir İlkhaftasonu" Turnuvaları konusunda her zaman doğrudan muhatap olarak benim ile konuşulabilir.

"Akıl Tutulması" başlığı altına yazdığım [color=red]"43" [/color]başlıklı yazımın tamamını dikkatlice okunursanız yaşanan vahim olayı detayları ile anlattığımı göreceksiniz.

Ayrıca; "Birol Yüce" ve "ardılları"nın benim hakkımda söyleyip-yazdığı yalan beyanları dikkat ile takip edip hukuki zemine taşımaya yönelik çalışmamı da sürdürüyorum.

Bu konu ve benzeri konular ile ilgili yazılarımı son düzeltmeleri mi tamamlayıp yakında yayımlayacağım.

-------------------------------------------------------

Not:

Olmayan akıl tutulur mu?

Tutulursa.........

Olmayan aklın tutulması karşısında ne yapılır??
Sürekli öğrenmek iyidir.Öğrendiklerini doğru kullanabilmek daha iyi.(Eski lahit yazıtlarından alıntı.)
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Akıl Tutulması - Yazar: Şahin Sever - 27-04-2011, 21:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Şahin Sever - 28-04-2011, 20:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: auxilia07 - 30-04-2011, 01:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: İskender Altındiş - 30-04-2011, 09:25
=> - Yazar: Atilla Alpaslan - 06-05-2011, 09:58
43 - Yazar: Atilla Alpaslan - 04-06-2011, 02:17
Utanmazlar; utanmazlar! Çünkü “utanmaz”dırlar… - Yazar: Atilla Alpaslan - 20-03-2012, 13:36
Kişi kendini bilmeli... - Yazar: oguzcemakin - 21-03-2012, 23:49

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi