ZENGİN SPORU SATRANÇ
En son düzenlenen kulüpler şampiyonasında sonra satrancın geldiği noktayı kendimce gördüm ve çok üzüldüm. Süper Ligde takım sayısının düşürülmesinden sonra süper ligde tutunmanın ne kadar zor olduğu ve gerçekten sadece ligde tutunmak için bile ne kadar çok para gerektiği görüldü.Bilmiyorum bu iyi bişey mi yoksa kötü mü?

Yazımın girişinde Kulüpler şampiyonasından bahsettim.Eskiden süper ligde doğu ve güney doğudan Van, Siirt ,Diyarbakır yıllarca o zamanki adıyla 1. ligde mücadele ettiler.Bunun yanında her sene kulüpler şampiyonasına katılan Muş,Bitlis,Batman,Erzurum gibi iller de 1. lige çıkmayı zorladılar. bu sene ki Kulüpler şampiyasında bu illerin hiç birinden katılım olmadı. Ayrıca Türkiye genelinde de katılım azalmış durumda.

Bu neyin göstergesi?
TSF bu isimlerini zikrettiğim illerden gelen paralarla ne yaptı?
Neden bu illere geri dönüşüm olmadı?
Amaç sadece federasyonu zenginleştirmek mi?
Yoksa sporu yaymak mı?
TSF NİN yaptığı hangisi?

TSF bir ildeki satranç faliyetlerini ya da o ilin temsilcisinin başarısını Temsilcinin yaptığı lisans sayısıyla değerlendiriyor.Neden?
Ben söyliyim:
Lisans demek para demek.
Lisans demek sponsorluk demek.

TSF nin kapatılan forum sayfasında Doğu ve Güneydoğu halkının satranca çok meyili olduğunu ve Ferderasyonun bu konuyu ele alması gerektiğini yazmıştım. Biz yazdığımızla kalıyoruz .Bi köşemiz olmayınca mecburen forum köşerinde yazıyoruz. Ama eminim ki bir gün bu önerimi değerlendirecek bi yönetim gelecektir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi