Satranççılar bunlarmıydı?
Diğer baslıklarda gecen yazılardaki ifade şekillerini ''okuyabilmeye'' calıştıkça,satranççılar hakkındaki yargılarım değişmeye başladı.
O başlıklardaki yazıları yazan arkadaşlara teşekkür..Çocuğumun böyle bir kültür toplumuna girmesini önlediler.Çoçuğum bunlara karsı basarı kazansa ne olur ? Kitaplarımız yeter bize.Hoşçakalın Baba ve oğlu
Ara
tamer899 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Diğer baslıklarda gecen yazılardaki ifade şekillerini ''okuyabilmeye'' calıştıkça,satranççılar hakkındaki yargılarım değişmeye başladı.
O başlıklardaki yazıları yazan arkadaşlara teşekkür..Çocuğumun böyle bir kültür toplumuna girmesini önlediler.Çoçuğum bunlara karsı basarı kazansa ne olur ? Kitaplarımız yeter bize.Hoşçakalın Baba ve oğlu

Tamer,

En azından memnuniyetsizliğinizi birkaç cümleyle olsa da yazma medeni
cesaretinizden ötürü sizi kutlarım. Akşama kalmaz adresinize özel harekât
timimiz Matmatik'i yolluyoruz. Size özgür satranç forumun kurumsal
kimliğini sorgulamanın ne demek olduğunu enine boyuna anlatıversinler.
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
"Satranççılar bunlar mıydı?"

Bu soruyu sorduracak çok olayla karşılaştım ben de...
Bu soruyu sordum...
Bu soruyu sorduracak kişileri eleştirdiğim kadar, sizin çekip gitme tavrınızı da eleştirmek gerekiyor. Sizin tavrınız da en az diğerleri kadar zararlı. Çünkü siz müdahil olmayı ve olumsuzlukla mücadele etmeyi değil, çekip gitmeyi öneriyorsunuz. Bir tür hazırcılık değil mi sizinki de?

Tavrınız aynı zamanda satrancın ruhuna ilişkin hiç bir çıkarımınızın olmadığını gösteriyor. Bir yerlerden satrancın çok yararlı olduğunu duymuş ve bu yararlarından yararlanmak için gelmişsiniz ama beklediğinizi bulamayınca çekip gidiyorsunuz.

"Satranççılar bunlar değil" yalnızca.
Peki satranççı nasıl olmalıdır?
Siz bu soruyu yanıtlarsanız, eleştiriniz hedefini bulmuş olacak. Yoksa, son yıllardaki tehlikeli insan tipleri arasındasınız siz de; "Armut piş, ağzıma düş"... Uzun zamandan beri ülkemizi zora sokan insan tipi bu değil mi?
Yanlış soru.

"İnsan nedir, kimdir?" sorusuna karşılık bulmaya yeterince çalışmış olsaydınız bu gereksiz soruyu sormazdınız.

Saygılarımla...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi