106.000 EURO Ödüllü Turnuva !!!
*Avrupa Kadınlar Bireysel satranç Şampiyonası
Toplam katılımcı 103, Türk katılımcı 13.
Toplam Ödül: 106.000 Euro.

*2012 Türkiye Satranç Şampiyonası
Toplam Katılımcı 309
Toplam Ödül: 29.100 TL.

*2012 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası
Toplam Katılımcı 69
Toplam Ödül: 17.500 TL.

*Mart 2012 ELO listesi: 1034 Türk sporcu, Listenin en üstündeki bayan ve iki bay Milli Takımda yok!!

*2012 Satranç Olimpiyadı Türkiye'de.

* Türk takımları nasıl ve hangi kriterlere göre oluşturulacak?

* Dağ tavşana küsmüş, tavşanın haberi varmış, doğaya çok meraklı olan halk uzaktan seyrederken kendi kendilerine sormamışlar bile, dağa ne oldu tavşan nereye gitti diye. ve bir alıntı...
koyun gibisin kardeşim,
gocuklu celep kaldırınca sopasını
sürüye katılıverirsin hemen
ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.
ENİS BİLYAP
Ara
Sevgili Enis

Türk takımlarının tek seçici yöntemi ile TSF başkanı Sayın Ali Nihat Yazıcı tarafından seçileceğine inanıyorum. Buradaki temel kıstas ise oyuncuların performansları ve TSF ile ilişkileridir diye düşünüyorum. Bunun dışında benim bildiğim yayınlanmış bir Milli Takım Seçme kriteri yok. Bahsettiğiniz arkadaşlarımızdan Mert Erdoğdu ve Ekaterina Atalık'ın milli takımda oynamasının doğru olacağına inanıyorum.Ekaterina Atalık geçmişte yapılan bir milli daveti kabul etmemişti. Bu açıdan kendisi tekrar düşünülmeyebilir. Ama Mert Erdoğdu mutlaka oynamalı ve GM olması için önü açılmalıdır. Bunu başaracağına inanıyorum. Suat Atalık'ın ise ciddi problemleri nedeniyle güçlü bir oyuncu olmasında rağmen oynayabileceğini zannetmiyorum. Başarının temelindede en önemli unsurun uyum dayanışma ve iyi bir arkadaşlık olduğuna inanıyorum. Geçmişte yazışmalı satrançta dünya şampiyonu olan Norveç takımında bunun mükemmel bir örneği görülmüştü. Takım arkadaşı kaybettiği zaman sevinen bir oyuncu topluluğu asla başarılı olamaz. Ben 2 aydan beri Rus'lardan kopya çekerek kendimce zaten sınırlı sayıda olan bir oyuncu topluluğundan takım önerilerinde bulundum. Ruslar 5. takımı yazışmalı satranççılar yerine olimpiyatların yapıldığı yerin yerel oyuncularından oluşturmuştu. Duyduğum kadarıyla bizde 3 erkek 2 bayan takımı olacakmış.

Gelin herkes bu konuda Ateş ağabeyimizin hemen her konuda ifade ettiği gibi kimseyi kırıp gücendirmeden fikrini ifade etsin.

Belli olmaz... Belki güzel şeyler olur

Saygılarımla
Murat Akdağ
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi