ALİ İPEK
Eski Türkiye Şampiyonlarımızdan FM Ali İpek aramızdan ayrılmıştır.Cenazesi Ankara Karşıyaka Mezarlığı Camisinde kılınacak öğle namazı sonrası toprağa verilecektir.Tüm satranç camiasının başı sağolsun
262336_10150230713057225_649077224_69322...9516_n.jpg
[/b]
Ara
Sevenlerinin ve satranç ailesinin başı sağolsun.
Satranç camiasının başı sağ olsun..
Ara
Ali İPEK'e tanrıdan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve satranç camiasına başsağlığı dilerim.
ENİS BİLYAP
Ara
Allah rahmet eylesin. Sevenlerinin ve satranc camiasının başı sağolsun. Mekanı cennet olur inşallah.
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Değerli Hocamız Ali İPEK'e tanrıdan rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve satranç camiasına başsağlığı dilerim.

------------
Birol YÜCE
Ara
Ali İPEK'e Allah tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve satranç camiasına başsağlığı dilerim.mekanı cennet olsun.
İbrahim Tofan
Ara
Allah rahmet eylesin. Satranç camiamızın başı sağolsun. Kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerim.
Ara
ALİ İPEK'e Allahtan rahmet kederli ailesine ve satranç camiamıza başsaglıgı diliyorum!!! MEKANIN CENNET OLSUN ALİ AGABEY!

Ahmet Arda KILIÇ
Allah Rahmet eylesin...Mekanı Cennet olsun..
Bu aşamada kendisinin seçme oyunlarını dergilerde ve çeşitli web sayfalarında yayınlayabilirsek onu anmak için bir fırsat olacaktır.Onu yakından tanıyan bir arkadaşımız yaşam öyküsünün özellikle Satrancı ilgilendiren kısmını ve Satranca yaptığı hizmetleri anlatabilir.
Camiamızın başı sağ olsun...
Ateş Ülker
Ara
Allah Rahmet eylesin. Güzel bir insanı kaybettik hepimizin başı sağ olsun.
I am 26 years old and I'm Muslim man.
Ara
Huzur içinde yatsın... Sad
Ara
Ölüm, geride kalanlar için "ölüm"dür... Yakınlarına sabırlar diliyorum...
Mekanı cennet olsun. Başta ailesine ve tüm camiamıza başsağlığı diliyorum.
Ara
Allah rahmet eylesin.. Sevenlerinin başı sağ olsun..
Ara
Maziye baksam kimi görürüm
Ali İpek’ti benim idolüm
Görebilmek için kendisini
Onlarca kilometre yürürdüm

Şimdi toprağın altında bedeni
Ancak, unutmayışımın nedeni
Anılarımı hep düşünürüm
Ruhu girsin cennete ebedi
Ara
Sevenlerinin ve satranç camiamızın başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin...
Ara
BEN KENDISINI SAHSEN TANIMAM FAKAT TURNUVALARDAN GORMUSLUGUM VE DERGILERDEN OKUMUSLUGUM VARDIR. AMA HICBIRSEY BILMESENIZ DAHI BURADA YAZILANLARA BAKILDIGINDA DAHI NASIL BIR INSANI NASIL BIR SATRANC SEVERI KAYBETTIGIMIZ ORTADADIR. ALLAH RAHMET EYLESIN. MEKANI CENNET OLSUN INSALLAH. AILESINE VE TUM SATRANC CAMIASINA BASSAGLIGI DILERIM..
Ara
Satranç camiasının, yakınlarının ve kederli ailesinin başı sağolsun.
Yaklaşık bir hafta önce hastanede ziyaret etmiştik Hasan Salih Acar ile beraber. Moral ve cesaret vermeye çalıştık ama kabullenmiş bir haldeydi, hastalığına itiraz veya isyan eder bir hali yoktu. Oysa bizden bir hafta önce gidenler "neden" diye sorguladığını söylemişlerdi.

Eskiye göre daha seyrek görüşsek de 1987'den beri süren dostluğumuz iyi bir şekilde bitti! Keşke bütün dostluklar da mezara kadar sürse. Satranççılar olarak üzerini örttük son defa. Son yolculuğunda son ana kadar eşlik edenlere şahsen teşekkür ediyorum.

Neredeyse her satranççının bir anısı olan bir isimdi Ali abi. Hem asabi, hem de nazikti. Kırıcı olamayan asabi bir adamdı! Aynı zamanda bir fıkra ve espri deposuydu. Yeri geldiğinde, ilgili konuyu açıklayan veya son noktayı koyan bir espri, anı veya fıkra anlatır, taşı gediğe koyar, konuyu kapatırdı. Sanırım onun en çok bu tarafından etkilenmişimdir.

TED Satranç Merkezinin kurulduğu 1990'dan 2004 yılına kadar çok yakın mesaimiz olmuştu. İkili olarak elimizin değmediği bir tüzük, turnuva olmamıştır herhalde. Çok titiz ve dikkatliydi. Ben yazardım, o düzeltirdi. Arkasından güzel ve ilginç anıları hatırlayanlar da aynı titizliği göstermeli, en azından tarihlere dikkat edelim. Rahmetli böyle hataları hemen yakalardı. Geçmiş olayları, anıları anlatırken hiç şaşırdığını görmedim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi