Batuhan Daştan IM Normu Aldı!!
Karpos Açık Satranç Turnuvası 6-15 Nisan 2012 tarihleri arasında Üsküp-Makedonya'da sona erdi. Yarışmada genç sporcularımızdan CM Batuhan Daştan 2463 performans ile ilk IM normunu almayı başardı. Son sıralamaya göre yarışmayı GM Dragan Solak 7 puanla, CM Cankut Emiroğlu 6 puanla, IM Yakup Erturan 5,5 puanla, Ufuk Sezen Arat ve Ege Köksal 5 puanla, Melih Yurtseven 4 puanla, Yıldız Çavuşoğlu Solak ise 3,5 puanla tamamladılar.

kaynak: www.tsf.org.tr

Bu turnuvadaki genç oyuncularımızın başarılarını tebrik ederim.
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Devamını getirmesi dileklerimle Batuhan'a tebrikler.Gençlerimizi başarıları nedeniyle kutluyorum.

Hasan Fehmi Arat
Ara
Batuhan'ın başarılarının devam etmesini dilerim.Tüm gençlere Okul yaşamında da başarılı olmaları gerektiğini hatırlatırım.Planlı olmaları halinde derslerde de başarılı olmaları mümkündür.Bunun mümkün olduğunu tanınmış bazı satrançcılarımız kanıtlamıştır.Benim gençliğimde Okul ile Satrancın birlikte yürümeyeceğine inanıyorduk.Oysa halen 20-30 yaş aralığında olan birçok satrançcımız seçkin okulları sene kaybetmeden bitirdiler.Bazıları Üniversiteyi bitirdi ve meslek sahibi oldu.Mesleğine devam etmeden Satranca devam etmeleri kendi tercihlerine kalmıştır.Gerektiği zaman her iki kulvarda da ilerlemeye hazır olmaları uygundur.Duruma göre kulvarı değiştirmeleri mümkündür.Hiç kimse "Sadece satrançcı olacağım.Yüksek okul bitirmem gerekli değildir"şeklinde düşünmemelidir!Eğitim Satrançda ilerlemeyi kolaylaştırmaktadır.Yabancı dile de önem verilmelidir.Her zaman Almancanın bana Satranç için yararlı olduğunu söylemişimdir.İngilizce,Almanca,Fransızca dışında Satranç için Rusça da önem kazanmaktadır.Aramızda İtalyanca ve İspanyolca bilenler de olmalıdır!
Ateş Ülker
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi