30 Nisan 2012 Tarihli İl Temsilciliği Atamaları
Türkiye Satranç Federasyonu sitesini incelerken Temsilciliklerimiz Sayfasında 30 Nisan 2012 tarihinde bir çok ilin temsilcisinin değiştiğini gördüm.

Değişen İl temsilciliklerinden bazıları:

İstanbul: Rıza ÖNEY

İzmir: Emin Yasa ALTUN

Ankara:Haluk Sefa BÖLÜKBAŞI

Bursa: Ramiz ARABACI

Muğla: Selçuk ÇOLAK

Van:Lokman SEYİDHASANOĞLU

Bitlis: Mesut ARABOĞA

Afyonkarahisar:Alptuğ AKYILDIZ

Hatay,:Bülent AŞKAR

Temsilciliklerimiz Sayfas: http://www.tsf.org.tr/kurullar/il-ve-bol...eri/harita
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Ardahan İl Temsilcisi

Murat Sedat IŞIKLI

Atama Tarihi : 30.04.2012

Niğde İl Temsilcisi

Recep KARA

IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Sakarya İl Temsilcisi

Adem SOLAKUMUR

Bartın İl Temsilcisi

Yüksel YENİYAPI

Amasya İl Temsilcisi

Halil TERECİ

Trabzon İl Temsilcisi

Emre ENEZ

Kocaeli İl Temsilcisi

Halil İbrahim BERZAH

Kırşehir İl Temsilcisi

Ahmet KIDAM

Aksaray İl Temsilcisi

Cengiz KESER

Düzce İl Temsilcisi

Çetin KAYPAK

Kars İl Temsilcisi

Kürşat GÜVEN

TSF İnternet sitesindeki bu haberi epey zamandır birçok arkadaşımız gibi bekliyordum. Bu kadar merak etmemin iki sebebi vardı.
Birincisi, yaşadığım ilin temsilcisi değişir mi diye merak ediyordum.
İkincisi, Siirt il temsilcisi değişir mi diye merak ediyordum. Yani Bu başlığı açan İHSAN KILIÇ arkadaşımız temsilci olur mu olmaz mı merakı sarmıştı beni… Merakım giderilmiş oldu ve Muş İl temsilcisi de Siirt il temsilcisi de değişmedi. İşin doğrusu Muş’un temsilcisinin değişmemesi pek ilgilendirmiyor beni. Asıl ilgim Siirt’e…
Benim ilgim,çocukluğundan beri Satrancın içinde olan satranç aşığı, Hayatını satranca göre dizayn eden İHSAN KILIÇ kardeşimizin neden atanmadığınadır. İl hakemi olan, 2000 üzeri reytingi olan 2. kademe antrenör olan ve aynı zamanda bu atamayı yapan Sayın Yazıcı’nın kurullarından birinde görev alan bir kardeşimiz İHSAN KILIÇ. Ve hiçbir zaman satrancın siyasetiyle ilgilenmemiş etliye sütlüye karışmamış bir kardeşimiz İHSAN KILIÇ. Neden atanmadığıyla ilgili kafamda kocaman soru işaretleri var.Ayrıca belki de İHSAN KILIÇ kardeşimin duygularına tercüman olaraktan İSYANIM VAR…
Ara
Öncelikle yeni il temsilcilerine başarılar dilerim.Ben "İhsan Kılıç neden il temsilcisi olmadı?"sorusuna farklı yaklaşacağım.İhsan Kılıç'a oyuncu ve antrenör olarak ihtiyacımız var.Kılıç yönetici olduğu takdirde bulunduğu yerde oyuncu ve antrenör olarak onun yerini dolduracak kimse olduğunu sanmıyorum.Bence Federasyonun yaptığı atamalardaki tercihler yerine,mevcut önemli sorunları konuşalım!Örneğin bazı illerde dikey gelişmeyi hızlandıramıyoruz.Başka bir ifade ile UKD si yüksek,Elo puanı olan veya FİDE ünvanı alan usta oyuncu sayısı artmıyor.Oyuncularımızın Elo puanları olması gerekenin en az 100 puan altında kalıyor.Basit bir anlatım ile İhsan Kılıç'ın yanına ikinci bir Kılıç koyamıyoruz.10 yaş grubunda görülen kalabalık 18 yaşına gelirken ortadan kayboluyor.Bence bu önemli sorunları konuşalım!Bugüne kadar görev yapmış il temsilcilerinin önemli yanlışları olmuşsa o yanlışları da konuşalım!Özel isimleri de mümkün olduğunca az kullanalım!Bu takdirde istediğimiz amaçlara ulaşacağız!
Ateş Ülker
Ara
"Atanmak"

Bu sözcük demokrasinin neresinde yaşar?

İhsan KILIÇ iyi ki atanmamış?... Yoksa İhsan KILIÇ olmakla, İhsan KÖRBIÇAK olmak arasında git gel işin yoksa...

Atanmak?
Nedir atanmak?...
Ateş Hocam, sporculuk veya antrenörlük yönü olan kişilerin il temsilciliği yapması doğru olmayabilir. Ama bu kendi tercihi ise buna saygı duymak gerekir. İhsan Kılıç arkadaşımız zaten satrancı profesyonlce yapmıyor ve TSF yönetiminden böyle bi istekte bulundu. Benim gözümden isyan edilesi olay neden bu isteğinin karşılanmadığı değildir. Eğer siz satrancı yönetiyorsanız işi ehline vermelisiniz. Ehil kavramı Sayın Başkan tarafından oldukça görece kazanmış ki böyle bi tercih yapmış. Ben yıllarca il temsilciliği yaptım. ilk zamanlarda bir çok il temsilcisine örnek gösterildim. Bir seçim geldi geçti sen bu işi becerimiyorsun dediler. Birçok il temsilcisini ve o illerin sporcularını,hakemlerini,antrenörlerini yakinen tanırım. Çalışmlarını iyi bilirim. yapılan atamaların sadece satrancın gelişimi için olmadığı, başka hesapların da olduğu düşüncesinde olduğum için o yazıyı yazdım. Tabi İhsan Kılıç arkadaşım için de bu durumun kendisi için daha hayırlı olduğu düşüncesindeyim...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi