GENEL KURULDA KİMLER DELEGE OLMALI
Değerli Dostlarım,
Özerk döneme geçmemiz her ne kadar sevindirici oldu isede ideal bir seçim yapısına kavuşamadığımız ortadadır. Bu nedenle Mayıs ayında yapılacak tüzük değişikliği ile ilgili genel kurul son derece önemlidir. Mevcut taslağın ve önerilen taslağın önceden kamuoyuna duyurulmasında ve tartışılmasında yarar vardır.
Geçtiğimiz dönemlerde Genel Kurul Üyesi idim. Halen üzerime atılı bir karalamanın hukuki sürecini aşmak ve kendimi aklamak üzereyim. Herhangibir adli sicil kaydım da halen yoktur, inşallah da olmayacaktır. Tuhaf bir dönemden geçiyoruz. İnsanlar yapmadıkları bir konu ile kolayca suçlamaya uğrayabiliyorlar!! Bu konudaki açıklamalarımı hukuki sürecim tamamlanınca tüm yöneleri ve belgeleri ile açıklayacağım.
Önümüzdeki Genel Kurul da delegelik görevimin devam edip etmediğini henüz bilmiyorum. Ancak Genel Kurul da halen TSF'den maaş alan kişi, antrenör ve oyuncuların delege olarak oy kullanmalarında önemli sakıncalar görüyorum.
Kamuoyu ile bu konuda gördüğüm diğer sakıncaları da yakın zamanda paylaşmak istiyorum.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran
hsdalkiran
Sertaç bey,

hoşgeldiniz.

EDA:

Kimlerin genel kurulda delege olacakları, özerk
federasyon ana statüsünde açıkça belirtilmekte idi.
Bu da örneğin bir federasyonda 180 genel kurul
delegesi varken, diğerinde 220 olabilmesine olanak
tanıyordu. Daha sonraki değişiklerle delege yapısı
değiştirilmiş olabilir.

Örneğin benim türk satrancına bir katkım var mıdır
ya da tersi!! bilemem ama, genel kurul delegesi
olmak isterim doğrusu!

Son sekiz yılda internette satrançla ilgili binden
fazla ileti yazdım!! Eğer rekorumu egale eden
başka bir kişi daha varsa, o da genel kurul
delegesi olmak istesin!

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
ne alaka yani. olmalı, yapılmalılardan bahsetmeyelim. delegeler yayınlandımı biliyormusunuz.
Ara
Olağanüstü Genel Kurul Listeleri yayınlandı.

http://www.tsf.org.tr/images/stories/200...l-gsgm.xls
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Değerli Dostlarım,
Bugün TSF Genel Kurul Listelerini okudum ve TSF'nin delege konusunda rahatsızlık verecek konuyu dikkate almış olmalarından ötürü büyük memnuniyet duydum. Kendimle ilgili şu geçici dönemde delege olamamamı da anlayışla karşılıyorum. Ancak Kulüp delegeleri belirlenirken yanlışlıklar yapıldığını düşünüyorum. Gözden geçirilmesinde yarar var. Genel Kurulumuz hayırlı olsun. Tüzüğün önceden tartışmaya açılmasında yarar var sanıyorum.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran
hsdalkiran
Merhabalar;
Olağanüstü Genel Kurul Listeleri yayınlanmış olduğunu ,ama delege seçimindeki kriterlerin örtüşmediğini gördüm.Konya daki kulüpler şampiyonasında yanlış hatırlamıyorsam 40 dan fazla kulüp vardı ama ben 22 kulüp'ün genele kurulda temsil edildiğini farkettim.Geçen sene düşen Siirt neden 5 delege ile temsil edilir onuda anlayamadım.

Sevgi ve Saygılarımla;

Hasan Fehmi ARAT
Ramazan_Savas_SK
Siirt gibi Anatolia takımı da geçen yıl süper ligden düşmesine rağmen 5 delegeyle katılıyorlar. Bundan çıkardığım sonuç geçen sene süper ligde oynamaları 5 delegeyle katılmalarına yetiyor.
Saygılarımla...
Bugün açıklanan genel kurul delegelerine kısaca
göz attıktan sonra ilk izlenimlerim şunlar:

1. Delegelerin büyük çoğunluğu Ankara ve İstanbul'dandır.

2. En yoğun satranç etkinlikleri yapılan kentlerin başında
gelen İzmir'i temsil eden delege genel kurulda bulunma-
maktadır!

yü,

[sürecek]
Bir Siirtli satranç sever olarak satrançtan anlamayan insanların satranca neden yön verdiklerini anlamış değilim. Tsf'de bugun açıklanan delege listelerine baktığımda kendi ilime ait isimler ;satranc bilgisi ve ilgisi olmayan Gençlik Spor personellerinden oluştmaktadır.

Satrancın içinde olmayan birilerinin mevcut sistem sayesinde satranç delegesi sıfatını taşıması beni çok üzmüştür.
Siirt dışındaki delegelerde bizim ildekine benzer kişilerden oluşuyorsa; satrancın gelişmesinin önüne çekilmiş büyük bir perde vardır.
Satrancı yürekten seven insanların satranca yön vermesi dileğiyle...
Saygılarımla...
İhsan KILIÇ
3. Külup listelerinde, kulüp yöneticileri veya oyuncuları yerine
hakemler temsilci olarak bildirilmektedir.

Birkaç örnek vereyim:

-- Antalya İl Temsilcisi Mustafa Şahin, Antalya Deniz Gençlik S.K.
temsilcisi;

-- İstanbul GSGM İl Temsilcisi Simten (Kaya) Kanber, THY S.K.
temsilcisi;

-- TSF Asbaşkanı Tahsin Aktar, Adana Truva S.K. temsilcisi.

Bu durumu son derece sakıncalı buluyorum.

[sürecek]

PS: Az önce, Tsf web sitesinde genel kurul gündeminin ayrıntıları
gibi ek bilgiler yayımlandı.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi