Ayıp!
Bugün satranç life mayıs sayısı elime geçti. Ne göreyim? Yazarlar kadrosundan çıkarılmışım.

Mevcut yazar kadrosu: 19 kişi: Mert Erdoğdu, Yakup Erturan, Cem Pekün, Kuvay Sanlı, Melih Birgi, Deniz Taşdelen, Ilgaz Gümüştaş, Menderes Sargın, Deniz Seyhanoğlu, Barış Esen, Emine Süral, Dilara Börekçioğlu, Cemil Yener, Selim Çıtak, Suat Boztepe, Aydın Öndül, Ziya Sarıbıyık, Özgür Acar, Zeki Demircan.

Şimdi sorayım: hadi Cem'e bir şey demeyeyim o her sayıda yazıyor çünkü, ama Dialara ve Emine'nin yazarlar arasında sayılıp da benim sayılmamamı hangi insaf ölçüsüyle değerlendirebilirsiniz?

Saygılı olan bir dergi yönetimi önce haber verirdi ve hizmetlerime teşekkür eder, artık yazılarıma gerek olmadığını bildirirdi. Ben de boşu boşuna 2 gecede 1, 4-5 saatimi harcamamış olurdum.

Bu yapılan muamele tek sözcükle ayıptır! Bakalım ırkçılık, ayrımcılık, şike konularında mangalda kül bırakmayanlar birkaç sözcükle de olsa bu olayı telin edecekler midir?

yazışmak üzere,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Satranç life dergisinden Kadir Efe, az önce bir ileti yolladı. Bir kaç sayıda
yazım çıkmadığından ismimin yazarlar arasında yer almamış olabileceğini
belirtti. Derginin zaten bir yazar kadrosu olmadığını; yazarlar arasında
isimleri olanlardan bazılarının yazı yazmak dışında başka biçimlerde (röportaj; proje geliştirme vb) o sayıya katkıda bulunduklarını belirtti.

bilginize sunarım.

yazışmak üzere,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
HarunTaner Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bu yapılan muamele tek sözcükle ayıptır! Bakalım ırkçılık, ayrımcılık, şike konularında mangalda kül bırakmayanlar birkaç sözcükle de olsa bu olayı telin edecekler midir?

Sayın Taner;

Beni ve tahminimce bu foruma üye olanların çoğunluğunu hiç ama hiç ilgilendirmeyen kişisel probleminizi anlattıktan sonra, yukarıdaki satırları yazarak, özellikle benim açtığım bir konuya gönderme yapmış ve haklılığınız konusunda destek bildiren görüş istemişsiniz.

Öncelikle, Ayıp! diye nitelendirdiğiniz konuda, karşı tarafın nedenlerini sorma gereği duymadan feryat figanınız ve konuyla hiç ilgisi olmayan kişileri de olaya dahil etmeye çalışmanızı geçiyorum, 'kendi özel iş ilişkiniz bizi neden bu kadar ilgilendirmeli ve isyana sürüklemelidir'in izahını bir türlü veremiyorum?

Esas ayıp kabul edeceğim, öncelikle muhattabınız olan dergi yöneticileriyle konuşmadan ve işin aslını öğrenmeden suçlamaya ve saldırıya geçmenizdir.Dahası, isimleri bulunan diğer kişilerin adını vererek kendinizle kıyaslamaya kalkmanız ve 'Ben varken onların ismi nasıl olur?' tavrınız da ayrıca Ayıp! tır.

Derginin künyesinde de yer alabilirsiniz, başyazar da olabilirsiniz ve hatta kapağa, satmakta olduğunuz cdlerle birlikte büyük boy fotoğrafınız da konulabilir bir itirazım yok. Ne mutlu ki bana bunların hiçbiri olmasa da yaşamayı sürdürebileceğimden eminim. Kimse, sizin yazdıklarınızı dergisine basmak zorunda olmadığı gibi okumak zorunda da değildir.

Mangalda kül bırakmamakla küçümseyerek yargıladığınız konu,genel olarak sporla, ahlak değerleriyle, satrançla ve ülkenin bir numaralı satranç oyuncusu ile ilgilidir.Ülkenin en aktif 'satranç' forumunda yazılmıştır. 'Kanarya sevenler' ya da 'Vur patlasın,bilgisayar oynasın, birileri de yazsın' forumuna gönderilmemiştir.' Elbette Harun Taner'in isminin bir dergiden çıkartılmasının yanında bunlar da ne ki diyebilirsiniz? Kusura bakmayın ben günde 50 tane olur olmaz mesaj atarak forum kapattırmayı, hepimizin elinde bulunan bilgisayar analizlerini anlamsızca mesaj olarak sunmayı, internetin bir köşesinde satranç oynanan sitelerin rating listelerini yayınlamayı ya da telif hakkı olan onlarca filmi 3-4 dvd'de toplayıp 'kargo hariç' 60 liraya satmayı bilmediğimden, bu tip konularda mangalda kül bırakmamaya çalışıyorum.

Ben hayatımda insanların kendini bilmezliğine çok tanık oldum ama siz yine de beni şaşırtan bir performans gösterdiniz, tebrik ederim.

Sağlıklı günler dilerim...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi