Facebook sistemindeki arkadaşlık önerileri
Daha önce bildirdiğim gibi Facebook sisteminde tüzel kişilik adına yapılan arkadaşlık önerilerini
ilke olarak kabul etmiyorum.Buna karşılık adını soyadını bildiren ve özellikle Satranç toplumu
içinde tanınmış sayılan kişilerin arkadaşlık önerilerini ilke olarak kabul ediyorum.Özel kişilerin
kaç yaşında oldukları da önemli değildir.Satranç sevgisi 4 yaşındaki sporcu ile 94 yaşındakini
biraraya getirebilir.
Bu bakımdan tüzel kişilik,kulüp,dernek veya il adına arkadaşlık önerisi yapılmamasını rica ederim.
Bunun nedenini yakın zaman önce açıklamaya çalışmıştım.Geçmişde kimliğini saklamaya çalışan
kişilerin gerçek amaçlarını anlayamadık.Az veya çok Satranç ile ilgilenen kişilerinin kimliklerini
gizlemeleri için herhangi bir neden olamaz.Herhangi bir konuda kötü niyetimiz olmadıktan sonra,
birbirimizden çekinmemiz için de bir neden yoktur.Facebook sisteminde bana yapılan arkadaşlık önerileri
esasen satrançcıların sevgisini ve güvenini yansıtmaktadır.Büyük bir çoğunluğu da muhtemelen kimliğini
gizlemek düşüncesi ile hareket etmemektedir.Ancak ben herkesi gerçek adı ve soyadı ile hareket
etmeye çağırıyorum.Birbirimizi olabildiğince tanıyalım.Gelin gerçek isimlerimizle tanış olalım!
Ateş Ülker
Ara
Sayın Ülker vakti zamanında az çırpınmadık: http://forum.satranc.biz/viewtopic.php?t...highlight=
.

Bu forum başlığının yeri "Hayata dair" başlığı olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Basitçe Özgür Satranç Forum'un "İletmek İstedikleriniz" sekmesini, aklımıza gelen her konuyu veya her hangi bir konuyu ahaliye bil vesile yaymak için kullanırsak, Türkiye satranç ortamının genel çıkarları açısından önemli konuların gündem olabildiği ve saygı ve bilgi içeriği ile tartışıldığı, Özgür Satranç Forum'un "İletmek İstedikleriniz" sekmesi, FACEBOOK'UN hızla kayan yazı ve videoları gibi bir ortama dönüşme tehlikesi yaşıyor. Dikkatinizi çekmek isterim!
Sürekli öğrenmek iyidir.Öğrendiklerini doğru kullanabilmek daha iyi.(Eski lahit yazıtlarından alıntı.)
Ara
Ben Atilla beye katılmıyorum.Bu kod ismi ile yazı yazma konusu "iletmek istedikleriniz"bölümüne aittir.Bazı arkadaşlarımız bana kendilerinin benim yakınmamda adıgeçen kişiler olup olmadıklarını sordular.Benim en az bir defa gerçek adını yazısının altına yazmış olanlar hakkında herhangi bir şikayetim yoktur.
Bu kimliğini gizleyerek yazı yazanlar hem Satranç toplumu hem de Federasyon yönetimi için zararlıdır.Kod ismi "Hindistan Satrancı"olan bir üye bana arkadaşlık öneriyor.Satrançda çok iddialı olan bu ülke benimle niçin arkadaş olmak ister?
Ben yerli dinamikleri çok iyi tanıyorum.Lütfen bu son cümleyi dikkatle düşününüz!Kapalı kapılar ardında üst düzeyde konuşmalar yapandan başkasının adı ile başkasına kritik saldırılar düzenleyenlere kadar çok değişik örneklere tanık oldum!1967 denberi bu Toplumun içindeyim.Bütün sözlerimin ve yazılarımın arkasındayım.Hesabını vermekten kaçınacağım hiçbir sözüm ve yazım yoktur.Hep Türk Satrancını yüceltecek ilkelerin altını çizdim.Kendime kişisel çıkar sağlamak gibi bir kaygım olmadı.Onun içindir ki siz bir cümle söyleseniz ben 100 cümle söyleyecek durumdayım.Çözümsüzlüğü gördüğüm konularda da susmasını öğrendim.Artık asgari müşterekde buluşmamız gerektiğine inanıyorum.Bunu sağlayamazsak daha zor günler göreceğiz.
Ateş Ülker
Ara
Ben Ateş beye sonuna kadar katılıyorum.Bazı forum sayfaları vardır.Üyelerin pek çoğu kod ismi ile üye olurlar ve bu siteler çokta ciddiyet içermez.Satranç ciddi bir iş ise üyelerin gerçek isimleri ile yazı yazmaları gerekir.Yazdıklarından çekincesi olanlar var ise yazmasınlar.Fikirlerini kendilerine saklasınlar belki bir gün lazım olur.Satranç gelişsin istiyorsak gördüğümüz olumlu olumsuz pek çok konu yazılmalı tartışılmalıdır.Tabiiki hakaret aşağılama içermemelidir.Yazılar yapıcı ve öneri şeklinde olmalıdır.Son dönemlerde yazılan pek çok konu üstü kapalı imalı şekilde yazılmakta okuyanlar olarak en azından ben garipsiyorum.Kişiler anlatmak istediklerini dolanbaçlı yollarla anlatmamalı dobra dobra gördüklerini cesurca yazmalılar.Konular kişiselleştirilmemeli ve ayrıca kişiselleşecekse özel mesaj denilen bir seçenek mevcutolup bu secenek kullanılmalı.sağlıcakla kalın.
Ara
Konu sadece facebook değil arkadaşlar.Konu satranç ve satranç toplumu(biz bir aileyiz deyişi).Nasıl adam oluruz.Seversin sevmessin ama nasıl adam oluruz güzel laf be.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi