Alt Yapı Üst Yapı Sen Birde Bu Yazıyı Oku!
Ateş Bey
Sizin çeşitli zamanlarda bu “dikey gelişim” ile ilgili yazdıklarınızı ben arşivledim. Çok önemli konulara değinmişsiniz. Yan başlıkta devam eden yazışmalarda da çok güzel konulara parmak basıyorlar.
Peki, neden sonuç alamıyoruz? Allah aşkına şurada ve orada “körler sağırlar birbirini ağırlar” diyalogundan başka ne görüyorsunuz? Kendi aramızda konuşup yazışıyoruz.Bizleri kaç kişi okuyor? Kaç adet veli ve satranç oyuncusu bizim yaptığımız tartışmalardan haberdardır? Bu kadar lisanslı oyuncu ile velileri az sayıda insan mıdır? Bunların kaçı Türk Satrancının sorunları hakkında malumat sahibidir? Bu camia ortada ne olup bittiğini nasıl öğrenecek? Ortada bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bir sürü zevat dolaşıyor.
Bu tartışmaların sonunda diyelim ki uzayda yeni bir galaksi keşfettik. Kimin umurunda? İnsanlarımız okumayı sevmiyor. Peki, okumazsak nasıl bilgi toplumu olacağız? Türk Satrancının sorunlarını nasıl öğreneceğiz? Sorunu olmayana çözümü götürsen ne olacak?

Satrancı bilmeden nasıl oynayacağız? Şu A.Efe Ataman’a acıyorum. Müslüman mahallesinde salyangoz satıyor. Sorun bir kere kaç kitabı kaç tane satmış? Satranç kitabını okumadan satrancımızı nasıl geliştiririz?
Önümüzde Çanakkale ve İstanbul Uluslar arası satranç turnuvaları var. Bu turnuvalara ve de diğer turnuvalara giden arkadaşlar, orada gördükleri satranççı ve velileri bu foruma üye olmaya ikna etsin. Çaba göstersin. Para mara istemiyoruz bedava kardeşim, desin. Bir şeyler desin işte.
Okuyan ve yazan sayısını arttıralım. Hiç olmazsa bu forumda.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
İronileri kaçırmayalım - Yazar: Selçuk Aydın - 03-08-2012, 10:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 03-08-2012, 10:57
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 03-08-2012, 16:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Şahin Sever - 03-08-2012, 16:56
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 03-08-2012, 17:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 03-08-2012, 17:58
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 05-08-2012, 21:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 05-08-2012, 23:25
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 05-08-2012, 23:29
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 06-08-2012, 19:14