SPORUN ORTAK SORUNLARI
Avni Bey'le olimpiyat sırasında tanıştım. Kendisi hatırlar mı bilmiyorum, St. Pauli kulübünün özgürlükçü yapısından, endüstriyel futbolun dayatmalarından bahsettik. Çok keyifli, ancak kısa bir sohbetti. Dünya görüşünü olayları değerlendirme şeklinden anlayabildiğim, dobra bir insan.

Hüseyin Abi, son zamanlarda umudu azalmış bir görüntü veriyorsun. Peşpeşe yaşanan olumsuzluklar şevkini kırmamalı, mücadeleye devam.

Sol, ihtiyaçtan doğduğu zaman değerli ve üretkendir. Sadece satranççılar değil, sokaktaki vatandaşın çoğu, son terminolojiye ürkekçe bakar. Sendikal hak, örgütlenme gibi kavramlardan çekinir.

Satranç oyuncuları arasında örgütlenmenin gereği, giderek daha fazla ortaya çıkmaktadır. Adına sendika diyelim, oyuncular birliği diyelim, önemli değildir. Ateş Ağabey'in daha önce defalarca belirttiği bu gereklilik, adı üzerinde mutabakat sağlandıktan sonra gerçek yaşama dökülecektir.

Neden mi? Çünkü özellikle Süper Lig'de ve Kulüpler Şampiyonalarında yabancı oyuncular el üstünde tutulurken yerli oyuncular "elde var bir" olarak görülmektedirler. Bu oyunculara gerekli değeri veren ve ücret konusunda onları tatmin eden kulüplerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Nereye kadar? Bir yabancı oyuncuya ödenen para tüm oyunculara ödenenden fazlaysa burada bir sorun vardır. Yerli oyuncuların uyanma ve değerli olduklarını anlama vakti gelmiştir. Özellikle 2100-2300 ELO aralığındaki oyuncular er ya da geç isyan bayrağını kaldıracaklardır. Buna inanıyorum. Onların haklarını koruyan bir sendikanın ya da birliğin kurulma vakti gelmiştir.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
SPORUN ORTAK SORUNLARI - Yazar: avni katipoğlu - 14-09-2012, 01:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 14-09-2012, 09:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 14-09-2012, 20:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 14-09-2012, 21:55
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: sena nur kaya - 14-09-2012, 22:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 15-09-2012, 09:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 15-09-2012, 18:44

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi