Turnuvaların Sınıflandırılması ve Antrenman Takım Kriteri
Satranç Akademisi olarak merkezlerimizde ve çalıştığımız okullarda uyguladığımız ( uygulamaya çalıştığımız ) antrenman ve turnuvalara katılım yönergemizin, alanda çalışan diğer antrenörlere de yararlı olacağını düşünerek sizlerle paylaşmak istedim. Elbette eksik belki de uygulamada zor olan konular olacaktır bu konuda yapıcı desteklerinizi bekliyorum.

Satranç Akademisi olarak birçok okula antrenör desteği sunuyoruz, okul sayısı 15'i geçti. Kimi kurum ile bireysel kimileri ise kurumsal anlaşmalarla çok sayıda antrenörümüze istihdam sağlamaya çalışıyorum.

Ancak iş bununla kalmıyor Akademi olarak belirli bir sistem ve iş tanımı doğrultusunda çalışmaya özen gösteriyoruz. Bu kapsamda çalıştığımız merkezlerde ve okullarda mevcut dersin dışında aşağıda adı geçen kriterleri sağlayan öğrencilere ekstra olarak, ücretsiz antrenman desteği sağlıyoruz. Böylelikle turnuva çalışmalarına katılıyoruz. Ancak her öğrencinin de her turnuvaya girmemesi lazım. Bu konuda da turnuvaları belirli kriterler çerçevesinde sınıflara ayırdıK. Bu sayede hangi sporcuların hangi turnuvalara gireceği de ortaya çıkmakta.

Bu sınıflandırma görecedir ama aşağı yukarı size bir fikir verir. Yararlı olması dileğiyle. Yazının devamına aşağıdaki link yardımıyla ulaşabilirsiniz.

http://satrancakademisi.blogspot.com/201...rleri.html
Menderes Sargın
Satranç Akademisi
Eğitim Merkezi
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi