Şimdi Uzaylılara karşı savaşmak zamanıdır
pek yazı yazan biri değilim, genelde izlemeyi uygun görüyorum fakat bu takma isim kullanma konusunun üzerine nedense son zamanlarda fazlaca gidilmeye başlandı ve bu konuda söyleceklerim var. internet ortamında anonim yazı yazabilme, fikir ortaya koyabilme özgürlüğü dünyada artık "olmazsa olmaz" bir özellik olmasına rağmen ülkemizde halen eski düşünce tarzı devam ediyor. bunun sebebi ise malumunuz "baskı, sansür, dışlama" gibi ilkeleri benimseyen çeşitli yönetim sistemleri. bizde "fikir" yerine genellikle bu fikri ortaya atan "kişi" üzerine yoğunlaşılır. eğer kişi muhalefet ise fikri önemli değildir. bunu en basit internet sitesi yöneticilerinden tutun da ülke yöneticilerine kadar her seviyede görebiliyoruz. bu düşünce oldukça yanlıştır, "önyargı" karşılıklı fikir alışverişinden doğacak yeni imkanları baltalayan en büyük etkendir.

ayrıca takma isim konusunun özgür satranç forum'da son zamanlarda üzerine düşülmesi ise zamanlama açısından manidardır. reklam amaçlı girdi yazan botları seçimin yaklaşmasına bağlanması da doğru değildir. bu botlar her forum sitesinde zaman zaman ortaya çıkarlar, hatta mail gruplarında bile maalesef bu botlar barınabiliyorlar.

yazımın ilk paragrafı bu başlığa uygun olmayabilir, yine de yeri gelmişken "fikir"lerimi dile getirmek istedim.

saygılarımla
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: sadullaheken - 15-10-2012, 18:33
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: sssarper - 15-10-2012, 19:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 16-10-2012, 10:19

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi