Ayrılanları geri döndürmeyen gerçekler nelerdir ?
merhaba Feti Bey,

Alıntı:Bir spor federasyonu (örneğin; Futbol Federasyonu) yıllarca değil birkaç yıl başarısız olsa seyirci, taraftar, yöneticiler bir şeyler yapmak gerektiğini bilirler. Antrenöründen tutunda, başkanına varana kadar ilk önce özeleştiriler başlar, sonra istifalar olur ve yeni antrenör, yeni başkan göreve gelir. Bu süreç başarıyı yakalayana kadar devam eder. Futbol takımı başarılı olduğu, hedefleri gerçekleştirdiği sürece de mevcut yönetim devam eder. Tüm spor branşlarında genellikle böyledir. Fakat bir spor branşı düşünün ki birkaç yıl değil uzun yıllar boyu başarı yüzü görmemiş, bırakın ilerlemeyi bir arpa boyu dahi mesafe alamamış. Yönetim ise hep aynı yönetim. Burada bir terslik, bir çelişki var.

federasyon ve yönetim değişikliği ile ilgili düşüncenize kısmen katılmıyorum. Lakin yapılan değişiklikler de başarı getirmemiştir. İstistai durumlar hariç. Temel sorun yöneticilerimizin ( gelen veya giden ) birşeylerin eksik olmasıdır. Altyapıya ve üst yapıya ( yerli sporcu ve yerli antrenör ve çalıştırıcılar) yeteri kadar çaba ve sabır gösterilmiyor.

"taşıma suyla değirmen dönmez" demiş atalarımız. yabancı sporcu ve çalıştırıcılar ile belki kısa süreli başarılar elde edilse de uzun vadede sürekli dışa bağımlı olmamız sebebiyle başarı gelmeyecektir.

paramız olduğu sürece bu değirmen döner belki ama paramız sürekli dışarıya akar.

Saygılarımla,
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Günay Özgür - 16-10-2012, 10:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 18-10-2012, 11:31

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi