TSF Başkan Adayı Gülkız Tulay Hanımın Web Sitesi
Gülkız Hanıma başarılar diler,bol satrançlı güzel günler bizim olsun derim.Saygılarımla..
http://www.gulkiztulay.com
Ara
Cengiz beye olduğu gibi Gülkız hanıma da başarılar diliyorum. Satranca daha iyi hizmet edenin kazanması dileğiyle.
Ara
Web sitesi hayırlı olsun, şık olmuş.

Adaylarımızın özellikle teknoloji konusundaki öngörülerinin, Türkiye satrancında var olduğundan sıkça bahsedilen birtakım sıkıntıların giderilmesinde önemli rol üstleneceğine inanıyorum.

Başarılar diliyorum.
Abdulkadir Bener
Cengiz beye olduğu gibi Gülkız hanıma da başarılar diliyorum.

Gülkız Tülay Hanım web sitesini neden bu kadar geç yayına soktu merak ediyorum. Halbiki başkanlığa adaylığı Temmuz ayında belli idi.
Düşünceme göre federasyonda her hangi bir değişiklik olmayacak ve yapmayı planladığı bir çok projeyide gerçekleştiremeyecek.

Diyeceksiniz ki neden?

Bu projeleri yapa bilmesi için öncelikle güven vermesi lazım, o güven verici bir duruşu yok.

Sayın Gülkız Tülay Hanımın Vaadleri

Okulda satranç öncelikli olmaya devam edecektir. Zaten okullarda satranç egzersisi yapan birçok öğretmen bulunmakta ama sadece ücret karşılığı bunu nasıl önleyecek.

İnternet tabanlı satranç öğrenimi ve uzaktan eğitim, stratejilerimizden olacaktır. uzun zamandır AGEY Asbaskanlığını yapan Sayın Gülkız Tülay hanım hangi illerde alt yapı çalışmalarına önem vermiş acaba, yapılmayan bir alt yapı çalışmasını nasıl ayağa kaldıracak.

Kulüplerimizin kendi güçlü maddi yapılarını oluşturmaları ve sponsor bulma konularında gerekli destek sağlanacaktır. Kulüpleri sadece seçimden seçime hatırlayan bir yönetim mi oluşturacak yoksa sürekli kulüplerle birlik beraberlik içindemi hareket edecek. Hiç sanmıyorum seçimden sonra hepsi unutulacak.

Medya ve kamuoyu etkisinin artırılması için çalışmalar sürecektir.
Kardeşim hangi medyadan bahsediyorsunuz. Ülmekemizde yapılan Dünya çapındaki turnuvaları, olimpiyatlara yer medyadanmı? Nasıl İletişim kurulacak, Sadece İş Bankasının birinci Lig reklamlarıylamı tanıtacaksınız. Ne spor kanallarında ne de gazetelerin spor sayfalarında satranç sporuna yer verilmiyor bunu nasıl oluşucak.

Satranç eğitim kulüplerinin desteklenmesi konusunda gerekli standardizasyonun oluşturulması, sınıflandırılması ve tanıtılması sağlanacaktır.
Satranç Eğitim Kulüplerine ve merkezlerine yıllardır yönetiminde olduğu fedarasyon yardım yapmadığı halde kendi bunu sağlayacak. Kulüpleri nasıl destekleyecek.

Kurullarımızın işlevsel ve etkin hale gelmesi sağlanacak ve bu amaçla yeni kurullar oluşturulacaktır. Bu vaad hiç inandırıcı değil, satranç turnuvalarına bakarsanız aynı hakemlerin görevlendirildiği göreceksiniz. Neden anadoludan hakemler görevlendirilmiyor. Bunu nasıl önleyecek Hakem Görevlendirilmesinde bir düzen sağlayabilecekmi?

Türkiye Küçükler Şampiyonası gibi yüksek katılımlı turnuvalarda görev yapacak "Halkla İlişkiler" bölümü ve elemanları oluşturulacaktır. Türkiye Küçükler Şampiyonasında yıllarca velilerin kanı emildi. Neden şampiyona anadolu illerinde değilde her sene antalyada yapılıyor. Bir rantmı var.

İl Temsilcilerinin daha rahat, huzurlu, verimli ortamda çalışmaları ve maddi problemler yaşamamaları için gereken önlemler alınacaktır.
İl Temsilcilerinin nasıl çalıştıklarında haberleri varmı acaba, Satranç sporuna özveriyle katkı sağlayan il temsilcileri ezilirken, satranç sporuna katkı dahi sağlamayan il temsilcileri neden el üstünde tutuluyor. Seçimden sonra il temsilcilerini ne şekilde seçeçekleri ise mechül zira Yeni Federasyon başkanının seçilmesiyle il temsilcilerinin de görev süreleri bitiyor.

Antrenör yetiştirme ve geliştirme programları önem kazanacaktır.
Antrenörlere gereken ilgi ve alaka gösterilmiyor, beleş para kazanma yolunda bulunan Antrenörlere ilgi daha fazla inşallah bunu önler.

Hakemlerimizin atamalarındaki sistem gözden geçirilerek iyileştirilecektir. Bırakın Federasyonu illerde dahi hakem atamalarına dikkat ettiyseniz, genelde aynı hakemler görev yapmaktadır. Bu neyin nesidir bilmiyorum.

Hakemlerimizin en iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için gelişim kampları gibi gerekli organizasyonlar yapılacaktır.

Milli Takımlar, uzun yıllara yayılan stratejilerle yönetilecek, önümüzdeki 10 yılın milli takımlarının havuzu oluşturulacaktır.

Sportif başarılar desteklenmeye devam edilecek, ödüller verilecektir.

Milli Takımlarımız dünyanın en iyi antrenörleriyle çalışmaya devam edeceklerdir.

Milli Takımla ilgili ise bir şey söylemeye gerek bulmuyorum. Çünkü Bizim kendi oyuncularımız dururken neden yurt dışından oyuncu transfer ediyoruz. Yani yabacı oyuncular bizim yerli oyunculardan daha iyi mi performans sergiliyorlar.
Lisans sayımızı arttırmaya yönelik çalışmalar devam edecektir.

Ara
Sayın Satrançseverler,

Vaatlerde, Eski MHK Başkanı olan pasif bir hakem olarak özellikle hakemlerle ilgili olanları inceledim.

Bunları vaadeden kişinin 8 yıldır TSF Yönetiminde ve hatta Asbaşkan mevkiinde olan bir kişi olduğuna inanmak mümkün değildir.

Bu deklarasyonlar TSF'nin Sayın Ali Nihat Yazıcı ile özdeşleştiğinin, yani tek adamlığın geçerli olduğunun bir kanıtıdır. Çünkü TSF Asbaşkanı bile pek bir şey yapamamıştır.

Sayın Gülkız Tülay'ın Federasyonda bir masası olacak olan ANY'nın kontrolü dışında yeni bir faaliyet gerçekleştirebileceğini düşünemediğimi sizlerle paylaşmak isterim. Çünkü ANY Gülkız Hanımı adayı (yani kontrolü altındaki kişi) olarak açıklamadı mı?

Hasan Salih ACAR
Uluslararası Satranç Hakemi
TSF Merkez Hakem Kurulu Eski Başkanı
Ara
Ben şahsen Gülkız hanımın kukla olacağına inanmıyorum.Gülkız Hanım son derece başarılı bir iş kadınıdır,satranç sevdası ona çoğumuzun yaptığı gibi bir çok fedakarlıklar yaptırmıştır.Kurucusu olduğu kulüpler de çalışan öğretmenlere en iyi imkanları sunmuştur.
TSF Başkanlığı gibi bir unvana ihtiyacı yoktur.Kendi ayakları üzerinde durabilen, başarılı bir iş kadınıdır. Aramız da kaç kişi var ben uydu olabilirim diyen..Veya kimler uydu olur ?.Neden uydu, kukla olur bir insan ?
Henüz seçilmeden bu kadar önyargı ve eleştiriyi haketmiyor.Saygılarımla..
Ara
Sayın Gülkız Tülay'ın seçilebildiği taktirde elinden geleni yapmaya çalışacağına ben de inanmayı çok istiyorum.

Ancak Sayın Ali Nihat Yazıcı, Sayın Gülkız Tülay'ı aday gösterdiği açıklamasında;
"Bir yere gittiğim de yok üstelik. Yine odamda olacağım, yine Türk Satrancı için çalışacağım. Bir unvana da gerek yok üstelik. Sayın Başkan ve yeni seçilecek kıymetli yönetimimiz benden hizmet istediği sürece TSF''de, ya da yurt dışında Türk ve Dünya Satrancının hizmetinde olmaya devam edeceğim."
ifadesini kullanmıştır.

"Yine odamda olacağım" derken TSF Başkanlık makamını bile boşaltmayı düşünmediği anlaşılmaktadır.

Bu ifadelere göre bir değerlendirme yapanlar nasıl önyargılı olmakla suçlanabilir?

Hasan Salih ACAR
Uluslararası Satranç Hakemi
TSF Merkez Hakem Kurulu Eski Başkanı
Ara
Ben buna inanmamız gerektiğini düşünüyorum.Siz Sayın Hasan Salih Acar Bey..TSF Başkanı Sayın Ali Nihat Yazıcı ile çok özel bir geçmişe sahip olabilirsiniz..Hiç kimsenin yakın olmadığı kadar yakın veya çok uzak..Bu yönetimde ki bir çok kıymetli insan uydu mudur?
Gülkız hanım, çok çalışkan ve fedakar gerçek bir satranç sever olduğu için bu göreve talip olmuştur.Saygılarımla..
Ara
Hastaydim, sahalardan uzak kaldim biraz...

Mustafa33Arslan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Gülkız hanım, çok çalışkan ve fedakar gerçek bir satranç sever olduğu için bu göreve talip olmuştur.Saygılarımla..

Okuyalim bakalim kim ne demis:

`Ekip olarak birlikte karar verdiğimiz ve bayrağı bizden alıp çok daha yukarılara götürecek çok kıymetli bir dostumuza, bir arkadaşımıza, hepimizin tanıdığı Türkiye'nin en büyük satranç kulübü başkanı Gülkız Tulay'a devrediyoruz.` 14.Temmuz.2012 Ali Nihat Yazici, Yemekte`

Ayni aksam Gulkiz Tulay ne demis:

`Adaylıkla ilgili konu gündeme geldiğinde Sayın Başkan ve çok değerli yönetim kurulundaki arkadaşlarım bu onurlu göreve beni layık gördüler.` Ayni aksam Ali Nihat Yazicidan sonra konusmus. Yani demis ki beni onlar belirledi ben aday maday olmadim, resmen ihale bende kaldi demis yani sizin anliycaniz.

Bi de birseyler daha soylemis Gulkiz Hanim:

`Son üç yıldan beri alt yapıdan ve milli takımlardan sorumlu Asbaşkanım. Son zamanlarda Milli Takımın ve Aygeg'in gösterdiği başarılarda ufak da olsa katkım olduğuna inanıyorum...` Burda ne demek istemis ben anlamadim ya neyse.

:?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi