Gülkız Hanım, Başkanlık, Artılar ve Eksiler
Sevgili Oktay Abi,

Yazımda öyle demek istemedim. Özetlemem de pek mümkün görünmüyor aslında; fakat ille de kısaltmam gerekiyorsa şunları söyleyebilirim:

1) Gülkız Hanım satranççı değil. Ama satrancın içinden birisi. İki tane milli satranççının da annesi. Bu da eksiğini büyük ölçüde kapatıyor. Ayrıca satrancı satranççılar yönetecek diye bir şey de yok... Satrancı en iyi yönetecek olan kimse o yönetsin..

2) Gülkız Hanım'ın eğitim düzeyi bu iş için yeterli görünmeyebilir ama işindeki ve hayattaki genel tecrübesiyle, doğru bir ekip kurduğu takdirde bu açığını da kapatması mümkündür.

3) Gülkız Hanım kesinlikle Ali Nihat Bey'in kuklası olmayacak. Ya bir miktar etkisi altına kalır, ya da Ali Nihat Bey ile çatışır ve sonunda işi Ali Nihat Bey ve adamları olağanüstü genel kurula götürür..

Sonuçta Gülkız Hanım tek aday olsa ve bana "sence hanımefendi başkan olsun mu?" deseler, %50'nin üzerinde bir oranla "evet, olsun" derdim. Ama Cengiz Abi için aynı şey sorulsa "%100 evet" derdim..

İkisi de tanıdığım kadarıyla değerli insanlar.. Bir seçim yapmak gerekiyorsa, benim tercihim bu yönde olurdu diyorum.. Zaten Ali Nihat Bey'in aday ol(a)madığı her seçimin galibi net olarak camiamızdır.. Her iki adayın da önceki başkandan daha iyi olacağı kesin..

Selam ile..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 23-10-2012, 23:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 27-10-2012, 00:24

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi