Satranç denilince aklınıza kim geliyor?
İlinizde, ilçenizde, hatta kasaba ya da köyünüzde, satranç denilince aklınıza kimler geliyor? Tüm Türkiye tanısın aklınıza ilk gelenleri.
...
Ara
abidin ünal... daha birçok kişi war aklımda ama . ilk o
Ara
SEZER AZGIN gelir her zaman aklıma. belki içinizde tanımayanlar vardır ama benim ilk ve tek hocam. bana satrançtan da öte birçok şeylerin olabileceği de gösterdi. teşekkürler hocam tekrardan...
Ara
Satranç denilince benim aklıma Kumluca'da bir çok başarılı işe imza atan Sadullah Eken geliyor.
Ara
Çok sevdiğimiz Vatan abiden bahsetmeden geçemem burada :-)
Ara
Bahsedin ama?!
BURAK ÖZEN ile MESUT SEVİNÇ (AYDIN-Nazilli) kendime,Antrenör olarak yakın çevremden tutun ülkemizi yurt dışında temsil eden öğrencime kadar tüm kazanımlarımı bu iki satranç talihsizine borçluyum,talihsiz diyorum çünkü onlar hakkettiği yerlerin kenarında bile değiller
Veli TURAN
Ara
satranc deyince aklıma ilçem olan kumluca' da sadullah bey ve erdeniz yavuz geliyor ilde satranç deyince satranç emekçisi olan abidin ünal oyuncu olarak önce antalya'nın gururu barış esen, ülke çapında yine barış diyeceğim ben biraz duygusal gibi görünse de bence öyle ve dünyada satranç deyince günümüzde topalov' beğeniyorum. Ayrıca ilimizde gerçekten iyi oyuncular var bunlardan başta takım arkadaşım ve ağabeyim yavuz abim daha sonra bülent erşahin, hasan kara, volkan yoleri.. başta sayabileceğim isimlerdir. teşekkür ederim sadullah bey sizi de bir satranç emekçisi olarak yürekten her zaman kutluyorum bunu da söylemek istedim . kalın sağlıcakla
Ara
Çok teşekkür ediyorum. Mahçup ettiniz beni.
...
Ara
Benim aklıma Mehmet Metin geliyor. Eski dostum. Üzerimde çok emeği var Smile
Ara
belki biraz da satranç denilince kaç kişinin aklına siz geliyorsunuz bu da ayrıca önemlidir??
benim aklıma belli birisi gelmiyor..çok başka başka hocalarımın arkadaşlarımın emeği var üstümde..satranç deyince aklıma sanırım yaş grupları geliyor..en sevdiğim turnuva:)

kolay gelsin..
gel gel berû ki savm u salâtın kazası var
sensiz geçen vakt-i hayatın kazası yok
Ara
BİR ÇOK KİŞİ GELİYOR AKLIMA TÜRKİYE'DEN:
Sn Nevzat Süer (Türkiye'nin Sanatçı Ruhlu Satranççısı) başta, Sn Demir Büyüközkaya (Zamanın üstün taktik oyuncusu), Vatan Hacıefendioğlu (Saygıdeğer satranç emekçisi), Sn Ateş Ülker (Yılların eskitemediği satranç yorumcusu), Sn Kahraman Olgaç (En uzun nefesli satranç yöneticisi "DAHA DA UZUN NEFESLER DİLERİM"), Sn Mehmet Güzelsoy (Adana'da satrancın tohumlarını eken saygıdeğer amcamız), Dr Metin Sürmeli (Denizli'de satranca ivme kazandıran ülkemizin yeterince yararlanamadan göçüp giden değerimiz), sayamadığım ve gelecekteki binlerce satranç emekçisi diyorum.
Saygılarımla.
PİYON SATRANCIN RUHUDUR. PHİLİDOR.
Ara
Tabiki J.R Capablanca ve Viswanathan Anand Big Grin
Ara
Demir Büyüközkaya.
Demir abimiz bir tanedir
Ara
arkadaşım muratkeser,hocam ümit parçaoğlu satranç denilince ilk aklıma onlar gelio
benim için vezir degil at daha onemli
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi