Satranç Camiasındaki Renkli Kişilikler ve Anekdotlar
Ablalarım, ağabeylerim, arkadaşlarım, kardeşlerim,

Hiç bu forumu satrançla ilgisiz birinin incelemesine önayak oldunuz mu? Ne tepki veriyorlar, biliyor musunuz? Ben biliyorum: "Ne bu böyle yahu? Mali müşavirler forumu gibi!"

Gerçekten de dışarıdan bakan biri, satranç camiası bireylerini "federasyon, ibra, seçim ve saireden söz eden, başka şeyden de anlamayan kişiler" olarak tahayyül ediyor. Bereket versin; gerçekler çok daha farklı: Camiada çok sayıda renkli kişilik ve satranççıların tarihinde çok ilginç ve gülünç olay var.

Etrafınızda gördüğünüz ya da sizin başınızdan geçmiş ilginç olayları da burada aktarırsanız, dışarıya karşı hem daha doğru bir portre çizmiş oluruz , hem bilmediğimiz öyküleri öğrenme fırsatı buluruz, hem de bu öyküler kaybolmamış olur. (Hikayeleri anlatırken aman, "Doğru portre" ifadesine dikkat Smile )

Özellikle satrançta son bir-iki on yılda atılım yapan kentlerden bir çok yeni -ya da bilmediğimiz- hikaye çıkacağını düşünüyorum.

Neler var eteklerinizde? Dökün! Smile
Ara
Can İnce'nin yazısını okuyunca farkettim ki, forumda bir mizah köşesine ihtiyaç var. Ama satrançla ilgili, içinde satranç olan olay ve anılarla sınırlı tutmak lazım bence. Yoksa "Temel veziri eline almış .." şeklinde fıkralar doluverir. Forum Yöneticilerimiz, yeni bir sayfa açabilir miyiz acaba?
Selamlarımla
Ara
Alıntı:"Temel veziri eline almış .."
Eh, bu zaten tek başına fıkra gibi! "Beğen" butonu yok mu bu forumda? Smile
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi