Satranç ve düşünceler (özlü sözler)..
Bu başlıktaki amacım, kişisel maç deneyimlerimizin ya da tanık olduğumuz maçlara dair izlenimlerimizin sonuçlarını özlü sözler şeklinde paylaşmak..Forumda biraz farklı bir hava olsun istedim..Öncelikle kendimize ait cümleler yazmaya çalışalım..Ancak Tal'in, Lasker'in ya da Tarrach ve diğer efsanelerin laflarını da yazabiliriz..Onları da tartışabiliriz..Özlü sözlerimize ya da cümlelerimize katılmamak serbest olup..konu tartışma boyutuna da taşınabilir..Bir anlamda satranca dair fikir jimnastiği olsun istedim....Müsaadenizle başlatıyorum:

"Geçer piyon / piyonlar mantığı ile oyunlar almaya başladıysanız..satrancın genel stratejisini anlamaya başlamışsınız demektir.." Yusuf ÖMÜR

*
"Oyun içerisinde önemli bir detayı rakibinizin görmediğini varsaymak ve ona göre stratejinizi kurgulamak, tam bir yanılgı içinde olduğunuzu gösterir.." Yusuf ÖMÜR

*
"Şahınızın bir karelik hareket kabiliyeti, oyun sonunda aslında onu size vezirmiş gibi hissettirir.." Yusuf ÖMÜR..

*** yani anlatabildim değil mi? Biraz da satrancın kendisini yazışalım istedim..Herkese satranç dolu güzel günler dilerim.. Smile
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi