Sevgili Ali İPEK
Satranç dünyamızın, saygın, beyefendi, nüktedan kişiliği ve örnek sporculuğu ilesatranç anlayışının sembolü değerli büyüğüm, dostum, Ali İPEK.

Bu akşam yine “anıların çubuğu” nu yakınca bak, neler geldi aklıma.

Tasarladığın logonla her zaman aramızdasın!

Ama yalnızca o mu?

Turnuvalardaki centilmence mücadelen, dürüstlük ve disiplin anlayışın, ama en çok o inanılmaz esprilerin, her biri mutlaka bir hayat dersiyle biten, anlatımı sadece sana özgü o maç anıların.
Oyunlarında neredeyse seninle birlikte nefes alan taşların.
Çoğu gözümün önünde, her dem çok taze...

Bunlardan birini izninle, paylaşmak isterim.

… 2011 Mayıs’ı. Ankara ‘da, Arena Spor Tesisleri’nin önünde MEB Satranç Finali, sohbet ediyoruz. Sen son ameliyatından yeni kalktın ve aramıza geldin. Veteran Ulusal Takımı konuşuyoruz. Yaşın gereği seçilme ve oynama şansı en yüksek oyuncu olarak herkes seni görüyordu. Sohbetin ortalarına doğru sana--- AYNI TAKIMDA BİRLİKTE OYNAMAK ve HAZIRLANMAK !---teklifimi yapmıştım. Sen de espriyi anlayıp 3.masada o zaman tedavisi sürerken bile turnuvalara ameliyatlarını erteletip, kaçamak yapan, olma umudu taşıyan rahmetli Nurettin REİS’ i transfer teklifi fikriyle, takımın adını da - ONKOLOJİ ASLANLARI- koymuştun.

Sadece dördüncü masamıza oyuncu arıyorduk.

Son zamanlarında bunu REİS’e de anlattım, telefonda. Koca Dev’in kısık-kısık ,son kahkahasıydı…

Bunu unutamam!

Sonra ikiniz de sessiz sedasız, transfer oldunuz.
Artık takım dağıldı.
Ben ise, birlikte maç yapacağımız “rakiple” yalnız kaldım… Bana, şimdilik beraberlik teklif ediyor.

Mücadelem, ben de yanınıza transfer olana kadar sürecek,
Sevgili Dostum.
...

Genç kuşaklara örnek teşkil eden “satranç anlayışına”,
O’ nu sevenlerine…
“ÜLKE SATRANCIMIZIN ve TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU’NUN SEMBOL İSMİ”

VE SATRANCA ADANMIŞ BİR HAYATA,

Sevgili Dostum, Ali İPEK’ e
Saygıyla.
(Ölüm tarihi 07.mart 2012)
- MATRANÇ -
Ara
Son zamanlarda okuduğum hiçbir yazı beni bu denli etkilememişti. Yüreğinize, kaleminize sağlık Aşkın Bey.
Acil şifalar dilerim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi