ANTRENÖR EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI...
Geçtiğimiz Mart ayının son haftası Antalya’ da düzenlenen ANTRENÖR EĞİTİM ÇALIŞTAYI hakkında kamuoyumuzu kısaca bilgilendirmek isterim.

Bu çalıştaya farklı spor dallarından ve federasyonlarından yetkili ve uzmanlar ve üniversitelerden akademisyenler katılmışlar ve çalıştay 3 gün sürmüştür. Çeşitli çalışma konularına göre komisyonlar oluşturulmuş ve çalışmalar sürdürülmüş ve raporlaştırma çalışmaları devam etmektedir.

Spor Genel Müdürlüğünce düzenlenen bu çalıştaya federasyonumuz Eğitim Kurundan iki değerli üyemiz de katılmış ve TSF ye yönelik raporlarını hazırlama aşamasındadırlar.

Çalıştayın ileri bir tarihte yeniden düzenlenmesi gündemdedir.

Konu başlıklarıyla kısaca;

• Genel antrenörlük grupları, meslek alanları ve hedef kitlelerin ve kademelerinin belirlenmesi.
• Mevcut antrenörlerin yeniden derecelendirilmesi ve kategorilendirilmesi, sisteme uyumunun sağlanması.
• Antrenörlerin istihdamı ve geleceği.
• Sürekli ve uzaktan eğitimin mesleki gelişime etkisi.
• Antrenör eğitiminde yabancı antrenör ve eğitimcilerin kullanılması.
• Üniversite antrenör eğitiminin yeniden yapılandırılması.
• Akademisyenler ve Federasyon Temsilcilerinin bir araya geldiği gruplarda akademisyenlerin ağır bastığı görülmüştür
• 60 Üniversite’nin BESYO’larının antrenörlük bölümlerinden mezun olanlara iş önceliği ve istihdamı, dolayısıyla bölümlerin cazip hale getirilerek kapanmamasının sağlanması konusu ele alınmıştır.
• Bölümlerin gelir kaynaklarını arttırabilmek için antrenör kurslarının teorik, temel eğitim kısmının tamamının en az bir dönem olacak şekilde BESYO’ larda verilmesi konusunda görüş birliği oluşmuştur.

Konu TSF Eğitim Kurulumuzun öncelikleri arasında ve çalışma sürecindedir.

Kamu oyumuza ve değerli üyelerimizin bilgilerine saygıyla…
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi