Forum nedir?
“KİMLİĞİNİ AÇIKLAMAK! ”adlı başlık yazısını taslaktan ÖZF na aktatırken “KİMLİĞİNİ AÇIKLA!”
Şeklinde yazmışım, geç fark ettim, belki yanlış yönlendirmelere de sebep olmuş olabilirim.
Ama fikirlerimin arkasındayım.
“Forum Nedir?” sözlük anlamında da açıklandığı üzere eski Yunan’ dan kalmadır. Ama aynı ortamda , yüz yüze… Ben forumdan bunu anlarım!
Günümüzün forum anlayışı teknolojik olarak da algılanabildiği için böyle bir tanımlama yapılmış, ama temel farkları ortadan kaldırmıyor.
Çünkü gerçek kişiliğiyle yazanlar, sanal kişilikle yazanlara göre dokunulmazlık zırhına sahip. Arenadaki
gladyatörler gibi.
Size dolaylı yönden ironiyle, tecahülüarif sanatıyla, inceden karışık nükteli espiriyle (!)hakkınızda dolaylı aşağılayan alaylı yazılar yazılırken toplum önünde muhatap açık kimliğiyle siz olacaksınız…
Bu toplumca bilinecek…
Ama aşağılayıcılık içermeyen karşı cevap fikir yazıları kimlik anlamında sanal adreslere ulaşacak.
Yapılan forum açıklaması sanal forumun açıklaması değil gerçek forumun açıklamasıdır.
Edebiyat kitapları sanal forum ile forumun kelime anlamı arasındaki farkı ortaya koyar.
KİMLİĞİNİ AÇIKLA(MAK)! BAŞLIKLI YAZIMDA BU AYRIMI ORTAYA KOYMUŞ, olaya sadece satrancı ilgilendiren bir konu olmadığını vurgulamamın yanı sıra toplumsal kaygılarımı dile getirmiştim.
Fakat hakkımdaki şartlı algı, bazı arkadaşlarda “mutlak TSF yanlısı yazı refleksi” olduğu yönünde ki bu da sanal tanışıklıkların sonucudur.
Oturup karşılıklı “çay ve çörek “sohbeti yapmadığımız arkadaşlar hiç olmazsa bunu anlasalar!
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Forum nedir? - Yazar: trueblueturk - 20-04-2013, 09:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 20-04-2013, 10:07
Katılım - Yazar: Cengiz Keleş - 20-04-2013, 12:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 20-04-2013, 13:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 20-04-2013, 19:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 20-04-2013, 22:53
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-04-2013, 07:39
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: trueblueturk - 21-04-2013, 19:51

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi