Kimliğini açıkla!
SAYIN AKMAN,

“Kimliğini açıkla” başlıklı yazım, aslında “kimliğini açıklamak” başlığı ile değiştirilmeden “gönder” tıklandığında foruma ulaştığı için öylece kaldı ve yanlış algı bizzat tarafımdan oluşturuldu.

Tabi durumu açıklamak ise bu yanlış algıdan sonra pek inandırıcı da olmazdı. Ama yazı başlığı elbette insanlarda bu algıyı geri döndürmezcesine pekiştirdi.

Benzer hatayı beni en hararetle ve büyük bir keyifle eleştiren insanlarda defalarca yaptılar.

Sayın Cemalettin TALUM bu sayfalarda ceza alan bir suçlu olarak ilan edildi. Gerçi fark edilip düzeltildi.

Ben forumdaki başlığı inkar etmedim ki!

Ben de yazı aşamasında fark edip düzeltme niyetimi yazı bitimine sakladım, ama unutup yatınca ertesi sabah yaylım ateşleri içindeydim.

Tek farkım anında düzeltmemiş olmamdı. Açıkladım sebebini açıkça. İnandırıcılıktan çok uzak bulunacağını bile bile açıkladım sebebini “açıkça.”

Ama aynı hatayı yapan arkadaşım suçladı ve buldu, “çocukça”.

Fakat aynı başlıktaki yazım dikkatlice okunduğunda kastettiğim açıklamalar, savunduğum fikirler ile bir çelişki yakalamanızı beklerdim. Yanlış algıya kapılan birçok kişinin aksine.

“Forum nedir?” başlıklı yazıda bir kavram çelişkisi yakalamış ve açıklanmasını istemiştim.

Şu ana kadar da gerçekçi bir açıklama yok. Ama eleştiri bol.

Toplumsal içerikli bir yazı yazmış ve fikirlerin altında gerçek imzalarının olması gereğinin altını çizmiştim. İnsanlar pek okumadan hemen yorumlama aşamalarına geçtikleri için fikirleriniz daha anlaşılmadan damga yiyorsunuz.

İçinde bulunduğum durum çok önemli değil, kendimi biliyor ve öz saygımı koruyorum henüz.

TSF çalışanı olarak bu güne kadar düşünülemeyen konularda bile açıkça yazarken, toplumla yönetim arasında köprü kurmaya çalışırken, il örgütlerinin tohumlarını atmaya çalışırken, demokratik seçim derken, yediğimiz damgalara bakınca..

Kullandıkları kelimelerin anlamını bilmeyenler tarafından “faşizan, halk düşmanı, cumhuriyete karşı insanları ayaklandıran isyancı” yakıştırmaları için de fikirlerinizi beklerdim.

YAZILARIMI ÇOCUKLUKTAN BERİ TANIŞTIĞIMIZ ARKADAŞLARIM DA OKUYOR.

Ama geçmişten ortak yaşantıdan bilirler, hayatın içindeki ortak demokrasi mücadelemizi.

Telefonlarda ve maillerimde duruyor “-Aşkın, sen ne faşistmişsin de haberimiz yokmuş” diye takılmaları. Hayatlarında sanallığı yaşamamıştır bu insanlar. Hep el ele, omuz omuzayken. Onurlu mücadelelerin içinde olmuşlardır hep. Birçoğunu da gençlik yıllarında kaybettim. Kim vurdu belirsizliğinde.

Ama yazıların tamamını okumadan muhtemelen bilgi eksikliğiyle yazıyorsunuz tepkisel refleks olarak.

Aldığınız eğitim ve bakış açınızla çelişik buluyorum bu durumu.

Yine de umutsuzluğa kapılmadan devam edeceğim yoluma.
Saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Kimliğini açıkla! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 20-04-2013, 21:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet Ali Kuseyri - 20-04-2013, 22:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 20-04-2013, 22:45
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 20-04-2013, 22:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 20-04-2013, 23:26
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 21-04-2013, 14:54
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: trueblueturk - 21-04-2013, 20:11
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-04-2013, 22:17