Ayvalık !
Ayvalık!

Balıkesir’ in şirin ilçesi Ayvalık’ ta bu yıl 7. si yapılan Ayvalık Yaz Satranç Turnuvası’ na ilk kez katıldım. Söz konusu Ege ve yaz olunca satranç turnuvaları bir başka çekiciliğe bürünüyor. Çanakkale, Ayvalık, Çeşme, İzmir, Datça, Muğla ve gelecekteki diğerleri…

Organizasyonda dikkatimi çeken noktalar yepyeniydi. Belediyenin sahiplenmesinin yanı sıra, turnuva ortamındaki hakemlerimizin anlayış ve olumlu çabaları, tüm katılımcıların kucaklanması yönündeki kararlar, ilçe komisyonlarındaki gönüllü insanların özverili çabaları görmezden gelinemeyecek güzelliklerdi.

Belediye Başkanı sn. Hasan Bülent TÜRKÖZEN’ i katkıları ve çağdaş anlayışından dolayı yürekten kutluyorum.
Turnuva açılış töreninde düşüncelerini alışılmışın dışında bir coşku ve samimiyetle belirten Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili sn. Namık HAVUTCU’ ya, kendi deyimiyle “bilimsel aklı ortaya en iyi bir biçimde koyan bu spora” verdiği destekten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

İl temsilcimiz sn. Naci ERDEM bu turnuvayla Balıkesir Ayvalık’ a çok güzel bir turnuva kazandırmış. Umarım bu istikrar gelişerek ve büyüyerek devam eder.

Bu arada turnuva başhakemi NA Ahmet UÇTU’ nun da gayretleriyle belki Burhaniye ve Havran’ da da yeni turnuvalara kavuşulabilir.

Bu tip turnuvaları kaçırmayan ve katılımıyla katkı sunan sevgili dostum, (IM) Suat SOYLU’ ya 3.tur öncesi kaybettiği kuzeni için başsağlığı diliyorum. Kendisin gerçekten çok etkilenmiş gördüm.

Turnuvayı kazanan Mert YILMAZERLİ’ yi performansından dolayı kutluyor satranç çalışmalarının ve başarılarının artarak devamını diliyorum.
16 yaş altı kategorisindeki mücadeleler de görülmeye değerdi.

Bizlere bu güzellikleri yaşatan, mutfağın görünmeyen tüm gerçek emekçilerine içten saygı ve selamlarımı sunarım.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi